rozwiń zwiń

Weź udział w spotkaniu na żywo z Zygmuntem Miłoszewskim i zadaj pytanie pisarzowi!

LubimyCzytać LubimyCzytać
17.06.2020

Zygmunt Miłoszewski powraca z nową książką, jednak na spotkaniu na żywo porozmawiamy nie tylko o „Kwestii ceny”. Zapiszcie w kalendarzach termin 2 lipca i dajcie znać, o co mamy zapytać pisarza!

Weź udział w spotkaniu na żywo z Zygmuntem Miłoszewskim i zadaj pytanie pisarzowi!

Na tę książkę czekało wielu czytelników! To kolejna po „Bezcennym” powieść przygodowa mistrza kryminałów, który rozśmieszał nas w komedii romantyczno-historycznej „Jak zawsze”. Dlaczego tak długo musieliśmy czekać na wydanie „Kwestii ceny”? Jakie anegdoty wiążą się z jej powstaniem? I czy autor jest zadowolony z finalnego efektu? A przede wszystkim – czy możemy liczyć na kolejną książkę z Szackim…? Posłuchajcie odpowiedzi pisarza, z którym porozmawiamy na żywo 2 lipca o godz. 18.00!

Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim już 2 lipca

Zygmunt Miłoszewski to jeden z najbardziej popularnych polskich pisarzy w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród literackich – otrzymał między innymi Paszport Polityki – a jego książki są tłumaczone na kilkanaście języków i ekranizowane. Międzynarodową sławę przyniosła mu bestsellerowa trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim oraz thriller przygodowy „Bezcenny”. Trzy lata temu wydał „Jak zawsze”, komedię romantyczną, dziejącą się w alternatywnej historii Polski – powieść ta została uhonorowana tytułem Książki Roku 2017 w plebiscycie lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Miłoszewski jest nie tylko pisarzem, lecz także działaczem społecznym, sekretarzem i współzałożycielem branżowego stowarzyszenia Unia Literacka. Teraz zaś ukazała się jego najnowsza, długo oczekiwana powieść.

Pisałem „Kwestię ceny” w zupełnie absurdalnych warunkach. Zacząłem na statku handlowym, płynącym z ładunkiem holenderskiej stali przez Atlantyk, kończyłem w czasie pandemii, internowany w domu kultury w Olsztynie. Czytałem wiadomości i widziałem, jak świat bez przerwy dopisuje kontekst do mojej fabuły, której osią jest marzenie o zdrowiu i długowieczności. Bez względu na cenę.

Tak Zygmunt Miłoszewski zapowiada swoją najnowszą książkę, która premierę ma właśnie dzisiaj, 17 czerwca.

„Kwestia ceny” Zygmunta Miłoszewskiego

Brawurowa, błyskotliwa, poruszająca i pełna akcji. „Kwestia ceny” to gatunkowy powrót do „Bezcennego”, ale też coś znacznie więcej. To thriller przygodowy na nowe czasy.

Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Czerski wraca jednak nie jako więzień, lecz jako wielki uczony, badacz dalekich plemion Syberii. Obsesyjnie pilnując skrzyń, zawierających bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów.

Początek XXI wieku. Bogdan Smuga, chłodny naukowiec i wyznawca religii rozumu, wierzy, że wśród zbiorów Czerskiego kryje się prawdziwy skarb, mogący odmienić przyszłość ludzkości. Jego wysiłki nie przynoszą rezultatu. Decyduje się na desperacki krok.

Zofia Lorentz, słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł, mierzy się ze stopniowym zanikiem pamięci męża. Gdy Smuga proponuje jej udział w odnalezieniu zbiorów, przywiezionych przez Czerskiego z Syberii – podkreślając, że kwestia ceny nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia – przyjmuje zlecenie.

