Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7850/wpisz-sie-do-wielkiej-ksiegi-dobrych-mysli

Wpisz się do Wielkiej Księgi Dobrych Myśli

1 wartościowy tekst

Z okazji premiery nowej powieści Magdaleny Witkiewicz „Pracownia dobrych myśli" klub książkowy „Ona czyta” oraz wydawnictwo Filia zapraszają do udziału w nowym projekcie: wpisujcie słowa, które są dla Was ważne i pomagają Wam dostrzec jasne strony życia. W efekcie powstanie Wielka Księga Dobrych Myśli.

Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór. Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać.

Mała, przytulna pracownia, w której oknach zawsze stoją kwiaty, to miejsce pełne czarów. Można tam przymierzyć szczęście, przynajmniej tak brzmi jej slogan reklamowy. To tutaj, na ulicy Przytulnej 26, Pelagia prowadziła przed wieloma laty pracownię krawiecką. Po jej śmierci to właśnie tu jej wnuk, Florian, postanowił otworzyć kwiaciarnię. Miejsce to dzieli z matką, Grażyną, ekscentryczną artystką. Otaczają ich przypadkowi ludzie, którzy z czasem się zaprzyjaźniają. Wielu z nich układa swoje życie na nowo.

Siła tkwiąca w rodzinie – babce, matce i wnuku – jest bardzo duża. Każde z nich ma w sobie pierwiastek dobrych myśli, każde z nich ma piękną moc służącą do obdarowywania tymi myślami innych ludzi.

Pomimo tego, że Pelagia odeszła dawno temu, w przytulnej pracowni nadal zszywane są ludzkie losy. Tworzą wspaniały patchwork, nową całość, z pozornie niepasujących do siebie kawałków, tkanych nicią dobrych myśli. 

To powieść o przyjaźni, miłości i o dobrej energii, dzięki której da się załatać każdą dziurę, każdy smutek i naprawić każdy poplątany los.

Z okazji premiery nowej powieści Magdaleny Witkiewicz, Pracownia dobrych myśli, klub książkowy „Ona czyta” oraz wydawnictwo Filia zapraszają do udziału w nowym projekcie i czekają na Wasze złote myśli. Pod postem na fanpage’u na Facebooku grupy „Ona czyta” wpisujcie cytaty, które są dla Was ważne i pomagają Wam dostrzec jasne strony życia.

Zebrane cytaty stworzą Księgę pełną dobra. Pod koniec listopada wydawnictwo oraz klub wybiorą najpiękniejsze cytaty, wydrukują je w formie książki i przekażą na aukcję charytatywną wraz z paczką książek Magdaleny Witkiewicz.

W każdym tygodniu jedna, wybrana osoba otrzyma w prezencie jedną wybraną przez siebie powieść.

Szczegóły znajdziecie pod linkiem.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
25-10-2016 15:05
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 234
Patrycja
27-10-2016 18:31
,,Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała ra­dość. Istnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie. "- Phil Bosmans
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kościół dla średnio zaawansowanych

Książkę dostałam, przeczytałam ją między innymi lekturami. Jest napisana w formie leksykonu, tłumaczy wybrane hasła kościelne, okraszone doświadcz...

zgłoś błąd zgłoś błąd