Zostań recenzentem książki „Szczęście na miarę" Agaty Kołakowskiej

LubimyCzytać
15.01.2021

Macie szansę, aby zostać jedną z piętnastu osób spośród użytkowników serwisu lubimyczytać.pl, które będą recenzować książkę Agaty Kołakowskiej zatytułowaną „Szczęście na miarę”. Premiera powieści, która na rynku ukaże się za sprawą starań oficyny Prószyński i S-ka, odbędzie się 26 stycznia. Koniecznie przeczytajcie fragment książki!

Zostań recenzentem książki „Szczęście na miarę" Agaty Kołakowskiej

Jak się czujesz, wkładając ulubioną sukienkę? Na co wtedy liczysz? Za czym tęsknisz? Być może za tym samym, co klientki pracowni krawieckiej Leonarda Kittaya.

Najlepsze materiały i doskonałe wykonanie to znaki firmowe niewielkiego zakładu mieszczącego się w kamienicy na Staromiejskiej. Ale to miejsce wyróżnia się czymś jeszcze. Czymś, czego nie da się kupić nigdzie indziej.

Dzięki niemu spełniają się najskrytsze marzenia.

Reklama

Wyhaftowane kryją się w zamówionych sukienkach. Aby się ziściły, marzycielce wolno polecić pracownię wyłącznie jednej kobiecie. Być może w tym właśnie tkwi przyczyna kłopotów finansowych właściciela?

On, w przeciwieństwie do swoich klientek, nie wierzy w magiczną moc kreacji. Choć daje nadzieję innym, podchodzi do stworzonej przez siebie legendy z dystansem. Dlaczego? Przyczyną jest niespełniona miłość. Leonard pogodził się z losem, lecz nigdy nie przestał kochać.

Niebawem do jego drzwi zapuka Dagna, dziennikarka lokalnej gazety, zwabiona opowieściami przyjaciółki. Uważa, że krawiec jest pospolitym oszustem, który żeruje na kobiecej naiwności i postanawia napisać o tym artykuł. Żeby jednak zrobić to rzetelnie, musi zebrać jak najwięcej informacji. Najlepszym sposobem na wysondowanie tematu wydaje się zamówienie sukienki…

Jakie jest marzenie Dagny? Co się wydarzy po publikacji tekstu? Czy zwykła sukienka potrafi odmienić życie? Czy zawsze na dobre?

Planował sukienkę na ramiączkach, o nietypowej długości do połowy łydki. Z rodzaju tych, które się nosi, ale się ich nie czuje. W których się płynie. Które sprawiają, że kobiety zaczynają wierzyć. W siebie, w jutro, w drugiego człowieka.

„Szczęście na miarę” to historia, która kładzie się ciepłem na sercu. Opowiada o życiowych wyborach, pragnieniach i tęsknotach. Lecz przede wszystkim o miłości, która potrafi trwać – mimo wszystko.

Agata Kołakowska

Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka szesnastu powieści obyczajowych.

Lata doświadczenia Leonarda dowodziły, że trudno trafić na kobietę naprawdę zadowoloną z siebie. Jeśli nawet wszystko wydaje się w porządku, zawsze znajdzie się jedna jedyna rzecz, do której można się przyczepić i powiększyć ją do niespotykanych rozmiarów.

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl mamy do rozdania 15 egzemplarzy najnowszej powieści Agaty Kołakowskiej, zatytułowanej „Szczęście na miarę”.

Wystarczy przesłać na adres: miraolejarska@proszynskimedia.pl link do swojego profilu w serwisie lubimyczytać.pl i krótkie uzasadnienie, dlaczego to właśnie wy powinniście zostać pierwszymi recenzentami „Szczęścia na miarę” (w tytule maila wpisując: Recenzja - Szczęście na miarę).

Macie czas do piątku 22 stycznia 2021 roku.

Z nadesłanych zgłoszeń wydawnictwo Prószyński i S-ka wybierze piętnaście osób. Egzemplarze książki zostaną wysłane po przesłaniu zwrotnym mailem danych adresowych. Liczymy na to, że po jej lekturze umieścicie swoje opinie w serwisie.

Powodzenia! Czekamy na zgłoszenia.

Książka jest już dostępna w przedsprzedaży.

Leonard chwycił materiał w dwa palce.

– Na tym będziemy wyszywać.

– Ale co?

– Te wasze nadzieje! Życzenia! Co tam w sobie nosicie. A potem zaszyję je w sukienkach. To będzie taki sekret pomiędzy nimi, mną i klientką.

