Kup teraz - 10 ofert w cenie od 79.73 zł do 126.68 zł

Kryptografia. W teorii i praktyce

Maura B. PatersonDouglas Stinson Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN informatyka, matematyka
2021-06-14
2005-01-01
Wydawnictwo Naukowe PWN
informatyka, matematyka
2021-06-14

Książka dla ludzi studiujących informatykę, bądź zajmujących się nią zawodowo. Bardzo dużo matematyki i mało znanych pojęć. Na pewno nie dla laika w tej dziedzinie ;P Przeczytałem część rozdziału o liczbach pseudolosowych, algorytmie RSA oraz wstęp(zapoznanie z ogólną treścią i pierwsze pojęcia). Jak dla mnie napisana zbyt trudnym językiem.

Jedna z dwóch najlepiej napisanych książek o trudnym temacie kryptografii. Osobiście uważam ją za wstęp do poważniejszej książki: Bruce'a Schneiera - "Kryptografia dla praktyków". Sama "Kryptografia" Stinsona pokazuje najciekawsze aspekty kryptografii ale miejscami po macoszemu. Na początek dla informatyków jak znalazł. Polecam.

• Biografie/Życie/Przetrwanie/Hobby
  • Kryptografia