Paka z domku na drzewie

Okładka książki Paka z domku na drzewie Kasia Keller
Okładka książki Paka z domku na drzewie
Kasia Keller Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Paka z domku na drzewie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Paka z domku na drzewie
Zielona Sowa
2024-08-14
2024-08-14
książki dla dzieci literatura dziecięca detektywistyczne przygody zagadki bliźnięta domek na drzewie przyjaźń młodzi detektywi tajemnice

ola, Antek i Kuba to troje najlepszych przyjaciół, która po wycieczce na komisariat stwierdza że posterunkowy Przypadek potrzebuje pomocy, zakładają więc biuro detektywistyczne Paka. Pierwsza zagadka do rozwiązania wpada dość szybko, w hotelu gdzie pracuje mama bliźniaków dochodzi do kradzieży biżuterii.

Kto stoi za kradzieżami? Czy młodym detektywa uda się rozwiązać tą zagadkę?

Uwielbiamy z dziećmi takie historie, gośćmi hotelu są cyrkowcy, więc trzeba przyznać że to dość nietypowi mieszkańcy, do tego ich zabawne nazwiska i gołąb pocztowy. Od początku wiedzieliśmy że czeka nas świetna zabawa i się nie zawiedliśmy, do tego nie taka łatwa zagadka do rozwiązania i wieczorne czytanie zamieniło się w świetną zabawę

Kto stoi za kradzieżami? Czy młodym detektywa uda się rozwiązać...

Ostatnio w moje ręce wpada coraz więcej bardzo ciekawych książek dla starszych dzieci. Książka, o której Ci dziś opowiem miała swoją premierę rok temu, dlatego tym bardziej warto ten tytuł przedstawić albo niektórym przypomnieć.
“Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu” to pierwszy tom serii opowiadającej o przygodach bliźniąt: Poli i Antka oraz ich przyjaciela Kuby. Pamiętasz jeszcze czasy tworzenia baz i zabaw w nich z rówieśnikami? Właśnie taką bazą dla naszych bohaterów był domek na drzewie, który wkrótce miał się zmienić w prawdziwe biuro detektywistyczne. I pewnie trudno to sobie wyobrazić, ale pomysł ten zrodził się podczas wizyty na policyjnym posterunku policji.
Co dzieciaki robiły na posterunku? Co się tam wydarzyło, że postanowiły rozwiązywać zagadki mieszkańców swojego miasteczka? Tego dowiecie się czytając tę książkę. Zdradzę Ci tylko w sekrecie, że w pierwszym tomie nasi mali detektywi będą poszukiwać złodzieja biżuterii wśród cyrkowych artystów.
Historia napisana jest niezwykle ciekawie, trzyma w napięciu. Nie brakuje też nagłych zwrotów akcji - już nam się wydaje, że mamy złodzieja, a tu się okazuje, że jednak nie… i szukamy razem z Polą, Antkiem i Kubą dalej. Jest jeszcze posterunkowy Przypadek, którego nazwisko to chyba nie jest zwykły zbieg okoliczności 🙂
Jestem przekonana, że wszystkie dzieciaki polubią przygody trójki przyjaciół i z przyjemnością będą z nimi śledzić przestępców. Fabuła książki jest bardzo rozwinięta, pojawia się wielu bohaterów, nie brakuje zaskakujących sytuacji i sporej dawki humoru. Czyli jest wszystko to, co w książkach lubią dzieciaki. 22 rozdziały, które uprzyjemnią wolne popołudnia lub wyciszą podczas czytania przed snem. Dodam jeszcze, że książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Przyjemnego czytania 🙂

„Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu” to pierwszy tom detektywistycznej serii dla dzieci, która skradnie serca zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Kasia Keller absolutnie zachwyca i funduje czytającym nietuzinkową, absorbującą zagwozdkę kryminalną, mnóstwo zabawy, ciekawych bohaterów, a wszystko to dopełnione wyjątkowym, hipnotyzującym klimatem. Misja, jak i samo śledztwo, nie należą do łatwych, dlatego lektura trzyma w ogromnym napięciu i funduje czytelnikom prawdziwą lawinę silnych emocji.

Fundamentem wciągającej opowieści kryminalnej jest zawsze niebywała zagadka, misternie uknuta intryga, jaka nie pozwala przerwać lektury ani na sekundę. Tak było również w tym wypadku, w skutek czego akcja nie daje młodemu czytelnikowi ani chwili wytchnienia, porywa go do granic i sprawia, że przeżywa całą opowieść z wypiekami na twarzy, przyjmując jednocześnie na siebie rolę doświadczonego detektywa, przed którym postawiono niełatwe zadanie. I choć jest to książka dla najmłodszych, autorka skutecznie zwodzi także starszych czytelników, fundując im przy tym nieopisaną zagwozdkę i frajdę.

