English Matters: for Intermediate Students 26/2018 (Wydanie specjalne)

Okładka książki English Matters: for Intermediate Students 26/2018 (Wydanie specjalne)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media czasopisma
czasopisma
Colorful Media
2018-06-01
Data 1. wydania:
2018-06-01
angielski
język angielski czasopismo wydanie specjalne

Jakiś czas temu redakcja magazynu English Matters przygotowała wydanie specjalne magazynu dla osób początkujących. Nowe wydanie specjalne powstało z myślą o średnio zaawansowanych. Co w nim się znajduje?

Wydanie zostało utrzymane w tej samej stylistyce i znajdują się w nim częściowo znane już działy. Zaczynamy więc od działu This and That a w nim nieco informacji na temat jedzenia, kreatywności i laserów. Musicie przyznać, że to ciekawe zestawienie tematów.

Kolejny dział to Vocabulary. Artykuł z tego działu może okazać się bardzo pomocny w rozwijaniu języka angielskiego, gdyż zawiera sto jeden słów, które dobrze po prostu znać.

Dział People and Lifestyle to między innymi ciekawy artykuł „Home Sweet Home”, w którym można przeczytać na temat młodych ludzi i wieku, w którym zaczynają się usamodzielniać oraz wyprowadzać od rodziców. Jak wygląda to w Polsce, a jak w innych krajach?

Artykuł „The Golden Boy of Disney” również z tego działu dotyczy młodego, ale bardzo zdolnego aktora, czyli Zac’a Efron. To garść informacji na temat jego drogi do kariery oraz dotychczasowych osiągnięć aktorskich.

Na zakończenie działu znajdziecie krótkie podsumowanie w formie ćwiczeń do wykonania. Pozwala to też sprawdzić i utrwalić wiedzę.

Dział Culture rozpoczyna artykuł „Inside the White House” a w nim jak tytuł wskazuje informacje, ciekawostki i fakty historyczne na temat siedziby prezydentów USA.

Kolejny artykuł z tego działu „Britain on the Screen” dotyczy lżejszej tematyki, a mianowicie filmów z Anglią w tle. Z przyjemnością wspominam film „The King’s Speech”, a tu znajdziecie sporo innych tytułów i być może skusicie się na ich obejrzenie.

Artykuł „Review: All the Boys Love Mandy” pozostaje w tematyce filmowej i dotyczy horroru, który powstał w 2006 roku. Nie znam tego filmu i nie przepadam za tym gatunkiem, ale artykuł czyta się ciekawie.

Artykuł „Vivid Vampires” z działu Culture może zainteresować miłośników książek z wampirami w roli głównej. Wiadomo, że w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć „Zmierzchu, ale pojawiły się też nieznane mi tytuły.

Na deser dział Travel, a w nim dwa ciekawe artykuły. Pierwszy „The Tour of Brussels” to podróż do Brukseli. Drugi „Jackowo – The Most Famous Polish District in the USA” dotyczy dzielnicy w USA zamieszkałej głównie przez Polaków.

To oczywiście nie wszystko, co oferuje nowe wydanie specjalne English Matters 26/2018. Znajdziecie w nim znacznie więcej tematów i sporo praktycznych ćwiczeń znajdujących się na zakończenie czterech większych działów. Treść dostosowana jest do poziomu B1, czyli dla średnio zaawansowanych. Ponad połowę artykułów można odsłuchać po pobraniu plików mp3 ze strony internetowej magazynu (pobranie jest możliwe po podaniu kodu). Na stronie internetowej dostępna jest też lista słówek w pliku pdf. Pozostało mi tylko życzyć przyjemnej lektury.

Dodaj cytat z książki English Matters: for Intermediate Students 26/2018 (Wydanie specjalne)