„The Witcher: Blood Origin”. Powstaje prequel „Wiedźmina” od Netflixa

LubimyCzytać
27.07.2020

Netflix pokaże więcej świata znanego z serii książek „Wiedźmin”. Platforma zapowiedziała nową, sześcioodcinkową produkcję. Serial „opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina”. Andrzej Sapkowski będzie konsultantem kreatywnym serialu.

„The Witcher: Blood Origin”. Powstaje prequel „Wiedźmina” od Netflixa
Reklama

Powstanie kolejna produkcja, której akcja dzieje się w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Po międzynarodowym sukcesie „Wiedźmina” – serialu, którego showrunnerką była Lauren S. Hissrich – Netflix planuje kolejną realizację. „The Witcher: Blood Origin” będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z serialowego hitu platformy.

„The Witcher: Blood Origin” pokaże świat elfów

Jak czytamy w informacji prasowej serwisu Netflix, produkcja przedstawi dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu „Wiedźmin”. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się. Serial The Witcher: Blood Origin opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina.

Pisarz Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu. Skomentował też nadchodzącą produkcję:

To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów.

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich, znana już z serialu „Wiedźmin”, a także Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Declan de Barra

Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię „The Witcher: Blood Origin”. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? – mówi Declan de Barra. - Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń. - powiedział Declan de Barra.

Lauren Schmidt Hissrich również wyraziłą swoją radość z powodu serialu. 

Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem „The Witcher: Blood Origin”. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum.

Zdjęcia do „The Witcher: Blood Origin” odbędą się w Wielkiej Brytanii. Data premiery nie jest jeszcze znana.

[ec]

Reklama

komentarze [8]

Sortuj:
584
0
28.07.2020 12:11

Tak jest - doić krowę, póki przynosi mleko czyt. hajsy. Że całość będzie miała gówno wspólnego z twórczością ASa, nawet pomimo jego udziału (wszyscy wiemy jak takie "konsultacje" wyglądają) nie mam żadnych złudzeń, ale pecunia non olet jak mawiali starożytni Indianie. Współczesny homo smartphonicus ma okres skupienia równy około 30 sekundom więc trzeba natrzaskać na...

więcej

1141
49
27.07.2020 18:42

A ja pamiętam jeszcze czasy, jak Sapkowski w wywiadach i na spotkaniach autorskich odsądzał od czci i wiary każdego, kto w kontekście wiedźmińskiego cyklu używał terminu "saga".


584
0
27.07.2020 20:09

Fakt, dla niego to zawsze był "cykl", ale wtedy bogaci żydzi z Netflixa nie wiedzieli nawet o jego istnieniu.


493
135
27.07.2020 16:51

Jestem więcej niż zachwycona. Już hype'uje! Po cichu od dawna marzyłam o takim powieściowym prequelu - elfach sprzed rzezi w Loc Muinne. Niestety Sapek wolał napisać spin-off. Serial choć częściowo ten głód zaspokoi, skoro konsultować go będzie Sapkowski.


584
0
27.07.2020 20:06

Z tym "Sapkiem" to uważaj - na własne uszy słyszałem jak na którymś konwencie z 15 albo więcej lat temu groził, że będzie dawał w ryj za to określenie. :D


493
135
27.07.2020 20:20

Oj tam oj tam. Mówił też, że inteligentni ludzie nie grają w gry. Ja gram aż się uszy trzesą, a nie poczułam się doknięta. W końcu nic tak nie boli jak utracony "piniondz", więc mu te słowa rzucone w zacietrzewieniu wybaczyłam. Niech mu się poczciwinie darzy.


185
0
30.07.2020 13:31

Jeśli konsultacje wydadzą taki owoc jak pierwszy sezon to spodziewam się u siebie raczej niestrawności :P


2678
4
27.07.2020 16:05

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd