Oscar et la dame rose

Albin Michel
literatura piękna
francuski

Opinie [3 267]

Książka wydaje mi się próbą przełamania tabu śmierci. Śmierć i choroba przedstawione są tutaj jako coś naturalnego. Nawet jako okazja do żartu! Zwyczajne zakończenie, każdego - wcześniej czy później - to czeka. Umieranie wymaga pogody ducha. Wtedy stawiamy czoła chorobie z godnością. Czy możemy coś zmienić? Nie ma się czego bać: po drugiej stronie czeka na nas ukojenie, a w...

broke my heart with every another reading even more

Uważam, że każdy powinien przeczytać tą książkę. Jest ona jedną z lepszym powieści, które czytałam, naprawdę warta uwagi.

Jest to wybitna książka. Bardzo przyjemnie się ją czyta i myślę, że może zainteresować swoją treścią każdego.

Książka, którą czyta się jednym tchem. Rewelacyjna.

„...życie to taki dziwny prezent.” .... po prostu trzeba przeczytać.

Świetna, emocjonująca książka. Jako pierwsza książka w moim życiu doprowadziła mnie do płaczu. Polecam serdecznie!

Według wielu "Oskar i pani Róża" to książka na miarę "Małego Księcia". W stu procentach się zgadzam. W niektórych momentach bawi, w innych (i to wielu!!!) zmusza do uronienia łezki, ale przede wszystkim co chwilę przyprawia o refleksje. Jest aż przepełniona złotymi myślami. Uczy (!) szacunku do życia, oswaja ze śmiercią. To książka dla dużych i małych. Polecam z całego...

Jest to przypowieść o dziesięcioletnim chłopcu, Oskarze , chorym na białaczkę. Leczenie w przypadku Oskara nie przynosi efektów i chłopcu nie zostało wiele czasu. Podczas ostatnich dni życia pewna wiekowa wolontariuszka- Róża, pomaga mu pogodzić się z nieuniknionym i pokazuje jak cieszyć się każdą chwilą.
Jest to malutka książka z olbrzymim przesłaniem.
Wspaniała historia...

Wzruszająca i piękna opowieść o życiu

51 852
    9 105