Tak zaczyna się niezwykła wyprawa, która zaprowadzi bohaterów między innymi na rosyjską Wyspę Przeklętą, do Paryża i na statek-widmo. Ich przygody okażą się decydujące dla dalszych losów cywilizacji. I jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym zdawało się na pierwszy i drugi rzut oka.

„Kwestia ceny” to zuchwały, nie pozostawiający nikogo obojętnym thriller o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie tych pragnień. O nauce, o religii, głodzie wiedzy, genie ryzyka, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości. Która być może właśnie dobiega końca.

Zadaj pytanie Zygmuntowi Miłoszewskiemu

Spotkanie na żywo z Zygmuntem Miłoszewskim odbędzie się w czwartek, 2 lipca o godz. 18.00. Poprowadzi je Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl, która przekaże pisarzowi także kilka pytań od użytkowników serwisu. Już teraz możecie je zadawać w komentarzach do tej aktualności. Macie na to czas do środy 24 czerwca do godz. 23.59. Najciekawsze zostaną zadane autorowi „Kwestii ceny” na żywo, a ich pięcioro ich autorów otrzyma nagrody od wydawnictwa W.A.B. - egzemplarze najnowszej powieści z autografem autora.

Rozmowa będzie transmitowana w serwisie lubimyczytać.pl, a także w LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Możecie także oglądać ją na ​​​​​​​​​​fanpage'u lubimyczytac.pl oraz na Facebooku Wydawnictwa W.A.B. Dołączcie też do wydarzenia na portalu Facebook i zaproście do niego wszystkich znanych wam fanów książek Zygmunta Miłoszewskiego. Do zobaczenia!

[ec]


komentarze [22]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
zaczytana 08.09.2020 12:32
Czytelniczka

Wczoraj dotarła książka. Dziękuję

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zaczytana 26.08.2020 21:20
Czytelniczka

Książka nadal nie dotarła, zero kontaktu tak z wydawnictwem jak i organizatorem konkursu😞😞

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zaczytana 03.07.2020 15:28
Czytelniczka

Cieszę się niesamowicie 😄Warto zadawać pytania. Gratuluję pozostałym czytelnikom.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sb78 25.06.2020 04:39
Czytelnik

O co k.... panu chodziło z tym "noście k.... te maseczki", odnośnie śmierci Pilcha? Alkoholizm, nadciśnienie, parkinson i wiek to zbyt mało? Nie no, wielki literat zabłysnął inteligencją fiu fiu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ania-933 24.06.2020 21:40
Czytelniczka

1) Jak opisałby się Pan w maksymalnie 5 słowach?
2) Gdyby mógł Pan cofnąć się w czasie o 10 lat ryzykując, że Pana życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej, to czy skorzystałby Pan z takiej możliwości?
3) Jaki jest Pana ulubiony cytat z powieści?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
magdalena.kwiczalad0dd 23.06.2020 14:47
Czytelnik

1. Czy Zula jest z Panem podczas aktualnego przymusowego odosobnienia?
2. Czy Zula doczeka się uwiecznienia na kartach spod Pana pióra?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Basia 21.06.2020 13:21
Czytelniczka

Czy Pana zdaniem dążenie do zdrowia i długowieczności za wszelką cenę jest poprawne moralnie ?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
masesamar 20.06.2020 10:19
Czytelniczka

Dlaczego uważa się Pan za nudnego pisarza?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Katarzyna 19.06.2020 07:29
Czytelnik

"Kwestia ceny" to druga Pana powieść (po "Ziarno prawdy"), która ma taki sam tytuł jak opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego. Czy lubi Pan jego twórczość? Z jakim pisarzem - polskim lub zagranicznym - chciałby Pan przeprowadzić wywiad?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tusiaczek92 18.06.2020 23:28
Czytelniczka

1. Ciekawi mnie kto wymyśla tytuły Pańskich powieści? Wydawnictwo ma decydujący głos czy Pan?
2. Czy jest temat, którego nigdy nie zamierza Pan poruszyć w swoich książkach, ponieważ jest zbyt osobisty?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post