English Matters 71/2018

Data 1. wydania:
2018-07-01
angielski
język angielski nauka dwumiesięcznik

Okres letni to czas, gdy znajomość języka angielskiego może okazać się bardzo przydatna zwłaszcza, jeśli ma się w planach podróż zagraniczną. Dlatego też warto przez cały rok, chociaż w niewielkim stopniu odświeżać wiedzę w tym zakresie. Niestety zapomina się bardzo szybko. W celu odświeżania języka angielskiego pomocny może okazać się magazyn English Matters szczególnie, że tematem przewodnim nowego wydania 71/2018 jest „Small Talk”.

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł „Sam Claflin – English Actor on the Rise”, w którym można przeczytać na temat drogi do kariery tego aktora.

Kolejny artykuł z tego działu „On the Edge of Your Personality” dotyczy chwiejności emocjonalnej, choroby która utrudnia życie i nie pozwala nawiązać bliskich relacji.

W dziale Culture moją uwagę przyciągnął artykuł „King Arthur – Legend or Real King?”. O tej legendzie słyszeli pewnie wszyscy, a jakie są fakty? Jak to wyglądało w rzeczywistości?

Dział Conversation Matters to tematy „Small Talk” oraz „At the Swimming Pool”, czyli słówka, zwroty i dialogi, które mogą okazać się bardzo pomocne w czasie urlopu.

Dla miłośników wspinaczek znajduje się coś w dziale Travel. Artykuł „Tied Up in Rope Parks” dotyczy parków linowych, które wymagają zręczności i odwagi, ale widoki zapierają dech. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie przedstawiające Tyrol w Austrii.

Dział Leisure i artykuł „Bumpy Ride with Margaret” dotyczy tej popularnej polskiej piosenkarki i jej piosenki „What You Do”. Na zakończenie działu krótki quiz sprawdzający wiedzę.

English Matters 71/2018 to dobry pomysł na odkurzenie języka angielskiego oraz naukę nowych słówek i zwrotów. Ładna oprawa, różnorodne tematy, łatwiejsze i trudniejsze słówka do opanowania. Ich listę można pobrać ze strony internetowej czasopisma w postaci pliku pdf. Można też pobrać część artykułów do odsłuchania (po podaniu kodu z magazynu). Do tego numeru jest jeszcze bezpłatny dodatek dotyczący transportu. Mnie najbardziej zainteresował artykuł dotyczący króla Artura, ale pozostałe czytało się także przyjemnie.

Dodaj cytat z książki English Matters 71/2018