Wyspa

Yara KonoJoão Gomes de Abreu Wydawnictwo: Wydawnictwo Kinderkulka literatura dziecięca
A ilha
Joanna Kuhn
Wydawnictwo Kinderkulka
A ilha
literatura dziecięca
Joanna Kuhn

Dawno już nie miałam w rękach tak nieoczywistej w przesłaniu książeczki dla dzieci! Po pierwszym przeczytaniu czułam niedosyt a córka powiedziała, że jej książeczka bardzo się spodobała. Po drugim czytaniu pomyślałam sobie, że to jedna z ważniejszych książeczek, które mamy w domowej biblioteczce. Cudowna, bez moralizatorskiego tonu pokazuje jak wiele człowiek jest w stanie...

Sięgnęłam po tę książkę tylko i wyłącznie dlatego, że jej opis był niezwykle tajemniczy i zachęcający.

Mogłoby się wydawać, że cała fabuła opiera się tylko i wyłącznie na budowaniu długiego mostu, który ma na celu połączenie tytułowej wyspy z lądem. No cóż, ta historia ma swoje drugie dno, które odkryją starsze dzieci oraz ich rodzice.

To książka umiarkowanie zabawna,...

Mam mieszane uczucia co do tej książki; z jednej strony opowiada o dotrzymywaniu obietnic, walce o siebie i swoje marzenia, z drugiej zaś strony jest trochę toporna, "ciężka", bardzo szybko mi się znudziło czytanie jej córce. Córka również - niby słuchała, ale bez entuzjazmu. Ilustracje wewnątrz są również bardzo osobliwe, trzeba lubić taki styl.

• Dla dzieci
  • 2019