Madonna płacząca

religia
Wydawnictwo Salezjańskie
1993-01-01
1993-01-01

Książka ma zachęcić do zgłębienia tematu łez Matki Bożej. Tutaj jest tylko prześlizgiwanie się po każdym objawieniu, których autor umieszcza bardzo wiele. Są powtórzenia cytatów – akurat nie lubię tego. Ksiądz Ryszard Ukleja mówi, że "Orędzie Matki Bożej przekazane ludzkości wśród potoku łez jest apelem do rozsądku, opamiętania się i powrotu do ustanowionego przez Boga porządku, w przeciwnym razie spiętrzające się grzechy doprowadzą świat do wstrząsów, katastrofy i spowodują kary Boże". "Liczne orędzia zwracają uwagę na wielkie wydarzenia: powodzie, trzęsienia ziemi, trzecią wojnę połączoną z powszechnym "oczyszczeniem ziemi", w czasie której zginie bardzo dużo ludzi (w niektórych okolicach do 90 procent)". A Jezus obiecuje: "O cokolwiek ludzie będą mnie prosić ze względu na łzy mojej Matki, tego udzielę im z życzliwością". Maryja: "Wiele dusz, które popadły w ciężkie grzechy mówi, że Bóg jest miłością i wszystkim przebacza i wszystkich zbawia. Ale moje dzieci, Boże miłosierdzie jest wielkie tylko dla tych, którzy się modlą, miłują prawdziwego Boga, a On błogosławi tych, którzy żałują za wszystkie popełnione grzechy". "Mój Boski Syn ponownie mnie tu przysłał, aby was wezwać do światowej federacji Komunii zadośćuczynienia, którą życzę sobie, aby była przyjmowana 13 października. Ten dzień Komunii pokutnej ma objąć cały świat w tym 1966 roku po raz pierwszy, a potem ma być powtarzany co roku" (orędzie z 6 sierpnia 1966 roku). Postawa dzieci-świadków objawień fatimskich z 1917 roku: "Spontaniczna gotowość i heroizm, z jakim ta trójka dzieci podjęła praktykę uczynków pokutnych za grzeszników zadziwia dziś nas, ludzi dorosłych".

Dodaj cytat z książki Madonna płacząca