Marina

Data 1. wydania:
2004-01-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas

więcej Więcej

Pierwszy raz przeczytałam książkę tego autora i jestem na TAK 🖤 piękna historia, polecam

W tej książce najbardziej podobał mi się opis Barcelony, ponadto próba zrozumienia miłości i samotności. Jedna z najlepszych, jakie przeczytałam.

Na pewno wrócę do wersji papierowej tej książki. Zafon jak zawsze trzyma poziom.

Niby tylko 300 stron a dostajemy ogrom historii. Bardzo wzruszająca książka pełna akcji i emocji.

Óscar w czasie jednego ze swoich spacerów wkrada się do pałacyku niedaleko jego szkoły z internatem. Myśli, że dom jest opuszczony, ale gdy okazuje się to błędem, w popłochu ucieka, zabierając ze sobą złoty zegarek. Przypadkowa kradzież sprawia, że chłopak poznaje tajemniczą Marinę. Razem wybierają się w podróż po sekretach Barcelony i poznają historię od lat skrywaną przez...

Mroczna, tajemniczą, zaskakująca piękna i wzruszająca uroniłam łzę podczas czytania, czuć cudowny klimat Zafona jak w innych jego powieściach. Polecam ❤️

"Marina" to piękna, magiczna bajka dziejąca się w zaczarowanych, tajemniczych zaułkach nieistniejącej już Barcelony. Oniryczny klimat starych, opustoszałych pałacyków ukrytych w gąszczu zarosłych ogrodów, wąskich uliczek miasta i dziwnych i tajemniczych ludzi jest jakby wyrwany żywcem z opowieści z dreszczykiem okresu romantyzmu. Książkę czyta się jednym tchem, chcąc poznać...

"Marina" to powieść skierowana do młodszego czytelnika, jednak kunszt autora i niebanalność tematu sprawił, że i dorosły zapadnie się w lekturze. Barcelona, lata osiemdziesiąte XX-tego wieku. Mieszkający w internacie Oscar lubi spacerować po mieście i poznawać tajemnice zabytkowych budynków. Pewnego razu natyka się na fantastyczny i tajemniczy dom. Tam poznaje Marinę,...

Wciągająca, wzruszająca, czasami mroczna historia młodych ludzi, którzy wspólnie próbują odgadnąć tajemnice zamknięte na uliczkach Barcelony. Polecam zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych czytelników.

Ta książka jest jak narkotyk, nie idzie się oderwać.

18 007
    5 858