Miłość w czasach zarazy

Muza
El amor en los tiempos del colera
literatura piękna
Carlos Marrodán Casas

Na początku zdziwił mnie styl i historia, zastanawiałem się czy mnie wciągnie? I wciągnęła, może nie trzymała w takim napięciu bym nie mógł się oderwać, jednak ciekawe inne spojrzenie na losy bohaterów śledziłem z zainteresowaniem.

Książka jest trudna, wiele razy miałam chęć rzucić ją w kąt, ale wracałam jak ćma do światła, żeby poznać dalsze losy bohaterów. Poruszyła we mnie najczulsze struny, zdarzyło mi się uronić łzę.

Hmmm, przed dziwna ksiazka. Po paru rozdzialach mowie ehh nie no nie dla mnie. Ale tragizm glownego bohatera jakos wyryl sie w moich myslach i poprostu musialam doczytac do samego konca. Coz nie odradzam ale i nie wiadomo jak nie polecam.

Przedziwna opowieść.
Przyznam szczerze, że niezwykle trudno ocenić mi tą książkę. Z jednej strony uważam, że ten opis życia nie do końca kochanków był przydługi i męczący. Z drugiej nie mogłam oderwać się od lektury i chłonęłam każde zdanie i każde wydarzenie. Ciekawe jest też to, że choć (moim zdaniem) dość ciężko polubić bohaterów, to jednak kibicuje się im.
Mimo...

Może i książka jest dobrze napisana, ale główny bohater jest dla mnie tak obrzydliwą postacią, pomimo chyba zamysłu autora książki, który chciał jej nadać jakieś jakiś rys heroiczny, że nie mogę dać więcej punktów. Na początku chciałem dać jeszcze mniej, ale pierwszy rozdział mnie urzekł swoim mistrzostwem. Ale później było już tylko z górki. Nie znalazłem w tej historii...

Swietna

pokrzepiającą 🥺

Obowiązkowa pozycja do przeczytania. Podkreśla piękno miłości, która potrafi uskrzydlać ludzi. :)

Ciężko mi ocenić te lekturę. Długo zajęło mi przebrnięcie przez nią. Momentami porywająca, niekiedy nudna. Relacje międzyludzkie pokazane w sposób do bólu realny, bez przesłodzonych postaci.

Wybitna, nieszablonowa, wyciskająca łzy. Nie czytałem jeszcze książki tak prawdziwie opisującej relację dwojga ludzi, których dzieli niemal wszystko, a łączy tylko i aż miłość. Pierwsza książka na czytaniu której złapałem się na tym, że wstrzymywałem oddech.

Dyskusje

14 320