Dzisiaj narysujemy śmierć

literatura faktu
Reportaż
ludobójstwo śmierć
Inne

Po przeczytaniu zaledwie kilku stron marzyłam, żeby już skończyć. Trudna, poruszająca książka.
Ogrom zła niewyobrażalny.

Pozycja do przeczytania na kilka podejść, ale tylko dlatego, że jest tak straszna.

Jeszcze żadna książka mną tak nie wstrząsnęła. Jestem przerażona.

Wojciech Tochman zrobił kawał dobrej roboty, na pewno wiele go to kosztowało.

Takich książek się nie zapomina.

Porusza, wstrząsa. Przejmujący reportaż o złu. I o tym, jak żyć po doświadczeniu najgorszego.

Ciężko ocenić książkę, która porusza tak trudny i bolesny temat. Przejmująca i przerażająca
Nieprawdopodobne, że coś takiego miało miejsce pod koniec XX wieku.

Nie zawiodłam się jeszcze na żadnym reportażu Tochmana. Pisze przejmująco. Tak jest i tym razem. Bardzo polecam.

O książce pierwszy raz usłyszałam niedługo po premierze, jednak musiało minąć wiele lat bym w końcu po nią sięgnęła, stało się tak dzięki pakietowi na BookRage.

Pewnego dnia zaczyna się rzeź. Wrogiem jednak nie jest najeźdźca, a sąsiad, nauczyciel, znajomy. Gdy prosisz o litość mówi, że karaluchom się ona nie należy. Do tego by nastąpiło ludobójstwo wiele nie potrzeba,...

Za brutalne. Nie dam rady przeczytać tej książki do końca.

Mocna książka pozwalająca poznać smutną historię Rwandy (w szkołach na lekcjach historii czy WoSu, historia współczesna była praktycznie pomijana, stąd w moim przypadku rys historyczny i tło wydarzeń poznałem dopiero dzięki lekturze). Reportaż momentami niezwykle wstrząsający, czasem aż ciężko przebrnąć przez kolejne strony. Warto przeczytać, Tochman w poruszający sposób...

Poruszająca historia i okrucieństwie nienawiści. Wspaniele opowiedziany przeraźliwie trudny temat.

Tochman po raz kolejny dowodzi jaką moc mają jego słowa. Czytałam już kilka jego reportaży, ale ten z Rwandy zrobił na mnie szczególnie piorunujące wrażenie.

Przerażające jest to jak cechy takie jak rasa czy religia są w stanie poróżnić ludzi oraz jak niedawne wydarzenia opisuje autor.

Dyskusje

3 843