Agata Kołakowska

Przeczytaj fragment książki „Szczęście na miarę”

Małgorzata, wówczas młoda nauczycielka polskiego, niedużo mogła pomóc, jednak w prawie nic w życiu nie wierzyła tak jak w talent Leonarda. Zdolności jednak nie wystarczały. Miał mało klientek, dlatego nieustannie zastanawiali się, jak je przyciągnąć.

– Musisz czymś się wyróżnić – powiedziała pewnego dnia. – Sprawić, że przyjdą akurat do ciebie!

– Nie wystarczy porządne szycie? – Podrapał się po głowie.

– Powinno, ale sam wiesz, że to tak nie działa. Najpierw w ogóle muszą się o tobie dowiedzieć. Trzeba też pamiętać, że kobieta, kupując sukienkę, kupuje coś jeszcze – podkreśliła Małgorzata.

– Co takiego?

– Nadzieję. Choćby na udany wieczór albo na zwrócenie uwagi obiektu swoich uczuć. Taki zakup to ufność w realizację planów i skrytych marzeń.

Uniósł brwi.

– Chyba przesadzasz…

– Wcale nie! – Objęła go. – Chodzi o to, żeby poczuć się lepiej. Sam opowiadałeś, że jako dziecko lubiłeś patrzeć na swoją mamę w sukienkach.

– Ale nie sądziłem, że mierząc je, ona sobie coś roi!

– Może nie zawsze. Ale czasami na pewno – roześmiała się.

– Pomyśl o tym. – Pocałowała go w policzek.

Tak też zrobił, bo zawsze do wszystkiego podchodził poważnie. Gdy kilka dni później Małgorzata przyszła do pracowni, wykrawał akurat wąskie paski materiału.

– Po co ci one? – zainteresowała się. – Szyjesz kostiumy dla myszy? – Obrzuciła kontrolnym spojrzeniem podłogę. Gryzonie były bolączką obskurnego lokalu. Leonard chwycił materiał w dwa palce.

– Na tym będziemy wyszywać.

– Ale co?

– Te wasze nadzieje! Życzenia! Co tam w sobie nosicie. A potem zaszyję je w sukienkach. To będzie taki sekret pomiędzy nimi, mną i klientką.

Małgorzata aż usiadła z wrażenia. Leonard zawsze miał doskonałe pomysły, ale tym razem przeszedł sam siebie. Idea była niezwykła, a przez to intrygująca i tajemnicza.

– Genialne! To sprawi, że twoje sukienki staną się wyjątkowe. Każda kobieta zechce mieć własną.

– Na to liczę. – Uśmiechnął się zadowolony. – A ty? Co ty byś wyszyła dla siebie?

Małgorzata wyjęła z jego dłoni tkaninę i cofnęła się kilka kroków.

Reklama

komentarze [48]

Sortuj:
491
262
29.01.2021 19:03

Ja dostałam książkę w błękitnej kopercie, już przeczytałam i bardzo się cieszę:)


284
236
29.01.2021 13:22

Otrzymałam książkę przed chwilką, pięknie opakowaną i przewiązaną kokardką 📖🎁💖😄
Zaraz zabieram się przy kawce za czytanie📚☕🌼


383
48
29.01.2021 13:21

Przesyłka z wyczekiwaną zawartością dotarła! Dziękuję! :))


284
236
29.01.2021 14:01

I ja otrzymałam dziś pięknie zapakowaną🎁🤗📖
Miłej lektury życzę😉


383
48
29.01.2021 14:06

Wspaniale i wzajemnie :)) Liczę, że mile nas zaskoczy! ;)


121
40
29.01.2021 09:43

Właśnie kurier dostarczył mi książkę :) bardzo dziękuję ! :*


705
293
28.01.2021 14:57

Smutna wiadomość, czy wiadomo który autor zmarł.


383
48
28.01.2021 15:08

Papcio Chmiel


705
293
28.01.2021 16:22

Dziękuję. Tak Słyszałam. Pokój jego duszy. ):


491
262
28.01.2021 11:59

Nastąpiła śmierć ich autora i stąd opóźnienie, ale książki są już zapakowane do wysyłki i przekazane kurierowi. Musimy to zrozumieć.


491
262
28.01.2021 11:23

Ja już do nich napisałam, zobaczymy, jaka będzie odpowiedź.


491
262
28.01.2021 11:19

Ja też nie dostałam jeszcze tej książki...


2391
625
23.01.2021 21:43

Zwlekałam i nie zdążyłam 🥺


284
236
28.01.2021 09:46

Trzeba próbować w następnych konkursach, na pewno się uda📚📖😉


215
142
21.01.2021 12:05

Czas na zgłoszenia upływa jutro, a już dwa dni przed 'oficjalnym' zakończeniem naboru lista jest zamknięta? Powinien być jakiś dopisek w stylu: kto pierwszy, ten lepszy :D


zgłoś błąd