Konsekwencje namiętności

Aleatha Romig Wydawnictwo: Pascal Cykl: Consequences (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Truth
Data 1. wydania:
2012-01-01
Monika Wisniewska
Pascal
oprawca miłość seks namiętność pożądanie zaufanie reguły tajemnice intrygi przeszłość rozsądek
Truth
Consequences (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Monika Wisniewska

Zupełnie zniknął klimat domestic noir, a całość zmierza w kierunku nietuzinkowego romansu z zagadką w tle. Na plus rozwinięcie wątku z przeszłości i jego wpływu na teraźniejszość. Ponownie świetne zwroty akcji. Podobało mi się wprowadzenie do gry tylu postaci i obserwowanie ich wzajemnych interakcji, niejednokrotnie dość nieprzewidywalnych.
Nie wiem dlaczego, ale nie...

Słabsza niż 1cz. Zawikłana, przeraża mnie ten "syndrom sztokholmski" , dla mnie nie zrozumiały. Ale to książka - romans. Już wolniej się to czytało.

Druga część swietnej serii Konsekwencje. Opowieść o Tonym i Claire. Od początku ich historia jest bardzo niewiarygodna i burzliwa. Po chwilach pełnych namiętności i niesamowitego szczęścia Claire zostaje aresztowana za próbę zabójstwa swojego męża. Po odsiedzeniu części swojego wyroku zostaje ułaskawiona. Jak potoczą się losy jej i Tonego? Czy Claire zemści się na byłym...

Wiemy już, że Claire w więzieniu planuje zemstę. Nie jest już płochliwa, a silna i gotowa stawić czoła swojemu oprawcy. Jednak Anthony chce ją za wszelką cenę odzyskać. Claire jest rozdarta i zadaje sobie pytanie: czy naprawdę chce zemsty? Czy Harry okaże się bezpieczną przystanią, czy może wróci do pełnej emocji relacji z byłym mężem?
Wszystko, o czym myśleliście że...

Ciekawsza niż , 1 tom lecz to efektu "wow" sporo brakuje. Dalej głupota bryluje u naszej bohaterki

Na półkach: , , , ,

Ta część książki momentami ciągnie się jak flaki z olejem. Rozumiem, że autorka chciała wszystko na raz opisać - przeszłość, wątek głównych bohaterów oraz życie innych pobocznych ludzi. Ale moim zdaniem było tego za wiele.
Tym bardziej, że mamy kolejne części.

Były momenty znużenia i wtedy odkładałam książkę na półkę.
Ale były też takie momenty kiedy człowiek nie mógł się...

Niestety nie byłam w stanie dokończyć czytania tej książki. Bardzo mnie drażniła główna bohaterka, która zachowuje się irracjonalnie.

Po pierwszym tomie myślałam że to koniec mojej przygody z tą serią. Jednak dałam jej szansę i się nie zawiodłam. W końcu bohaterka pokazała swoją osobowość, jakże silną, a uległa pod wpływem miłości do swojego oprawcy. Zaskoczyła mnie, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jestem wdzięczna za ten tom. Autorka powinna od samego początku pójść tym tropem . Na minus,...

Książka jak dla mnie zbyt długa to za mało powiedziane... wiele niepotrzebnych wątków, miejscami nudna, poza tym denerwująca główna bohaterka, która sama nie wie czego chce i raz myśli tak, a robi inaczej. Ogólnie pomysł dobry, ale można to było napisać dużo lepiej.

Zanim ocenie tom 2 Konsekwencji chciałabym na chwilę powrócić do pierwszego, który kilka miesięcy temu oceniłam bardzo nisko i nie ukrywam, że po przeczytaniu "Konsekwencji Pożądania" czułam niesmak i odrazę do Tony'ego. Słaba, bezradna i nieumiejąca się postawić Tony'emu Clair również była powodem mojej niechęci do dalszego czytania. Poza tym nie odpowiadała mi forma,...

• E-book
  • 2019