Język pisarki jest niesłychanie lekki, przystępny i przyjemny, a całość dopełniona została genialnym humorem, w skutek czego lektura staje się prawdziwą przyjemnością. Czcionka natomiast umożliwia dzieciom samodzielne czytanie, co zapewnia dodatkową frajdę i niebywałą satysfakcję.

„Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu” to wyjątkowo przyjemna, zabawna i nadzwyczaj angażująca lektura, jaka oczaruje zarówno młodszych czytelników, jak i ich rodziców. Wartka akcja, lekkie i przyjemne pióro autorki, misternie uknuta intryga, wyraziści, nietuzinkowi bohaterowie, a w tle nietypowa i nieprzyjemna sytuacja w hotelu, którą należy jak najprędzej wyjaśnić, choćby na własną rękę. Lektura idealna i to nie tylko dla fanów powieści detektywistycznych! Polecamy gorąco!

Kasia Keller zaserwowała nam iście detektywistyczną ucztę. Uwaga! Imiona i nazwiska bohaterów nie są przypadkowe. O nie, tutaj Przypadek jest tylko jeden i jest nim posterunkowy. Zacznijmy jednak od początku.

Pola i Antek to bliźnięta. Razem z przyjacielem Kubą chodzą do jednej klasy. Ich klasa wybrała się z wizytą na posterunek policji. To właśnie w tym miejscu zrodził się fantastyczny pomysł. I nie był to przypadek.

Przyjaciele postanawiają założyć agencję detektywistyczną. Na stanowisko detektywa rekrutują także psa Asa i tak powstaje PAKA z siedzibą w domku na drzewie. Na pierwsze zlecenie nie muszą czekać zbyt długo. Wkrótce nadarza się okazja, by mali detektywi sprawdzili się w akcji. Z hotelowych pokoi znikają drogocenne przedmioty. Kto za tym stoi i dlaczego?

PAKA rusza śladami przestępcy. Tutaj każdy może być podejrzanym. Pora zatem rozwikłać tę zagadkę.

Kasia Keller po raz kolejny pokazała, że spod jej pióra wychodzą książki niezwykłe, wciągające, pełne akcji i przygód. "PAKA w domku na drzewie. Zagadka Hotelu" nie pozwoli oderwać się czytelnikowi ani na chwilę. Tutaj akcja gna do przodu, a każda kolejna strona odsłania nowe ślady. Złodziej nie może czuć się bezpieczny.

Książka napisana jest lekko, z dużą dawką humoru. Mamy tutaj intrygę, zagadkę detektywistyczną i próby jej rozwiązania. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Niezmiennie, w twórczości Kasi Keller, nazwiska i imiona bohaterów nie są przypadkowe.

W książce znajdziecie wątek przyjaźni i współpracy. Okazuje się bowiem, że wspólnie można zrobić więcej niż samemu. Bohaterowie są różni, mają inne zainteresowania, ale świetnie się uzupełniają.

Książka sprawdzi się świetnie zarówno do samodzielnego, jak i wspólnego czytania. Duża czcionka ułatwi czytanie, a piękne ilustracje pozwolą czytelnikom jeszcze bardziej poczuć klimat opowieści.

Twoje dziecko zaczyna samo czytać i chcesz aby pokochało książki?

Jeśli tak to koniecznie zaoferuj mu książkę „Zagadka hotelu. Paka z domku na drzewie”.

Ta książka, jestem absolutnie genialna ze swoją kryminalną zagadką wciągnie każdego. Dlatego będzie to idealna propozycja dla maluchów.

Grupa przyjaciół tworzy własne biuro detektywistyczne PAKA, której siedziba mieści się na drzewie. Z racji tego, że nie oszukujmy się ale na dzieci mało kto zwraca uwagę jeśli chodzi o ich działania szpiegowskie, albo nie są brane za bardzo na poważnie, sprawdza się idealnie jako pomocnicy policji. Pierwsza ich sprawa jest niezwykle poważna, zaginione kosztowności w hotelu. Ekipa bierze się ostro do pracy, czy uda im się rozwiązać tą zagadkę? Czy znajdą winnego? Czy ich zamiłowanie do rozwiązywania zagadek im pomoże?
Sprawdźcie sami! A w zasadzie niech sprawdza to Wasze dzieciaki.

Książka jest świetna! Wciągająca, napisana prostym językiem, większymi literami, z krótkimi rozdziałami, a także świetnymi ilustracjami, także w całości spełni oczekiwania młodego czytelnika.

Twoje dziecko zaczyna samo czytać i chcesz aby pokochało książki?

Grupa przyjaciół tworzy własne biuro detektywistyczne PAKA, której siedziba...

