Tendo 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 16 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-13 17:04:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-10-15 16:52:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Czytane po angielsku, Posiadam

Nikki, główna bohaterka powieści, to młoda Brytyjka o indyjskich korzeniach. Po porzuceniu studiów prawniczych zaczyna pracować w barze i desperacko szukać pomysłu na swoje życie. Gdy trafia na ogłoszenie o poszukiwaniach nauczycielki kreatywnego pisania w konserwatywnym ośrodku pendżabskiej społeczności postanawia podjąć tę pracę bardziej ze względu na problemy finansowe niż z powodu pasji.... Nikki, główna bohaterka powieści, to młoda Brytyjka o indyjskich korzeniach. Po porzuceniu studiów prawniczych zaczyna pracować w barze i desperacko szukać pomysłu na swoje życie. Gdy trafia na ogłoszenie o poszukiwaniach nauczycielki kreatywnego pisania w konserwatywnym ośrodku pendżabskiej społeczności postanawia podjąć tę pracę bardziej ze względu na problemy finansowe niż z powodu pasji. Jeszcze nie wie, że kobiety, które ma uczyć angielskiego mają zupełnie inny pomysł na te lekcje.

Ok, suspens jest zbyteczny. Tytuł zdradza co się będzie działo na tych zajęciach.

Rzadko czytam książki z gatunku chick lit i prawie zawsze jestem nimi rozczarowana. Nie tym razem! Historia Nikki jest poprowadzona sprawnie, dostarcza dużą dawkę ciepła i humoru. Sama postać głównej bohaterki jest nieco nijaka szczególnie w zestawieniu z charakternymi wdowami, które marginalizowane w swojej społeczności nadal mają wiele do powiedzenia. Erotyczne historie opowiadane przez kobiety mają klimat harlequinów - pojawiają się określenia z kategorii "męski pulsujący organ" - nie są jakieś szczególnie wydumane czy szokujące. Czyta się je bardzo dobrze a kilka z nich nawet wcisnęło we mnie odpowiednie guziki. Sam wątek morderstwa był prosty i porządnie zbudował napięcie ale nie było w nim nic nadzwyczajnego - zapewne nie zapamiętam go na dłużej. Interesująco było się zagłębić w zwyczaje i świat sikhów - niewiele wiem o tej kulturze więc większość podanych informacji była dla mnie nowa i zaskakująca. Feministyczne zabarwienie całej historii nie było jakieś szczególnie natrętne ale jeśli jesteś mocno uczulony/na na tego typu treści to jest tam tego wystarczająco, żeby cię zdenerwować/wprawić w nastrój "women power".

Reasumując - ciepła powieść o tym, że przyjaźń jest ważna, że warto słuchać drugiego człowieka, że osoby starsze mają doświadczenie, z którego powinno korzystać młodsze pokolenie. To historia o dorastaniu Nikki - o tym jak (na poczatku niechętnie) sięga do swoich korzeni, jak uczy się łączyć swoje indyjskie wychowanie z brytyjskim sposobem życia, jak odnajduje w końcu sens dla swojego życia. Polecam, nie będziecie żałować.

pokaż więcej

 
2018-09-28 17:03:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
Moja biblioteczka
22 4 21
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd