Zabawa w kotka i myszkę #1

Mizushiro Setona Wydawnictwo: Kotori Cykl: Zabawa w kotka i myszkę (tom 1) Seria: Boys Love komiksy
窮鼠はチーズの夢を見る (Kyuuso wa Cheese no Yume o Miru)
Data 1. wydania:
2006-01-26
Anna Piechowiak
Kotori
+18 dramat romans boys love josei yaoi kotori
窮鼠はチーズの夢を見る (Kyuuso wa Cheese no Yume o Miru)
Zabawa w kotka i myszkę (tom 1)
komiksy
Anna Piechowiak
Boys Love
+18 dramat romans boys love josei yaoi kotori

W sposobie snucia opowieści przez autorkę jest jakiś nienaturalny zgrzyt, który wciąż mi uwiera a który nie daje się jednoznacznie nazwać. Denerwujące niezdefiniowanie.

Jak miło przeczytać yaoi, którego bohaterowie nie są rozchichotanymi głupkami o błyskotliwości zdezorientowanej wiewiórki!
"Zabawa w kotka i myszkę" ma wszystko, co powinna mieć wciągająca i przejmująca opowieść obyczajowa, a przy tym unika popularnych grzechów wielu swoich kuzynów (np. łańcuch przyczyn i skutków nie musi prowadzić tylko i wyłącznie do wymiany płynów...

Na półkach: , , , ,

Historia bardzo ciekawa. Podoba mi się to, że autorka postanowiła pokazać trudy i dylematy bohaterów. Fajnie, że historia w pewnym stopniu jest życiowa. Mamy tutaj pokazane (w przeciwieństwie do większości innych przedstawicieli gatunku) przeciwieństwo sielanki i cudownego związku dwóch mężczyzn. Kreskę określiłabym jako takie "meh", ale dla samej historii warto...

Niezdecydowanie i nijakość - tak można powiedzieć o bohaterach, choć nie do końca o mandze. Jeden bohater jest "zbyt miły" i nie odmawia żadnej kobiecie, czyli (mówiąc po mojemu), nie odmawia żadnej, bo mu zależy na seksie. A drugi zrobi wszystko, by z tym chłopem być (bo ja nie wiem jak nazwać to, iż mówi facetowi, żeby był z nim aż do chwili znalezienia sobie panny)....

2047

Na taką końcówkę czekałam. Nie miałabym nic przeciwko temu, aby 2 tom był cały taki jak końcówka.

no no (mlaska z zadowoleniem)

Jedno z najlepszych yaoi jakie czytałam.
Nie powiela typowych schematów tego gatunki - uke wyglądający jak dziewczyna, później się zakochuje, płacze na każdym kroku itp.
Akcja trzymając w napięciu, bardzo realistyczna historia, Polecam ;)

Dyskusje

• Manga