Świetna książka dla dzieci (i nie tylko!)
Pierwszy tom serii, w której bohaterami są bliźnięta oraz ich sąsiad. Bystre i spostrzegawcze dzieci, postanawiają po wizycie z klasą na miejscowym komisariacie, założyć agencję detektywistyczną. Pierwsza sprawa trafia im się bardzo szybko, a wszystko dzieje się w miejscu pracy mamy bliźniaków, czyli w hotelu. Postanawiają rozwiązać zagadkę i tropią złodzieja cennych przedmiotów.

Świetnie czytało nam się tę książkę, trudno się od niej oderwać, ponieważ ciekawość mojego synka, kto stoi za kradzieżami była ogromna. Miał też swoje typy! Kombinował i główkował, tak jak bohaterowie. Z pewnością zaangażował się w śledztwo! dodatkowo książka jest zabawna i można się uśmiać, a język jest dostosowany do kierowanej grupy wiekowej. książka wzbogacona jest również o ilustracje, co w przypadku książek dla dzieci jest istotne.

Świetna książka dla dzieci (i nie tylko!)

Przed Wami pierwsza część historii trójki śledczych pod przykrywką - Poli, Antka i Kuby. To totalnie wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o tym jak założyć agencję detektywistyczną, przed którą nic się nie ukryje!

@kasia_keller_autorka zabiera małych czytelników do hotelu pełnego tajemnic... Trójka detektywów, która na co dzień spędza czas w tajnym domku na drzewie wyrusza w poszukiwaniu rozwiązania swojej pierwszej sprawy - zagadki znikania cennych przedmiotów. A nie będzie łatwo ją rozgryźć, bo miejscowy policjant Przypadek bardziej przeszkadza niż pomaga...

Wątek kryminalny wzbudza nie tylko ciekawość, ale również uczy logicznego myślenia i rozwija umiejętność dedukcji. Wzajemne relacje między bohaterami uczą wartości takich jak lojalność, współpraca i przyjaźń. Ilustracje, choć czarno- białe myślę, że w zupełności oddają klimat książki.

Dzieci, które sięgną po tę pozycję, z pewnością nie będą mogły się od niej oderwać. Czekamy z niecierpliwością na kolejny tom i nową zagadkę kryminalną.

To lekka, pełna humoru i wciągająca opowieść detektywistyczna od której naprawdę ciężko się oderwać! Zapewniam że będziecie zachwyceni i przeżyjecie super przygody z tą książka tak jak my!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Paka z domku na drzewie. Zagadka hotelu" to najnowsza detektywistyczna opowieść autorstwa Kasi Keller i muszę przyznać, że ponownie się nie zawiodłam.

Bliźnięta Pola i Antek oraz ich kolega Kuba po niefortunnej szkolnej wycieczce w miejscowym komisariacie, dochodzą do wniosku, że policji przydałaby się pomoc, a że od dawna mają smykałkę do rozwiązywania zagadek, postanawiają założyć agencję detektywistyczną o nazwie PAKA.

Chcąc zarobić na sprzęt detektywistyczny przyjaciele pomagają w hotelu, gdzie pracuje mama Antka i Poli. Do hotelu przyjeżdża duża grupa cyrkowa, a dziwnym trafem z hotelowych pokoji zaczynają ginąć cenne błyskotki. To doskonała okazja, by młodzi detektywi mogli wykazać się w akcji.

Książka wciąga już od pierwszych stron i mimo, że skierowana jest do młodych czytelników mi również czytało się ją doskonale. Nie brakuje tu sympatycznych bohaterów, humoru, wartkiej akcji i tajemniczości, a więc wszystkiego co przyciąga uwagę 😊

Bliźniacy Pola i Antek mają to szczęście, że posiadają taki domek, który jednocześnie służy im jako siedziba ich biura detektywistycznego PAKA. Razem z przyjacielem Kubą stają się dyskretnymi pomocnikami policjanta Przypadka i już wkrótce muszą zmierzyć się z pierwszą zagadką. W hotelu, gdzie pracuje ich mama, znika biżuteria. Podejrzanych jest wielu, czy uda im się rozwikłać zagadkę? Sprawdźcie koniecznie 😊

To pełna humoru opowieść o trójce przyjaciół, która wciąga już od pierwszych stron. Z tymi dziećmi nie sposób się nudzić! Mimo młodego wieku wykazują niezwykłą zdolność logicznego myślenia, a czytelnik wspólnie z nimi stara się rozwikłać zagadkę zaginionej biżuterii. Można poczuć się jak cichy uczestnik tej przygody. Autor stworzył postacie, z którymi czytelnik z łatwością może się utożsamiać.

W książce znajdziemy również ilustracje w odcieniach czerni, bieli i szarości, a także dużą czcionkę, która ułatwia samodzielne czytanie.

Książka obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, co sprawia, że trudno się od niej oderwać. Sama pochłonęłam ją za jednym razem i jestem pewna, że Wasze dzieci również nie będą mogły się oderwać.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom !

• Dziecięce
  • Współpraca
  • Serie

Dodaj cytat z książki Paka z domku na drzewie