Najnowsza powieść Kena Folletta „Niech stanie się światłość” – spotkanie z pisarzem!

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.06.2020

Z autorem cyklu „Filary Ziemi” porozmawiamy na żywo w środę, 10 czerwca o godz. 18.00. Transmisję możecie śledzić na Facebooku lubimyczytać.pl oraz w serwisie YouTube. Ken Follett opowie też o najnowszej książce – właśnie poznaliśmy jej tytuł!

Najnowsza powieść Kena Folletta „Niech stanie się światłość” – spotkanie z pisarzem!

Ken Follett powraca do Polski po 15 latach… wirtualnie! Już dziś o godzinie 18.00 rozpocznie się rozmowa z pisarzem, który ma na koncie 170 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich powieści oraz niezliczoną liczbę fanów. Ponad 20 tysięcy czytelników lubimyczytac.pl zadeklarowało, że chce przeczytać książkę Kena Folletta, zaś niemal 1000 osób zostało fanem pisarza w serwisie! Wszystkich, którzy czytali książki należące do cyklu „Filary Ziemi” na pewno zainteresuje wiadomość, że znamy już tytuł i opis fabuły nowej książki pisarza!

Nowa książka Kena Folleta – prequel „Filarów Ziemi”!

Wydawnictwo Albatros, polski wydawca książek Kena Folletta zdradził nam tytuł, jaki będzie nosić najnowsza powieść pisarza: „Niech stanie się światłość”. Możemy pokazać już także jej okładkę! Polska premiera tej książki została zaplanowana na 16 września 2020 roku. Powieść będzie prequelem cyklu „Filary Ziemi”. Jej akcja rozgrywa się u świtu nowej ery w dziejach Anglii, kiedy zaczęła się kształtować potęga przyszłego imperium władającego połową Ziemi. „Nawiązując do biblijnej frazy: «I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy», były to czasy końca wieku ciemności i początku wieku światła” – powiedział autor.

W książce przeniesiemy się do czasów około 1000 roku naszej ery, kiedy Brytania jest najeżdżana przez wikingów, a wkrótce zostanie podbita przez Normanów. Follett opisuje kształtowanie się nowej państwowości, która służyła nie tylko rządzącym plemiennym wodzom. Według słów pisarza:

„To czas, kiedy ludzie zaczęli domagać się tego, co my nazywamy rządami prawa, a więc tego, by spory rozstrzygać według reguł, a nie z pozycji siły. To czasy kształtowania się samej istoty wolności”.

Zarówno fani Folletta, jak i jego nowych czytelników może także zainteresować informacja o cyklu „Upadek gigantów”, który teraz można także poznawać w formie słuchowiska. Właśnie swoją premierę ma I część superprodukcji „Upadek gigantów”. Do tej pory tytuł był dostępny tylko w formie audioserialu w aplikacji Audioteki. Teraz będzie to pełna część – dostępna również w sklepie i na stronie Audioteki.

Oglądaj spotkanie na żywo z Kenem Follettem

W środę 10 czerwca 2020, o godzinie 18.00 połączymy się na żywo z Kenem Follettem, który zdradzi nam więcej szczegółów na temat swojej nowej książki „Niech stanie się światłość”. Dołączcie do wydarzenia na portalu Facebook, gdzie znajdziecie sporo ciekawostek o autorze oraz niespodzianki od wydawcy. Spotkanie odbędzie się na żywo, zapraszamy więc wszystkich czytelników do komentowania i zadawania pytań pisarzowi. Rozmowa będzie transmitowana w serwisie lubimyczytać.pl, a także w LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Możecie także oglądać ją na ​​​​​fanpage'u lubimyczytac.pl oraz na Facebooku Wydawnictwa Albatros, a także w tej aktualności – spotkanie będzie transmitowane również w okienku poniżej.

Autorami najciekawszych pytań do autora zostali: Marcin Staniszewski, RiotGirl2005, Jolanta, Malgo, RudaDama, Izolda_Zielonooka, Awokado, Czytamfotografuje_komentuje. Gratulujemy!

[ec]


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 10.06.2020 11:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post