Kamonohashi Ron no Kindan Suiri 1

Okładka książki Kamonohashi Ron no Kindan Suiri 1 Akira Amano
Okładka książki Kamonohashi Ron no Kindan Suiri 1
Akira Amano Wydawnictwo: Shonen Jump Cykl: Zakazane śledztwa Rona Kamonohashiego (tom 1) komiksy
komiksy
Zakazane śledztwa Rona Kamonohashiego (tom 1)
鴨乃橋ロンの禁断推理 1
Shonen Jump
2021-02-04
2021-02-04
japoński

"Zakazane śledztwa Roma Kamonohashiego" Akira Amano

Podeszłam do tego bardzo na luzie i w ciągu jednego wieczoru "ogarnęłam" dwie części. Fabuła nie jest zbyt wybitna, ale przyznam że po raz pierwszy spotkałam się z "kryminałem" japońskim w tej formie.

Wiem, że to książki dla młodych czytelników, dlatego nie mogą przerażać makabrycznymi zbrodniami i ta manga właśnie taka jest. Jednak mimo tej "prostoty" naprawdę z wielką przyjemnością czytałam i oglądałam rysunki.

Kreska podobała mi się, bo oddawała atmosferę mrocznych tajemnic oraz emocje bohaterów. Z łatwością przeniosłam się wprost do świata tam przedstawionego i odczuwałam każdy moment akcji.

Główni bohaterowie mnie intrygowali, a ich relacja bardzo ciekawie się rozwijała. "Związek" genialnego, ale niestabilnego emocjonalnie detektywa i niezbyt rozgarniętego młodego oficera policji co chwilę wywoływał uśmiech na mojej twarzy i był bardzo dobrą rozrywką. Odstresowującą.

Manga zawiera kilka odrębnych śledztw z czego każde wpadając do głowy Rona Kamonohashiego od razu zostaje rozwiązane. Nieprawdopodobne, ale zabawne, choć sposób dedukcji jest naprawdę ciekawy. Przytoczę tu jeden przykład - Ron zaczyna od zgłoszonej mało ważnej kradzieży pieniędzy ze skarbonki a ostatecznie rozwiązuje zagadkę morderstwa.

Jeśli lubicie się odprężyć pozostając wciąż w klimacie kryminału i zbrodni to bardzo Wam polecam. Dla miłośników powieści kryminalnych takich jak ja to tylko i wyłącznie rozrywka, ale dla młodszych czytelników będzie to na pewno dobry początek do czytania rasowych kryminałów.

"Zakazane śledztwa Roma Kamonohashiego" Akira Amano

1931

Rysunki ładne.
I tyle.
Początek jakbym czytała Holmsa, a że za tym też nie przepadam, więc to nie dla mnie.

Rysunki ładne.
I tyle.

Genialny detektyw z tajemniczą przypadłością, która nie pozwala mu wykonywać zawodu i jego naiwny partner, który mu tę pracę umożliwia. Stanowią niesamowity duet.
Do tego dodajmy piękną kreskę, zapadające w pamięć zachowania tytułowego Rona Kamonohashiego i dodatek w postaci małej łamigłówki pomiędzy stronami.
Historia zapowiada się naprawdę dobrze. Mocny klimat Sherlocka Holmesa i taka również relacja między bohaterami. Zdecydowanie godna polecenia dla fanów serii "Moriarty" i "Ten przeklęty świat".

Historia zapowiada się naprawdę dobrze. Mocny klimat Sherlocka...

Ekscentryczny Ron Kamonohashi i jego niekonwencjonalne metody rozwiązywania zagadek kryminalnych. Trochę humoru, jak i zdolności nadprzyrodzonych. Lekka lektura.

6.5/10

6.5/10