„Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”: od piątku w kinach!

LubimyCzytać
31.07.2020

Żywiołowy Findus pewnego ranka odkrywa, że nie mieści się w swoim dotychczasowym łóżku. Daje to początek następującym po sobie zmianom: najpierw Findus potrzebuje nowego łóżka, potem coraz więcej swojej przestrzeni, aż w końcu... chce się wyprowadzić! Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa, znanych zarówno z serii książek, jak i filmu „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”, w kinach od 31 lipca.

„Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”: od piątku w kinach!
Reklama

31 lipca 2020 do kin trafi ekranizacja przygód bohaterów znanej serii książek, zatytułowana „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”. Film wcześniej prezentowany był podczas 6. MFF Kino Dzieci, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez najmłodszą publiczność. Teraz do obejrzenia będzie w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce. W weekend 15-16 sierpnia wyświetlać go będzie także sieć kin Helios.

Cykl książek o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista podbił serca milionów młodych czytelników na całym świecie. To jedna z bardziej rozpoznawalnych serii literatury dla dzieci. W ciągu 10-letniej przyjaźni polskich odbiorców z Pettsonem i Findusem do rąk dzieci trafiło kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy książki. Podczas tegorocznych wakacji fani serii będą mieli okazję spotkać swoich ulubionych bohaterów – tym razem na dużym ekranie.

Pettson i Findus

Reklama

Kiedy z małego kotka robi się większy kot, to już nic nie będzie takie jak dawniej. Przekonuje się o tym Pettson, kiedy jego (dotychczas) mały koci podopieczny, Findus, dorasta i nabiera coraz to większej samodzielności. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie przeprowadzkę zupełnie inaczej. Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów?

Film „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”, który wyreżyserował Ali Samadi Ahadi, jest zabawną i mądrą opowieścią o jednym z największych życiowych wyzwań – o dorastaniu i zmianach, jakie się z nim wiążą zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna.

Pettson i Findus

Film w kinach od 31 lipca 2020 roku.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2678
4
30.07.2020 11:12

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd