Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10599/nextplease-aplikacja-w-ktorej-zakocha-sie-kazdy-mol-ksiazkowy

Nextplease! Aplikacja, w której zakocha się każdy mól książkowy

6 wartościowy tekst

Aplikacja Nextplease! umożliwia szybką i łatwą wymianę książek. Dzięki niej czytelnicy mogą odświeżyć domową bibliotekę. Od 7 czerwca książkowy „second hand” jest dostępny na systemach Android i iOS.

Nextplease! to pierwsza aplikacja mobilna umożliwiająca bezpłatną wymianę książek. Stworzona została przez dwójkę studentów: Justynę Staśkiewicz – studentkę informatyki na SGGW oraz Daniela Wojciechowskiego – studenta dziennikarstwa na ADIRD w Warszawie.

Jak dołączyć do społeczności Nextplease!?

Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na swój telefon, zarejestrować konto lub połączyć je z Facebookiem. Następnie uzupełnić swoje dane oraz – co najważniejsze – wybrać ulubione kategorie, wpisać tytuły oraz autorów. Nawet jeżeli pozycje nie są teraz dostępne, to jak tylko pojawią się w aplikacji, otrzymamy stosowne powiadomienie.

Szybka sesja zdjęciowa dla naszych książek, dodanie ich do „mojej biblioteki” i już możemy rozpocząć polowanie na nowe pozycje. Tylko kilka klilknięć dzieli nas od poszerzenia swojej biblioteczki i prawdopodobnie konieczności kupienia nowego regału.

Bookcrossing jest coraz popularniejszą metodą nabywania książek – wiele akcji społecznych popularyzuje ją poprzez zostawianie książek w miejscach publicznych oraz spotykanie się na targach. Dzięki Nextplease! mamy nieograniczone pole do manewru. Książki możemy wyszukiwać za pomocą lokalizacji – przedział kilometrów czy konkretną miejscowość. W ten sposób wyszukujemy perełki, których nie mamy na swojej półce.

Aplikacja wystartowała w zeszłym miesiącu, na dziś zarejestrowało się już ponad 1500 użytkowników, którzy dodali na razie około 500 książek we wszystkich kategoriach. W Nextplease! możecie znaleźć biografię, kryminały, romanse oraz powieści science fiction.

Teraz pora na Ciebie – pobierz aplikację: Google Play i AppStore.

Możecie też polubić fanpage aplikacji i zobaczyć na własne oczy, jak się ona rozrasta! 

Dajcie znać, czy aplikacja Was zainteresowała i znalazła się już na Waszych smartfonach.

(artykuł sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 41  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 0
Owen11
12-07-2018 22:37
W kliknięciu na daną książkę masz wpisaną miejscowość - wystarczy w nią kliknąć, aby pokazało tylko książki z tej miejscowości.
Bardzo cieszy mnie, że sugerujecie kolejne usprawnienia - cały czas wdrażamy nowe pomysły natomiast jest to studenci projekt jedany w swoim rodzaju, więc nie jest nam łatwo, ale damy radę :)
książek: 734
norimenai
12-07-2018 23:42
O tym właśnie mówię – nie w tym rzecz. Gdzie tu jest sens i wygoda wyszukiwania po lokalizacji, jeśli trzeba najpierw przescrollować x pozycji, w dodatku sprawdzając każdą, czy pochodzi z miasta, które nas interesuje, by dopiero potem móc przejść do wszystkich ofert? Jakoś mało to funkcjonalne na dłuższą metę.

No ale powodzenia w usprawnianiu...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1456
Babi
13-07-2018 02:09
ja się zawiodłam, aplikacja jest nieprzejrzysta, zacina się, bardzo zniechęca do korzystania z niej, a byłam jej mocno ciekawa, w szczególności, że mój znajomy z dawnych lat szkolnych bardzo ją promował na FB ;)

