Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
literatura piękna
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas

Opinie [1 227]

Kolejna rewelacyjna książka Zafóna, jednak po przeczytaniu całej jego twórczości i zauważyłem wiele schematów, które powtarzają się w większości jego książek.

Genialna, piękna. Świetnie napisana. Styl Zafona to mistrzostwo co udowadnia za każdym razem. Wczytując się bez reszty przeżywamy mnóstwo emocji. Książka wzrusza, trzyma w napięciu, może nawet przestraszyć. Polecam.

"Młodość to kapryśna kochanka.
Zaczynamy ją rozumieć i doceniać dopiero wtedy, gdy odchodzi z innym, by nigdy nie wrócić."

A czymże jest młodość? Wiek to tylko cyfra i chociaż kiedyś trójka z przodu mnie przerażała, teraz wiem, że to nic nie zmienia :)
Mam nadzieję, że zawsze będę piękna i młoda 💙

Mistrz trzymania w napięciu i bardzo przykre jest to, że już nic nowego...

Książka bardzo uniwersalna. Myślę, że każdy mógłby ją przeczytać. Momentami przynudzała, ale przez większość czasu czytało się szybko. Nie była ani jakoś bardzo smutna, ani straszna. Autor idealnie połączył ze sobą emocje zawarte w książce tak, aby przypodobała się każdemu. Jedynie mogłabym się przyczepić do postaci Mariny. Mam wrażenie, że Zafon poszedł na łatwiznę z...

Cudowna, mroczna, pełna tajemnic i wzruszająca. Momentami bałam się czytać. Bliska byłam odłożenia jej na półkę, ale na szczęście przezwyciężyłam strach. Na pewno wrócę do tej powieści. Jaka szkoda, że żadna więcej powieść Zafona się nie ukaże...

przeczytałam 4 lata temu (2016) i nie pamiętam jej na tyle, żeby oceniać

Zafona zawsze warto przeczytać, choć zdecydowanie wolę cmentarz zapomnianych książek.

Nie wiem co napisać. Po prostu mną wstrząsnęła, jak jeszcze żadna książka. Przeczytałam ją w jeden dzień, a po zakończeniu czułam się bezsilna, wzruszona i wstrząśnięta. Zafon zasługuje na to wszystko co i nim mówią. Napewno przeczytam inne jego książki. Genialna pozycją - tylko czytać i się zachwycać.

Powiem tylko dwa słowa - geniala książka. To od niej wszystko się zaczęło.

Fantastyczna , ciemna opowieść .

Dyskusje

17 216