English Matters: Week by week Long-term Calendar 28/2018 (Wydanie specjalne)

Okładka książki English Matters: Week by week Long-term Calendar 28/2018 (Wydanie specjalne)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media czasopisma
czasopisma
Colorful Media
2018-11-01
Data 1. wydania:
2018-11-01
angielski
język angielski nauka dwumiesięcznik czasopisma

Nowe wydanie specjalne magazynu English Matters zwraca uwagę nietypową okładką i mniejszym formatem. Niestandardowo została też przygotowana zawartość, gdyż jest to kalendarz zawierający w każdym miesiącu ciekawe artykuły.

W styczniu, czyli January wita nas artykuł „The Seven Days of the Week”, a w nim można dowiedzieć się między innymi na temat pochodzenia nazwy każdego z dni tygodnia. Styczeń to też siedem idiomów, ale również czasowniki modalne w przeszłości.

Nie ma ludzi nieomylnych, ale niektórym pomyłkom można zaradzić, zwłaszcza językowym. Rady w tym zakresie znajdziecie w części February, w artykule „Commonly Confused Words”. W lutym zainteresował mnie także artykuł „Little Black Lies Review”, w którym można przeczytać na temat thrillera autorstwa Sharon Bolton.

Przejdźmy do marca, czyli March, a w nim znajduje się artykuł „The History of Good and Evil”. Dobro i zło, które występują w historii każdej kultury. W tym miesiącu znajdziecie jeszcze trochę informacji na temat pewnej dziedziny marketingu w artykule „Proffesion: Coolhunter”.

W miesiącu kwietniu - April przeczytacie na temat innej poza herbatą obsesji Anglików. Czy wiedzieliście co to takiego? Wyjaśnia to artykuł „Biscuits and the British”. Nieco mniej optymistyczny, ale również ciekawy jest artykuł „Diseases of the 21st Century”. Kolejny artykuł także przyciąga uwagę, a mam na myśli „New Seven Wonders of the World”.

W maju - May z ciekawością przeczytałam artykuł „Two Irelands”, do którego przyciąga już samo zdjęcie pięknej Irlandii z lotu ptaka. Równie interesujący jest artykuł „Stephen King, King of Suspense” dotyczący pisarza, którego pewnie nikomu przedstawiać nie trzeba.

Dział June, czyli czerwiec to między innymi artykuł „York – a Historic and Vibrant City” o tym pięknym, pełnym historii mieście.

W ten oto sposób momentalnie przebrnęłam przez pierwszą część roku, w której znajduje się sporo ciekawostek, porad oraz faktów. Równie interesująca jest druga część, ale nie będę o niej pisała, abyście mogli sami ją odkryć.

Wydanie specjalne English Matters 28/2018 to nie tylko przyciągająca wzrok forma, ale zwłaszcza interesująca treść. W tym wydaniu wiele artykułów mnie zaciekawiło, mogłam też przypomnieć sobie niektóre słowa, innych się nauczyć, wykonać ćwiczenia, czy też rozwiązać krzyżówki. Fajny pomysł i udana realizacja. Nie zabrakło też tradycyjnie dodatków znajdujących się na stronie internetowej magazynu, czyli listy słówek z wydania w postaci pliku pdf oraz połowy artykułów w postaci plików mp3 (po podaniu kodu).

Dodaj cytat z książki English Matters: Week by week Long-term Calendar 28/2018 (Wydanie specjalne)