Zostań jednym z recenzentów książki „Trzej Królowie. Tajemnica Mędrców ze Wschodu“

LubimyCzytać
19.11.2020

Zostań jednym z recenzentów książki „Trzej Królowie. Tajemnica Mędrców ze Wschodu”. To pierwsze biblijne i historyczne śledztwo w sprawie Trzech Królów. Wydawnictwo Znak przygotowało aż 50 egzemplarzy książki. Przeczytaj jej fragment!

Zostań jednym z recenzentów książki „Trzej Królowie. Tajemnica Mędrców ze Wschodu“

Wiemy, że Jezus urodził się w stajni w Betlejem, gdzie odwiedzili Go Trzej Królowie, po czym Święta Rodzina uciekła przed siepaczami Heroda do Egiptu. A jeśli było inaczej?

Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, gdy Jezus miał już kilka lat. Maryja, Józef i Jezus mieszkali od dawna w domu, a rzeź niewiniątek (jeśli w ogóle do niej doszło) dotyczyła maksymalnie kilkorga dzieci.

Reklama

Sprawdź, jaką tajemnicę kryją Trzej Królowie? Co jest prawdą, a co mitem?

Czy to potężni Magowie znający się na astrologii, czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar?

Trzej Królowie to bardzo tajemniczy bohaterowie Biblii. Napisano tam o nich dwanaście zdań, do których tradycja dopisała setki następnych, sprawiając, że Kacper, Melchior i Baltazar weszli do świata popkultury. Czy byli wyznawcami wielkiej, o wiele starszej niż judaizm religii? Czy ich potomkowie władali otoczonym islamskimi kalifatami niezwykłym państwem, do którego podróżowali papiescy wysłannicy? Jakie były ich związki z Atlantydą? Czy mogli znać się z Herkulesem? I co ma z nimi wspólnego Marco Polo?

Książka „Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu” to podróż śladami jednych z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła.

Roman Zając, biblista i demonolog, jako pierwszy zebrał całą dostępną wiedzę dotyczącą Mędrców ze Wschodu.

„Na przestrzeni ponad tysiąca lat rozmaitymi nurtami i wątkami bujnie rozwijała się tradycja, która stopniowo ustaliła liczbę Magów, nadała im znane powszechnie imiona, uczyniła ich królami, przydzieliła im wielkie krainy na Wschodzie, powiązała z dziejami ich nawrócenia, a następnie uznała za świętych. Rozpoczął się proces gloryfikacji, a nazwanie Magów królami pozwoliło na popuszczanie wodzy fantazji i wprowadzenie do fabuły elementów egzotyki, która zawsze pociągała ludzi”.

„Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja” – powiedział grany przez Jerzego Stuhra Maks w „Seksmisji”, kultowej komedii science fiction w reżyserii Juliusza Machulskiego. Podobno zdanie to oburzyło przed laty partyjnych towarzyszy z PZPR. Ponieważ Wschód kojarzył się Polakom jednoznacznie z ZSRR, dostrzegli w tych słowach kpinę z naszego sąsiada, a przecież w konstytucji zapisana była nierozerwalna przyjaźń polsko-radziecka.W czasach PRL-u popularność zyskał dowcip, że Trzej Królowie byli pierwszymi komunistami, bo przyszli ze Wschodu, prowadziła ich gwiazda i pchali się do żłobu. Skoro Mędrcy byli ze Wschodu, logiczny wniosek jest taki, że oni obrali jako kierunek zachód.

Jak zostać recenzentem książki?

Jeśli czytasz książki o tematyce historycznej, fascynuje cię starożytność i średniowiecze, lubisz snuć hipotezy i rozwiązywać zagadki, które wydają się nierozwiązywalne, a wszystko po to by zaspokoić swoją ciekawość, ta książka jest właśnie dla ciebie.

Reklama

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl mamy do rozdania 50 egzemplarzy tej książki.

Wystarczy przesłać link do recenzji dowolnej książki historycznej, którą umieściliście już w serwisie lubimyczytać.pl na adres: pyszczek@znak.com.pl (w tytule maila wpisując: Recenzja).

Macie czas do 25 listopada, godz. 23:59.

Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy pięćdziesiąt osób, które powiadomimy o tym fakcie 27 listopada. Książki zostaną wysłane po przesłaniu danych adresowych przez laureatów. Będziemy wdzięczni za umieszczenie waszych opinii o książce w naszym serwisie.

Życzymy szczęścia i liczymy na wasze wsparcie!

Książka już teraz dostępna tutaj!

Przeczytaj fragmenty dwóch rodziałów książki „Trzej Królowie. Tajemnica Mędrców ze Wschodu”

Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu

Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu, fragment książki


Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu

Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu, fragment 2


Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [10]

Sortuj:
357
61
25.11.2020 22:14

Udało się^^ Teraz tylko czekam na książkę :D


46575
1688
24.11.2020 13:49

zgłoszenie wysłane


2297
579
21.11.2020 22:22

Niestety nie mam u siebie żadnej recenzji książki historycznej 😔


143
86
20.11.2020 10:12

wysłane!


3589
212
20.11.2020 08:52

Będzie się dobrze prezentować w towarzystwie książek Danikena, taki sam poziom wiarygodności :) IMO Biblia to tekst mitologiczny, analizowanie go jako źródła historycznego jest niepoważne. To jakby analizować mity greckie czy egipskie. Owszem pojawiają się w nich historyczne czy geograficzne nazwy miejsc czy postaci ale czy to dowód na ich prawdziwość?

Po lekturze tych...

więcej

688
275
20.11.2020 10:35

To, że Pan Zając jest biblistą i demonologiem ma świadczyć, że dokonał wiekopomnego odkrycia w postaci nowych faktów historycznych ?


3589
212
20.11.2020 12:39

Nic takiego nie napisałem - wręcz przeciwnie. "Demonologia" nie brzmi zbyt poważnie :)


688
275
20.11.2020 20:50

Właśnie o to mi chodziło. To było pytanie retoryczne.


207
193
19.11.2020 14:22

Może to i ciekawe, ale jakoś nie moje klimaty. Poczytam sobie Wasze recenzje


2838
4
19.11.2020 11:35

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd