Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/2850/czytaj-dzieciom-bo-warto

„Czytaj dzieciom, bo warto”

9 wartościowy tekst

Chyba nie trzeba już nikogo przekonywać do tego, że głośne czytanie dzieciom przynosi wiele pozytywnych skutków. Warto jednak o tym przypominać, i z takim właśnie założeniem rusza nowa ogólnopolska kampania.

Czytanie dziecku to nie tylko przyjemność, czy często skuteczny sposób na ukołysanie go do snu. To również  forma wspólnego spędzania czasu, zacieśniania więzi rodzinnych i stymulowanie rozwoju młodego mózgu. Głośne czytanie wspomaga mowę u dziecka i poszerza słownictwo, uczy koncentracji, rozbudza ciekawość. Gdy czytamy dzieciom opowiadania z różnych stron świata, odkrywamy przed nim różnorodność i bogactwo kultur, uczymy tolerancji i wrażliwości na to, co odmienne. Poprzez czytanie modelujemy u dzieci pozytywne postawy i zachowania, a właściwie dobrane postaci literackie, we wczesnym dzieciństwie mogą stać się w przyszłości wzorcami do naśladowania. 

Plusy czytania maluchom można mnożyć, i co ważne, warto o nich przypominać. Taki też cel ma nowa ogólnopolska kampania „Czytaj dzieciom, bo warto”. W ramach akcji Grupa Artystyczna „Fifik i Pepe oraz przyjaciele”, będąca jej organizatorem, wyruszy w niezwykłą podróż po Polsce. W najbardziej aktywnych galeriach i centrach handlowych realizowane będą eventy animacyjne połączone z promowaniem czytelnictwa dzieciom. Animatorzy przebrani w bajkowe stroje będą nie tylko umilać czas najmłodszym uczestnikom wydarzeń, ale również prowadzić akcje informacyjne dla rodziców dotyczące pozytywnych stron czytania dzieciom. Nie zabraknie również konkursów z książkowymi nagrodami. 

Warto wspomnieć, że w ramach akcji „Czytaj dzieciom, bo warto” realizowane będą również działania informacyjne w żłobkach i przedszkolach. Przez cały okres trwania kampanii do wybranych placówek organizatorzy roześlą scenariusze zajęć do wykorzystania przez nauczycieli oraz materiały o charakterze edukacyjnym.

Akcja potrwa do końca stycznia 2014 roku. Zapraszamy do śledzenia bieżącego harmonogramu eventów na stronie internetowej organizatora www.fifikipepe.pl.

Lubimyczytać.pl objęło patronatem medialnym kampanię „Czytaj dzieciom, bo warto”.

____________________________________________

Przeczytaj także:

Czytaj dziecku od urodzenia
 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
11-09-2013 14:09
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 6732
allison
12-09-2013 09:16
Dobrze, że są takie akcje, zasmucające natomiast jest to, że w ogóle muszą być organizowane.
książek: 1659
Renax
12-09-2013 10:24
Takie czytanie to świetna zabawa dla obu stron! Nie wiem kogo to bardziej cieszy, ale ważne są ilustracje - im ciekawsze, tym wzrasta zainteresowanie historyjką.
książek: 3078
Barbara
12-09-2013 12:20
Mnie nikt namawiać nie musi.

Pierwszą książkę przeczytałam mojemu dziecku, gdy to było w piątym miesiącu swojego życia płodowego. A co! Niech słucha głosu matki i poznaje dobre książeczki.

Po narodzinach też bardzo szybko zaczęłam dziecko "lulać" do snu przy pomocy czytania. Pewnie z początku usypiało z nudów (he, he), ale z czasem aż... nie chciało zasypiać, bo czekało, co będzie dalej :)

...
Mnie nikt namawiać nie musi.

Pierwszą książkę przeczytałam mojemu dziecku, gdy to było w piątym miesiącu swojego życia płodowego. A co! Niech słucha głosu matki i poznaje dobre książeczki.

Po narodzinach też bardzo szybko zaczęłam dziecko "lulać" do snu przy pomocy czytania. Pewnie z początku usypiało z nudów (he, he), ale z czasem aż... nie chciało zasypiać, bo czekało, co będzie dalej :)

Teraz: po prawie 4 latach od porodu nie wyobrażamy sobie, by zasnąć bez kilku rozdziałów ciekawej bajki.

Jak starcza czasu, to w ciągu dnia też czytamy :)
pokaż więcej
książek: 7820
MoniS
12-09-2013 12:31
Ja jeszcze nie mam dzieci ale jak bede juz je miec, to napewno sie nie obejdzie bez czytania!:)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Antidotum. Postępowa odpowiedź na neoliberalną chorobę i jej populistyczne objawy.

Krótka, ale ciekawa analiza polityczno-społeczna i jednocześnie manifest o lewicowych korzeniach. Interesujące przedstawienie PO i PIS oraz ukazanie,...

zgłoś błąd zgłoś błąd