Zostań recenzentem książki „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.08.2021

Z okazji nadchodzącej premiery książki „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”, autorstwa Benjamina Alire Sáenza, dla czytelników serwisu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 10 egzemplarzy recenzenckich książki. Zostań jedną z dziesięciu osób, które jako pierwsze otrzymają egzemplarz książki i będą miały okazję podzielić się opinią na jej temat z innymi użytkownikami naszego serwisu!

Zostań recenzentem książki „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”

Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświataPonadczasowa historia o odkrywaniu siebie

Arystoteles jest krnąbrnym nastolatkiem, którego brat siedzi w więzieniu. Dante to wszystkowiedzący chłopak patrzący na świat w niezwykły sposób. Kiedy spotykają się na basenie, wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale gdy ci samotnicy zaczynają spędzać czas razem, odkrywają, że łączy ich szczególna więź – taka, która wszystko zmienia i trwa przez całe życie.

Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata to powieść, która w mistrzowski sposób oddaje emocje i opisuje uczucia. Ta wspaniała, momentami poetycka proza, pokazuje, że droga do okrywania siebie może być piękna w swojej złożoności. To opowieść o nauce zaufania, o nauce miłości, ale przede wszystkim o sile przyjaźni. Przyjaźni, która sprawia, że wypowiada się na głos myśli, które wcześniej chciało się ukryć jak najgłębiej.  

„Pewnej letniej nocy zasnąłem, licząc,ys że kiedy się obudzę, świat będzie wyglądał inaczej. Nad ranem, gdy otworzyłem oczy, świat był taki sam. Zrzuciłem z siebie pościel i leżałem w skwarze lejącym się przez otwarte okno.”

To dzięki tej przyjaźni Ari i Dante poznają najważniejsze prawdy o sobie i odkrywają, jakimi ludźmi chcą być.

„Wyszedłem w skwar, nawet jaszczurki wiedziały, że to nie jest dobry moment, by łazić na słońcu. Ptaki też skryły się w cieniu. Placki ze smoły, którymi zalepiono dziury w ulicy, topiły się. Niebo było jasnoniebieskie i przyszło mi do głowy, że może wszyscy uciekli z rozgrzanego do czerwoności miasta. A może wszyscy umarli, tak jak w jednym z tych filmów science fiction, a ja zostałem ostatnim chłopakiem na świecie.”

Reklama

Benjamin Alire Sáenz jest laureatem Pen/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską z 2013 roku za powieść „Everything Begins & Ends at the Kentucky Club”. „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”, to niezwykła opowieść o rodzinie i przyjaźni!

„Powolne tempo akcji i subtelnie dopracowane postacie stanowią podstawę talentu autora tworzącego prozę, która rzuca nowe światło na trudności w związkach” – Kirkus Reviews.

„Pod koniec powieści autor pisze, że bycie uważnym na innych ludzi i słowa jest rzadką i piękną rzeczą. Właśnie to robi Sáenz: troskliwie traktuje swoich bohaterów, dając im przestrzeń i czas na znalezienie swojego miejsca w świecie, a także na odnalezienie siebie nawzajem. Dla tych, którzy zmagają się z własną seksualnością, może to być lektura prowokująca do myślenia” – Booklist.

Benjamin Alire Sáenz (ur. 16 sierpnia 1954), to wielokrotnie nagradzany amerykański poeta, powieściopisarz i autor książek dla dzieci. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie w Teksasie (El Paso). Jego książka „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechśiwata” otrzymała nagrody: Printz Honor Book, Stonewall Award, Pura Belpre Award, Lambda Literary Award for Children's/Young Adult Fiction.

Reklama

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 10 egzemplarzy książki.

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: [email protected] (w tytule maila wpisując: Recenzja: Arystoteles i Dante). Dodatkowo możecie również w wiadomości podać link do swojego Instagrama.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 6 sierpnia.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wydawnictwo We Need YA wybierze 10 osób, które otrzymają wiadomość zwrotną (najpóźniej do 9 sierpnia). Książki wyślemy po odesłaniu do nas adresu do wysyłki i numeru telefonu kontaktowego. Będziemy wdzięczni za umieszczenie opinii o książce w serwisie!

Życzymy powodzenia i zaczytanego tygodnia!

Książka jest dostępna w przedsprzedaży.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
sznurowka 03.08.2021 20:11
Czytelniczka

Zgłoszenie wysłane :-)
Powodzenia wszystkim!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
PearlAmongTheBooks 03.08.2021 10:23
Czytelniczka

Recenzje brzmią bardzo zachęcająco i jestem ciekawa tej pozycji, zgłosiłam się  

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Eliwerka 02.08.2021 12:26
Czytelnik

Zgłoszenie wysłane.  Jestem bardzo ciekawa tej książki:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 02.08.2021 11:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd