rozwińzwiń

English Matters: Week by week Long-term Calendar 28/2018 (Wydanie specjalne)

Okładka książki English Matters: Week by week Long-term Calendar 28/2018 (Wydanie specjalne) Redakcja magazynu English Matters
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media czasopisma
czasopisma
Colorful Media
2018-11-01
Data 1. wydania:
2018-11-01
angielski
język angielski nauka dwumiesięcznik czasopisma

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Nowe wydanie specjalne magazynu English Matters zwraca uwagę nietypową okładką i mniejszym formatem. Niestandardowo została też przygotowana zawartość, gdyż jest to kalendarz zawierający w każdym miesiącu ciekawe artykuły.

W styczniu, czyli January wita nas artykuł „The Seven Days of the Week”, a w nim można dowiedzieć się między innymi na temat pochodzenia nazwy każdego z dni tygodnia. Styczeń to też siedem idiomów, ale również czasowniki modalne w przeszłości.

Nie ma ludzi nieomylnych, ale niektórym pomyłkom można zaradzić, zwłaszcza językowym. Rady w tym zakresie znajdziecie w części February, w artykule „Commonly Confused Words”. W lutym zainteresował mnie także artykuł „Little Black Lies Review”, w którym można przeczytać na temat thrillera autorstwa Sharon Bolton.

Przejdźmy do marca, czyli March, a w nim znajduje się artykuł „The History of Good and Evil”. Dobro i zło, które występują w historii każdej kultury. W tym miesiącu znajdziecie jeszcze trochę informacji na temat pewnej dziedziny marketingu w artykule „Proffesion: Coolhunter”.

W miesiącu kwietniu - April przeczytacie na temat innej poza herbatą obsesji Anglików. Czy wiedzieliście co to takiego? Wyjaśnia to artykuł „Biscuits and the British”. Nieco mniej optymistyczny, ale również ciekawy jest artykuł „Diseases of the 21st Century”. Kolejny artykuł także przyciąga uwagę, a mam na myśli „New Seven Wonders of the World”.

W maju - May z ciekawością przeczytałam artykuł „Two Irelands”, do którego przyciąga już samo zdjęcie pięknej Irlandii z lotu ptaka. Równie interesujący jest artykuł „Stephen King, King of Suspense” dotyczący pisarza, którego pewnie nikomu przedstawiać nie trzeba.

Dział June, czyli czerwiec to między innymi artykuł „York – a Historic and Vibrant City” o tym pięknym, pełnym historii mieście.

W ten oto sposób momentalnie przebrnęłam przez pierwszą część roku, w której znajduje się sporo ciekawostek, porad oraz faktów. Równie interesująca jest druga część, ale nie będę o niej pisała, abyście mogli sami ją odkryć.

Wydanie specjalne English Matters 28/2018 to nie tylko przyciągająca wzrok forma, ale zwłaszcza interesująca treść. W tym wydaniu wiele artykułów mnie zaciekawiło, mogłam też przypomnieć sobie niektóre słowa, innych się nauczyć, wykonać ćwiczenia, czy też rozwiązać krzyżówki. Fajny pomysł i udana realizacja. Nie zabrakło też tradycyjnie dodatków znajdujących się na stronie internetowej magazynu, czyli listy słówek z wydania w postaci pliku pdf oraz połowy artykułów w postaci plików mp3 (po podaniu kodu).

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 5 (77) / 2024 Pola Braun, Patrycja Bukalska, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Jarek Kozłowski, Karolina Lewestam, Ada Limón, Caleb Azumah Nelson, Szymon Opryszek, Damian Piwowarczyk, Redakcja magazynu Pismo, Beata Szady, Małgorzata Żarów
Ocena 9,0
Pismo. Magazyn... Pola Braun, Patrycj...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Ocena 7,0
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Ocena 7,3
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki EKRANy nr 1 / 2024 Piotr Mirski, Klaudia Muca, Michał Piepiórka, Redakcja czasopisma EKRANy, Piotr Śmiałowski, Marta Snoch, Marta Stańczyk, Miłosz Stelmach, Magdalena Urbańska, Joanna Wojnicka
Ocena 8,0
EKRANy nr 1 / ... Piotr Mirski, Klaud...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 6,9
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...