Python dla każdego. Podstawy programowania. Wydanie III

Python Programming for the Absolute Beginner, 3rd Edition
informatyka, matematyka
Grzegorz Pawłowski
Python programowanie programowanie obiektowe

Bardzo dobra książka, aby zacząć swoją przygodę z Pythonem. Zaczynałem od tej książki. Znajdują się w niej wszystkie potrzebne informacje i wiedzą na starcie. Napisana zrozumiałem językiem choć w pewnych momentach jak na przykład w trakcie wprowadzenia pojęcia dekoratorów autor nie wyjaśnia już dokładnie po co to jest. Te nieliczne momenty stanowią minus publikacji.

Podstawy Pythona są dosyć dobrze wyjaśnione, chociaż książka nie nadaje się do bycia jedynym kompletnym źródłem nauki. W zasadzie to chyba lepiej skorzystać z darmowych źródeł w necie, czy nawet chociażby z "Zanurkuj w Pythonie". Trochę szkoda, że livewires nie działa z nową wersją pythona, poza tym i tak lepiej jest się nauczyć pygame.

Jeśli jakimś przypadkiem trafisz na tą książkę to jej nie czytaj. Brak podstawowych wyjaśnień, co do języka. Pisanie w kółko funkcji print i jesteś jeden z drugim PROGRAMISTĄ.

Solidna książka dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się podstaw Pythona w zabawny sposób - tworząc proste gry. Zawiera bardzo dużo kodu gier, tłumaczonego linijka po linijce. Jednak czegoś mi w niej brakuje, może większej ilości teorii na temat samego języka, a nie dokładnego tłumaczenia, co robi konkretny kod.

• Informatyka
  • Programowanie