Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

„Tajemnica medalionu” to debiut literacki Joanny Svensson. Autorka urodziła się w Warszawie w 1955 roku. Dwadzieścia lat później wyjechała do Szwecji. Po kolejnych dwudziestu latach wyprowadziła się do Niemiec. W ciągu swojego życia poznała wielu interesujących ludzi, zwłaszcza kobiet – emigrantek. Zainspirowana ich historiami napisała powieść, w której każda z nas może odnaleźć coś dla siebie.
Losy Julii, głównej bohaterki książki, są fascynujące przede wszystkim dla kobiet dojrzałych, które nie godzą się na nudną, jednostajną egzystencję, ale oczekują czegoś więcej, pragną zmiany. Chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Wiedzą, że zawsze jest czas na miłość, realizację marzeń i pasji, poznawanie świata i ludzi.
Julia, która ma kochającego męża, dwoje prawie dorosłych dzieci, mimo wszystko nie czuje się szczęśliwa. Zmiana imienia i czterdzieste urodziny, bardzo ważne wydarzenie dla każdej kobiety, doprowadzają do rewolucji w jej życiu. Wyjazd do Izraela okazuje się momentem przełomowym. Julia odkrywa ciekawe miejsca, spotyka niezwykłych ludzi, dzięki którym staje się bardziej pewna siebie. Znowu czuje się atrakcyjna i pożądana. Przywiązuje większą wagę do wyglądu. Pragnie się rozwijać. Postanawia zawalczyć o siebie i odmienić swój los.
Akcja powieści rozgrywa się w Polsce, Szwecji, Danii i Izraelu. Przywołane są w niej wydarzenia historyczne, w których brali udział członkowie rodziny i znajomi Julii. Poruszono kwestię traktowania Polaków i Żydów w obozie w Oświęcimiu, wywożenia żołnierzy Armii Krajowej na Syberię. Wspomniano strajk studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Dzięki „Tajemnicy medalionu” możemy zetknąć się z kulturą i obyczajami Polski, Szwecji, Niemiec, Danii i Izraela. Lektura książki skłania do refleksji i głębszego poznania siebie. Polecam wszystkim kobietom, a także mężczyznom, którzy chcą lepiej nas zrozumieć.

„Tajemnica medalionu” to debiut literacki Joanny Svensson. Autorka urodziła się w Warszawie w 1955 roku. Dwadzieścia lat później wyjechała do Szwecji. Po kolejnych dwudziestu latach wyprowadziła się do Niemiec. W ciągu swojego życia poznała wielu interesujących ludzi, zwłaszcza kobiet – emigrantek. Zainspirowana ich historiami napisała powieść, w której każda z nas może...

więcej Pokaż mimo to