trzymam kciuki, aby udało się polepszyć

ps. jak dokładnie te diamenciki działają?
książek: 0
Owen11
13-07-2018 08:07
Aplikacja wystartowała w zeszłym miesiącu - proszę dajcie czas jej się rozwinąć :)
"Diamenciki" są alternatywą na wymianę w przypadku, gdy jedna ze stron nie jest zainteresowana książką drugiej.
Są przekazywane na konto drugiego użytkownika, która za nie może zdobyć książkę od kogokolwiek innego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2177
Anka
13-07-2018 12:02
Coraz bardziej mnie irytujesz. Wypuściliście niedorobioną aplikację i oczekiwaliście wielkiego sukcesu. Ludzie bardzo szybko sprowadzili Was na ziemię, to zacząłeś szukać współczucia jako niedofinansowany student, a teraz prosisz o czas na jej rozwinięcie. To jest twoim zdaniem poważne? Na rynek wypuszcza się dopracowany, finalny produkt, a nie niedorobiony bubel, licząc na pochwały. Ja już... Coraz bardziej mnie irytujesz. Wypuściliście niedorobioną aplikację i oczekiwaliście wielkiego sukcesu. Ludzie bardzo szybko sprowadzili Was na ziemię, to zacząłeś szukać współczucia jako niedofinansowany student, a teraz prosisz o czas na jej rozwinięcie. To jest twoim zdaniem poważne? Na rynek wypuszcza się dopracowany, finalny produkt, a nie niedorobiony bubel, licząc na pochwały. Ja już "cudowny wynalazek" odinstalowałam. Nie będę zaśmiecać telefonu badziewiem. Na pewno drugi raz nie zainstaluję. Zniechęciłeś mnie do tego i samą aplikacją i swoimi wypowiedziami. Dziękuję nie skorzystam.
pokaż więcej
książek: 0
Owen11
13-07-2018 13:56
Ochłoń :)
Aplikacja jest skierowana do ludzi, którzy chcą wymieniać się książkami - nikt nikogo nie zmusza do korzystania, aplikacja wystartowała miesiąc temu - dostaliśmy dofinansowanie, więc w najbliższym czasie usprawnimy aplikację.
Uważam, że lepiej wypuścić produkt niegotowy w 100%, ale po prostu zacząć, a po feedbacku od ludzi go dopracowywać - odzew jest bardzo dobry, wiemy nad czym...
Ochłoń :)
Aplikacja jest skierowana do ludzi, którzy chcą wymieniać się książkami - nikt nikogo nie zmusza do korzystania, aplikacja wystartowała miesiąc temu - dostaliśmy dofinansowanie, więc w najbliższym czasie usprawnimy aplikację.
Uważam, że lepiej wypuścić produkt niegotowy w 100%, ale po prostu zacząć, a po feedbacku od ludzi go dopracowywać - odzew jest bardzo dobry, wiemy nad czym pracować.

Pozdrawiam i miłego czytania :)
P.S. Pisz proszę zgodnie z prawdą. To, że aplikacja jest studenckim projektem jest prawdą, nie wołaniem o współczucie, a komentarze w sklepach są na duży +
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6
Adam
13-07-2018 17:45
A do pożyczenia książek ze znajomymi https://poznajbilbo.pl
książek: 9729
tsantsara
14-07-2018 12:15
Pomysł niezły, bo nie ma chyba na rynku aplikacji pozwalającej łatwo wymieniać się książkami. Jeszcze lepszy byłby, gdyby można było ściągać wybrane półki np. "do sprzedania" lub "do wymiany" z serwisów czytelniczych jak lubimyczytac.pl, goodreads.com, bookslikes.com itp. Bo w żadnym z nich opcja wymiany książek nie jest funkcjonalna, a mnie by się nie chciało ręcznie ładować biblioteczki -... Pomysł niezły, bo nie ma chyba na rynku aplikacji pozwalającej łatwo wymieniać się książkami. Jeszcze lepszy byłby, gdyby można było ściągać wybrane półki np. "do sprzedania" lub "do wymiany" z serwisów czytelniczych jak lubimyczytac.pl, goodreads.com, bookslikes.com itp. Bo w żadnym z nich opcja wymiany książek nie jest funkcjonalna, a mnie by się nie chciało ręcznie ładować biblioteczki - mam kilkaset książek do wymiany...
Ze znanych mi serwisów najlepiej jest to rozwiązane w databazeknih.cz - oni nie potrzebowaliby dodatkowej aplikacji.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Najczarniejszy strach

Za mną siódma część historii Myrona i niestety kompletnie mi sie nie podobała. Sprawa syna Bolitara nie przemawia do mnie i do tego cała akcja Siej Zi...

zgłoś błąd zgłoś błąd