Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza literatura młodzieżowa
Muza
literatura młodzieżowa
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas

Opinie [1 212]

Sposób budowania fabuły wręcz wyjęty z tego, który znamy już z serii Cmentarza Zapomnianych Książek, i można by tutaj autora posądzić o monotonność, jak dla mnie jednak było to świetny sposób na załagodzenie tego ogromnego niedosytu. Zastanawiam się teraz, w jaki sposób można by skategoryzować tą lekturę: to taki idealny miks młodzieżowej powieści połączonej z tematyką...

Gotycka powieść dla nastolatek... Gdyby nie wirus to nie zmęczyłabym niestety.

Carlos Ruiz Zafon jest jedynym pisarzem, który nigdy mnie nie zawiódł. To człowiek pełen talentu i literackiej pasji.
Jeśli chodzi o "Marinę", jest to książka, której od pierwszych stron towarzyszy trudny do zdefiniowania smutek. Czytelnik od samego początku świadomy jest, że nie będzie to powieść, w której wszystko kończy się dobrze.
Autor po raz kolejny zabiera nas do...

Książka, od której zacząłem znajomość z Zafónem. Przeczytałem w jeden wieczór w wieku kilkunastu lat. Zdecydowanie autor bardziej kieruje ją do osób w tym wieku.

Główni bohaterowie są młodymi ludźmi, którzy dowiadują się o przerażającej tajemnicy Barcelony. O tajemnicy, której woleliby nigdy nie poznać.

Zafón świetnie łączy wątki grozy z klasycznymi dla siebie opisami...

Kocham tą książkę. Niesamowita magia jaka zagląda do nas z kartek tej powieści po prostu mnie pochłonęła. Niesamowicie się mi czytało tą historię.
Gorąco polecam!

Przeczytasz jednego Zafona, maks dwóch i masz spojrzenie na całą jego twórczość. Ta książka to też taki 'typowy Zafon'. Poruszająca, grająca na emocjach, przeznaczona dla nastolatków najprawdopodobniej. Ładna historia.

Marina powinna żyć !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

uwielbiam

Bardzo przyjemna. Magia, klimat, fabuła i narracja tworzą spójną całość. Nawet elementy Fantasy mnie tu nie razily.

Jak zwykle u Zafona. Cudownie magiczna powieść.

Dyskusje

17 064