Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/107/targi-ksiazki-w-krakowie-i-czytelniczy-flash-mob

Targi Książki w Krakowie i czytelniczy flash mob

  wartościowy tekst

Lubimyczytać.pl jest patronem krakowskich Targów Książki, które odbędą się już w dniach 3-6 listopada. Oczywiście nie może nas oraz WAS tam zabraknąć!

Hasłem przewodnim jubileuszowej, 15. edycji Targów, które odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego stały się słowa Umberto Eco - "Nie myśl, że książki znikną".

Targi Książki w Krakowie to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, które gromadzi w jednym miejscu i czasie setki wydawców oraz tysiące miłośników literatury, w tym przedstawicieli mediów, wybitnych uczonych, najpoczytniejszych pisarzy, jak i reprezentantów branży poligraficzno-księgarskiej.

To impreza wielopłaszczyznowa, na którą składają się: prezentacje oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw, wystawy, panele dyskusyjne, konkursy, prelekcje i pokazy w salach seminaryjnych, spotkania z autorami, pokazy teatralne i filmowe, koncerty oraz promocje książek. Wydarzenia Targów odbywają się na terenie całego miasta.

W sobotę, 5. listopada o godz. 12.00 (trzeci dzień Targów Książki) wspólnie przeczytamy fragment utworu Czesława Milosza. Zakładając, że wszyscy zwiedzający tego dnia Targi przyłączą się do akcji, można liczyć, że weźmie w niej udział ponad 10 tysięcy osób! W ten sposób Kraków zorganizuje prawdopodobnie jeden z największych flash mobów czytelniczych świata!

Więcej już wkrótce na LC oraz na stronie Targów Książki.

ZAPRASZAMY!


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 13  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 919
Carmen
16-10-2011 11:59
To znaczy że podczas targów codziennie są te dzikie tłumy? Myślałam, że tylko w sobotę i niedzielę z racji tego, że wtedy ludzie mają wolne i tak jak ja mogę przyjechać nawet z dalszych regionów Polski...
książek: 0
16-10-2011 12:02
W piątek i czwartek tak źle nie jest, nie przesadzajcie. :-P
książek: 368
sylvii7
19-10-2011 12:42
tak źle jak w soboty i w niedziele nie jest. W czwartki i piątki od samego rana przychodzą wycieczki szkolne na targi, więc może takiego strasznego tłumu nie ma ale ja jednak wolę być jedną z pierwszych.
książek: 2443
Rose
19-10-2011 15:20
Jadę! Jak co roku, nie mogę się doczekać;)
książek: 1582
anek7
19-10-2011 15:36
Jak się nic nie zawali to będę w sobotę:)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trzy kroki od siebie

Czy miłość można przypłacić śmiercią? Love story z dramatem w tle, a dramatem tym jest nieuleczalna choroba – mukowiscydoza. Czy człowiek ze zdrowotn...

zgłoś błąd zgłoś błąd