Jak zostać tancerzem. Wszystko,co należy wiedzieć, żeby odnieść sukces

Okładka książki Jak zostać tancerzem. Wszystko,co należy wiedzieć, żeby odnieść sukces Camille Lefevre
Camille Lefevre Wydawnictwo: Arkada encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
The Dance Bible: The Complete Resource for Aspiring Dancers
Arkada
2013-09-18
2013-09-18
Marzena Baranowska
taniec

Książka bardzo ładnie wydana, pięknie zilustrowana i całkiem przyjemnie napisana.

Sam sposób wydana jednak czyni ją strasznie podatną na zniszczenia, kartki łatwo wyrwać. Dodatkowo jej format jest bardzo nieporęczny...

Uwielbiam taniec i wszystko co z nim związane połykam natychmiastowo. A do czytania tej książki podchodziłem chyba ze 20 razy, jest w niej cała masa informacji, które kręcą się w okół wszelakich styli tańca, jest to dobre, a zarazem słabe ponieważ sporo informacji jest pominiętych, sporo tez zupełnie inaczej wygląda w świecie baletu, tańca współczesnego, niż w świecie Hip Hopu... To dwie różne drogi, dwa światy. Niestety takiego generalizowania jest byt wiele bym mógł to zostawić bez echa.

Książka jest wprowadzeniem w świat tańca, pokazuje podstawowe zasady dla każdego kto chce zacząć swoją przygodę z tańcem i stanowi jednocześnie dobre dopełnienie wiedzy tancerza.

Doceniam autorkę za przepiękny wstęp w którym wszystko jest pięknie podzielone i jasno wytłumaczone: czas, ruch, technika itp. wszystko jest jasno objaśnione, za uporządkowanie tej wiedzy i włożenie tego do pigułki chylę czoła.

Ogromnym plusem jest też podzielenie tańca jazzowego na poszczególne techniki (ktoś kto nigdy nie próbował wypisać i skategoryzować stylów tanecznych nie wie jakie to jest ciężkie do zrobienia, niemal niemożliwe) są one wspaniale opisane.

Minusem niestety jest to że autorka podjęła się również opisu street dance oraz po części również orientalnych, robiąc z nich papkę niekompletnych informacji, poświęcając tyle czasu i stron na tańce jazzowe, powinna już pozostać przy konwencji opisu tylko ich, bądź opisać również wszystkie pozostałe inaczej nie ma to sensu, rozpisywać się o jednej podkategorii a całą resztę wrzucić do jednego worka.
Niestety ten minus jest bardzo duży, czytając tą książkę jestem naprawdę zawiedziony tym, spodziewałem się czegoś lepszego zwłaszcza że literatura tańca jest bardzo ograniczona i nie ma zbyt wielu pozycji z nią związanych.

• Jest
  • Taniec