rozwiń zwiń

„Felix Ever After. Na zawsze Felix”. Książka osoby niebinarnej uhonorowanej nagrodą Stonewall!

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.06.2021

Z okazji nadchodzącej premiery „Felix Ever After. Na zawsze Felix” autorstwa Kacen Callender, dla czytelników serwisu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 15 egzemplarzy recenzenckich książki. Zostań jedną z piętnastu osób, które jako pierwsze otrzymają egzemplarz książki i będą miały okazję podzielić się opinią na jej temat z innymi użytkownikami naszego serwisu.

„Felix Ever After. Na zawsze Felix”. Książka osoby niebinarnej uhonorowanej nagrodą Stonewall!

Poszukiwanie swojej tożsamości i akceptacji

Felix after love książkaFelix Love nigdy nie był zakochany, a ironią losu jest nazwisko, które nosi. Desperacko chce się dowiedzieć, jak to jest kochać, i nie rozumie, dlaczego innym przychodzi to tak łatwo, a jemu nie. I mimo że jest pewien swojej tożsamości, wewnętrznie obawia się, że bycie czarnoskórym, queerowym, transpłciowym chłopakiem będzie przeszkodą do odnalezienia szczęśliwego zakończenia. 

„Felix Ever After. Na zawsze Felix” to powieść, która dogłębnie, czasem boleśnie, bada tożsamość płciową. To szczera i otwarta dyskusja o tym, że tożsamość może być niejednolita i zmienna niczym niebo przed burzą, a droga nie zawsze jest widoczna.  W rzeczywistym świecie, trudna podróż do zrozumienia własnej tożsamości to nie wszystko, kiedy trzeba również radzić sobie na różne sposoby z tym, jak może być postrzegana i jaki wpływa ma na nią świat zewnętrzny.

Tata wskazuje na rolkę papieru w moich rękach i wymawia moje imię, żeby zwrócić na siebie uwagę – ale nie moje prawdziwe imię. Mówi to poprzednie. To, które nadali mi z mamą po narodzinach. Samo imię chyba mi za bardzo nie przeszkadza. Jednak kiedy słyszę je wypowiedziane na głos, skierowane do mnie, zawsze czuję ukłucie w sercu, bolesny ucisk w bebechach. Udaję, że nie usłyszałem; do taty za chwilę dociera, jaki zrobił błąd. Na kilka sekund zapada niezręczna cisza, po czym słyszę, jak mamrocze przeprosiny. Nigdy o tym nie rozmawiamy. Nie o tym, dlaczego nie wymawia na głos imienia Felix. Nie o tym, jak ciągle się myli i używa złych zaimków, a potem nawet się nie poprawia. Ani o tym, że czasami, gdy wypije za dużo whiskey albo piwa, opowiada, że zawsze będę jego córką, jego kochaną dziewczynką.

Kiedy ktoś anonimowo wysyła Felixowi transfobiczne wiadomości, zaraz po tym jak upublicznia jego zdjęcia sprzed korekty płci, Felix wymyśla plan zemsty. Jednak czekają na niego kolejne niespodzianki, a jedną z nich będzie uwikłanie w coś na pozór trójkąta miłosnego. Felix będzie musiał zmierzyć się z emocjami i wyruszyć w najtrudniejszą podróż swojego życia, aby odnaleźć samego siebie.

„Felix Ever After. Na zawsze Felix” to szczera i wielowarstwowa opowieść o tożsamości, zakochiwaniu się i odnajdowaniu miłości, na którą wszyscy zasługujemy.  

Kacen Callender to osoba niebinarna, uhonorowana nagrodami Stonewall i Lambda Award. Powieść „Felix Ever After. Na zawsze Felix” przyniosła jemu sławę za sprawą pojawiających się w internecie opinii o niebanalności historii i świetnym przedstawieniu  świata widzianego oczami transpłciowego bohatera. To opowieść o odkrywaniu siebie, przeciwstawianiu się nienawiści i o pierwszej miłości.

Kacen Callender książka

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 15 egzemplarzy książki

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: marketing@weneedya.pl (w tytule maila wpisując: Recenzja: Felix). Dodatkowo możecie również w wiadomości podać link do swojego Instagrama

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 15 czerwca.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wydawnictwo We Need YA wybierze 15 osób, które otrzymają wiadomość zwrotną (najpóźniej do 16 czerwca). Książki wyślemy po odesłaniu do nas adresu do wysyłki i numeru telefonu kontaktowego. Będziemy wdzięczni za umieszczenie opinii o książce w serwisie!

Życzymy powodzenia i zaczytanego tygodnia!

Książka jest dostępna w przedsprzedaży.

Artykuł sponsorowany


komentarze [1]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 10.06.2021 13:09
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post