Droga Szamana. Etap 3: Tajemnica mrocznego lasu

Okładka książki Droga Szamana. Etap 3: Tajemnica mrocznego lasu Wasilij Machanienko Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Droga Szamana. Etap 3: Tajemnica mrocznego lasu
Wasilij Machanienko Wydawnictwo: Insignis Cykl: Droga Szamana (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Droga Szamana. Etap 3: Tajemnica mrocznego lasu

przeczytanych książek 919 napisanych opinii 81

„III część trzyma poziom”
Kolejna część cyklu, nie odbiega poziomem od pozostałych. Autor wyraźnie się rozkręca i mam nadzieję, że ten zapał przełoży się na kolejne odcinki. Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale wydaje mi się, że trochę więcej tutaj gadania.
Reszta to sprawnie napisane czytadło, z którym spędziłem kilka fajnych chwil. To mi wystarczy.
Mózg też musi czasami...

Ach, to była cudowna historia pozwalająca zapomnieć o całym świecie i każąca tylko siedzieć i czytać i chłonąć...

Historia wbrew pozorom nie należy do lekkich, w wielu momentach wymaga sporego skupienia, aby się nie pogubić. Czytałam ją głównie wieczorami po pracy, więc czasami łapałam się na tym, że gubiłam się, która misja jest obecnie wykonywana, kto jest sojusznikiem,...

Kolejna cześć a fabuła nie zwalnia! Ponownie doświadczamy rzeczy nie do przewidzenia i świetnej narracji.

"Droga Szamana" to świetna seria o Szamanie Machanie i jego przygodach w Barlionie, świecie gry, w którym każdy może być kim zechce, prócz więźniów. A Machan był jednym z nich. Teraz buduje własny klan i kontynuuje tworzenie legendarnych Szachów Karmadonta, lecz jednocześnie musi zmagać się z przeciwnikami o wiele silniejszymi od niego.

Etap trzeci tej serii, czyli...

Po dosyć monotonnym drugim tomie, Etap 3 Drogi Szamana na nowo rozbudził mój entuzjazm do kontynuacji tej serii książek. Dominujący wątek nie był na siłę przedłużany i spójnie łączył całą, dotychczasową historię głównego bohatera, który został przedstawiony w nieco innym świetle. Zakończenie zostało tak poprowadzone, że bez żadnego ociągania zabieram się za czytanie tomu...

Jak na razie jest to mój ulubiony tom serii Droga szamana. Widać, że autor nie hamował się z różnymi określeniami, sytuacjami, nazwami i ogólnie całą akcją. Książka jest momentami tak zabawna, że normalnie płakałam ze śmiechu - a niektóre sformułowania mam ochotę wcielić nawet w życie. Styl również trochę się poprawił - najlepiej czytało mi się tę część, bo nie było w niej...

No teraz Machanienko wciągnął mnie po całości.
Nie da się oderwać od tej książki. Świetni, że bohater zaczyna dojrzewać emocjonalnie i akceptować, że musi zawierać sojusze i sam wszystkiego nie uciągnie.
Nadal dużo pozytywnych zbiegów okoliczności, ale akceptuję je już na tym poziomie.

Coś wspaniałego co i rusz zwrot akcji, nie ma chwili na nudę, ciągle coś nowego . Nowi bohaterowie, nowe wyzwania, nowe tajemnice które koniecznie trzeba rozwiązać z głównym bohaterem w jedyny słuszny sposób ;-)

Trzyma poziom, chociaż znalazły się momenty trudniejsze. Niezależnie od języka w którym czytałem, historia wciąż ucieka do przodu a książkę można przeczytać prawie że jednym tchem. Autor skutecznie zostawia niektóre drobne fakty dla wyobraźni czytelników, przez co całokształt za każdym razem bywa zaskakujący. Książka jest przy tym lekka i zrozumiała, niezależnie od nawiązać...

To już trzeci tom serii LitRPG Wasilija Machanienki, więc nie będę się zagłębiać w szczegóły. Powiem natomiast ogólnie: pierwsza część była wprowadzeniem, ciekawym, ale działo się tam za mało, za to kolejne części na szczęście to nadrabiają. Dzieje się dużo, coraz lepiej poznajemy Barlionę, pojawia się też coraz więcej bohaterów. Co prawda Machan nadal jest w czepku...

• 2021
  • 2020
  • Fantastyka
  • 2020
  • Fantasy

Wasilij Machanienko Droga Szamana. Etap 3: Tajemnica mrocznego lasu Zobacz więcej