Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10940/trzecia-ksiega-adama-ablera-juz-w-ksiegarniach

„Trzecia księga” Adama Ablera już w księgarniach!

2 wartościowy tekst

Ekscentryczny pisarz milioner. Włoskie miasteczko. Atrakcyjna młoda kobieta. I zagadka, której rozwiązanie zostało ukryte w zamierzchłej przeszłości. Czy Abelie i Paolo zdążą rozwikłać zagadkę tajemniczego manuskryptu? „Trzecia księgaAdama Ablera – najbardziej niezwykłego polskiego milionera i zarazem pisarza – w księgarniach już 10 października.

Mąż już dawno przestał dostrzegać Abelie. Do tego dają o sobie znać jej niespełnione ambicje pisarskie. Trzydziestosześcioletnia kobieta otrzymuje ofertę od ekscentrycznego pisarza Paola, który chce, by przeprowadziła się do jego willi i pomogła mu w pracy nad książką. Choć z początku propozycja zdaje się onieśmielać Abelie, z czasem ją przyjmuje. Podziw dla twórczości pisarza szybko przeradza się w fascynację.

Sielskie życie we włoskim miasteczku przerywa jednak niewytłumaczalne odkrycie. Pomagając mężczyźnie w pisaniu powieści, Abelie odkrywa niezwykłe podobieństwa między książką mistrza a... własną. To nie jedyna tajemnica, którą będą musieli rozwiązać. Kiedy Abelie opuszczała sierociniec, w którym została wychowana, zakonnice przekazały jej rzeczy po zmarłej matce. Wśród nich znajdował się fragment tajemniczego starodruku…

„Trzecia księga” to historia o namiętności i intrydze sprzed wieków, które powracają we współczesności ze zdwojoną siłą. To więcej niż thriller – trzymająca w napięciu powieść, gdzie tajemnica miesza się z uczuciem. Magia wina, włoskich plaż, rzeźb i romańskiej architektury przeplata się z dramatycznymi zwrotami akcji, które doprowadzają bohaterów do odkrycia szokującej prawdy.

Życiorys Adama Ablera (pseudonim Adama Zaremby-Śmietańskiego) sam mógłby stać się tematem niesamowitej powieści. Dzieciństwo spędził w Ghanie, gdzie często przebywał pod opieką lokalnego szamana. Jak twierdzi, to właśnie wtedy obudziła się w nim potrzeba opisywania rzeczywistości. W Polsce postawił na własny biznes, prowadzony z sukcesem. Filantrop, któremu bliski jest los drugiego człowieka, postanowił zbudować jeden z najnowocześniejszych w kraju szpitali. Kolejnym wyzwaniem, które sobie postawił, jest kariera pisarska. „Trzecia księga” to jego druga powieść.

(artykuł sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2058
LubimyCzytać
10-10-2018 10:08
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1849
Piotr
12-10-2018 11:01
Ciekawe, ile jest prawdy w opisie, a ile zabiegu marketingowego.
książek: 6
Julka_Malinowska
12-10-2018 15:08
Przyjemna książka, momentami naprawdę intrygująca
książek: 98
Jacek
14-10-2018 19:16
UWAGA, PLAGIAT!!!
Samej "Trzeciej księgi" wprawdzie jeszcze nie czytałem (chyba przeczytam), ale hasło reklamowe jest nawet nie plagiatem, a owocem kradzieży. Taki tytuł nosi recenzja, jaką w "Rzeczpospolitej" napisał P.Jędroszczyk o książce Z.Raczyńskiego "Harib" (vide: https://www.rp.pl/Literatura/180429849-Harib---polski-polityczny-thiller-jakiego-nie-bylo.html). Więc jeśli wydawca lub ktoś...
UWAGA, PLAGIAT!!!
Samej "Trzeciej księgi" wprawdzie jeszcze nie czytałem (chyba przeczytam), ale hasło reklamowe jest nawet nie plagiatem, a owocem kradzieży. Taki tytuł nosi recenzja, jaką w "Rzeczpospolitej" napisał P.Jędroszczyk o książce Z.Raczyńskiego "Harib" (vide: https://www.rp.pl/Literatura/180429849-Harib---polski-polityczny-thiller-jakiego-nie-bylo.html). Więc jeśli wydawca lub ktoś inny, kto tego sloganu używa, nie zmieni go, będziemy mieli do czynienia z kradzieżą dóbr intelektualnych. Ładne :-)
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kryształy czasu

Uff... Niełatwa lektura. I to z kilku powodów. Przede wszystkim - nie do końca wiadomo, o czym jest powieść. Główny zrąb fabuły mówi o powrocie do Avi...

zgłoś błąd zgłoś błąd