Not Yet

Okładka książki Not Yet Laura Ward
Okładka książki Not Yet
Laura Ward Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Not Yet (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Not Yet (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-06-25
2014-06-25
9781500195267
romans New Adult College

Miłość nie zna granic...tak można by było podsumować książkę. Bohaterowie mimo przeciwności losu, które rzuci przed nimi życie, starają się jakoś funkcjonować, ale czy to działa. Oprócz miłości mamy również szacunek, dobroć i wytrwałość. Ale podstawowa lekcja mówi o tym, że warto czekać, choćby i nawet rok na to co najważniejsze.

Autorka w tej książce poruszyła bardzo istotny temat który na co dzień jest spychany na margines społecznej dyskusji i życia społecznego. Opisuje owszem miłość dwójki młodych ludzi ale pokazuje również jak ciężko w "normalnym" społeczeństwie jest odnaleźć się ludziom niepełnosprawnym umysłowo , ruchowo. Jak ciężko jest żyć i funkcjonować rodzinie które ma pod opieką takiego członka rodziny.

Książka nie, dla mnie.
Długo ją czytałam i nie miałam ochoty do niej wracać.
Przewidywalna, ciągnie się i nudna.

Książka nie, dla mnie.
Długo ją czytałam i nie miałam ochoty do niej wracać.
Przewidywalna, ciągnie się i nudna.

Taki romans na lato. Zamiast rozdziałów mamy lekcje i na końcu każdej lekcji uczymy się/morał.
Emma Haris lat 21 nie miała łatwego dzieciństwa. Zawsze poświęcała swoje życie i szczęście dla swojej rodziny i podejmowała decyzje, zastanawiając się, jaki wpływ będą miały na jej siostrę, która ma zespół Downa. Zmuszona nie tylko do wcześniejszego ukończenia szkoły, ale także do nauczania, ale także do przeprowadzki do domu, aby pomóc matce emocjonalnie i finansowo, Emma pracuje jako ratownik w Country Club. Była oddana, kochająca, opiekuńcza i zbudowana ze stali ze stali wokół jej serca.
Landon lat 19 jest popularny, ciągle otoczony dziewczynami i w przeciwieństwie do Emmy jest bogaty. Dorastając z rodziną, która nie dba o niego, jedyne na czym mu zależy, to piłka nożna. Dopóki nie pozna Emmy. Landon nie rozumie, dlaczego go nie lubi. Pewny siebie i zarozumiały, jego jedynym celem jest poznać ją. Ich związek z każdym dniem pogłębia się, a oni wkrótce stają się kimś więcej. Jak wszystkie dobre letnie romanse, dobiega końca i Landon musi wyjechać na obóz piłkarski. Próbował powiedzieć Emmie swój sekret, ale stwierdził, że poczeka, aż wróci. Wie, że to zmieni wszystko w ich związku, ale nie ma odwagi jej powiedzieć. Wszystko załamuje się, gdy Emma dowiaduje się, że Landon ją okłamał. Nadal chcą być ze sobą, ale nic nie może być już takie samo, już nie. Pomimo wszystko Landon nie jest złym facetem. Jest słodki, opiekuńczy, kochający i chce być dla niej kimś. Podobało mi się, jak traktuje siostrę Emmy i Eve. Spodobało mi się też, jak Landon dorastała, jak uczy się traktować wszystkich z szacunkiem i jak uświadamia sobie, co jest naprawdę ważne w życiu.

2065

Cudowna historia - poruszająca, wciągająca. Rzadko się zdarza, aby relacje miedzy dwojgiem młodych ludzi, były tak dojrzale przedstawione. Nie sposób nie pokochać Landona, obserwując zmianę jaka w nim zachodzi, biorąc pod uwagę jego stałość w uczuciach i konsekwencję w postępowaniu. Emmę darzy się sympatią od pierwszej strony - odpowiedzialna siostra i córka, ciepła i serdeczna wobec innych, zdolna do poświęceń. Wspaniała para choć "jeszcze nie" teraz. Polecam serdecznie.

Książka opowiada o Emmie, dziewczynie która jest nadopiekuncza dla swojej siostry z zespołem Dawna, przez co skupia się tylko na pracy by wspomóc rodzinie. Dzieje się tak do momentu gdy pracując na basenie poznaje współpracownika Landona. Chłopak od razu zawraca dziewczynie w głowie jednak ona go odpycha, do czasu gdy przyciąganie między nimi wygrywa. Wszystko idzie zgodnie z planem gdy Emma dostaje prace w liceum i znajduje tam Landona. Gdy wszystkie kłamstwa wychodzą na jaw dziewczyna zrywa z chłopakiem. Jednak ich losy potoczą się zupełnie inaczej. Książka chwilami zaskakuje jednak też chwilami jest dość przewidywalna ;)

JESZCZE NIE to prawdziwa lekcja życia. Czyta się ją jednych tchem, i nigdy nie ma dość. Na naszych oczach Landon rozkwita- szkolny playboy, inteligentny ale woli dostosować się do kolegów i pokazać że football to grupa tępych osiłków dla których liczy się tylko dobra zabawa często kosztem innych. Zawsze w centrum zainteresowania otoczony wianuszkiem lasek, mający wszystko podane na srebrnej tacy , a jednak zaskakuje nas. Gdy pierwszy raz zakochuje się to na całe życie. Jego kłamstwo sprowadza na Landona i Emmę same kłopoty. Emma z dziewczyny wycofanej z życia, poświęcającej się dla matki i siostry staje się coraz bardziej ufna, uśmiechnięta i wreszcie wierzy, że miłość istnieje i również Ona może się zakochać, by znów dostać lekcję życia spotykając ukochanego w szkolnej ławce. Emma walczy sama z sobą i swoimi uczuciami, nie wierzy że w latach liceum Landon będzie w stanie być jej wiernym i poczeka na nią do ukończenia szkoły. Jednak chłopak bardzo się zmienia chcąc być lepszym człowiekiem, znajomość z Eve czy Taylorem kształtuje go. To bardzo trudna sytuacja gdyż oboje mogą stracić wszystko. Tak poniekąd się dzieje. Landon broniąc Billego traci stypendium i rodziców choć czytając o nich nóż w kieszeni się otwierał aż szkoda słów. Przez plotki Forda Emma traci pracę. Jednak pomoc trenera doprowadza do sytuacji że oboje lądują razem na studiach. W końcu mogą cieszyć się życiem i własnym szczęściem. Ich miłość przetrwała wiele przeszkód , rozkwitała powoli próbując przebić się na świat jak kwiat wśród chwastów. Landon nie tylko sam dorósł ale swoim zachowaniem zaraził innych do zauważenia chorych dzieci, pokazał że Ammy czy Bill w szkole nie różnią się od innych dzieciaków. I TO BYŁO PIĘKNE 😃. Cieszę się happy endem wszystkich bohaterów bo pokochałam ich całym sercem.

Kolejna fajna "młodzieżówka". Lubię czytać o młodych, żywiołowych i na naszych oczach dojrzewających ludziach, o kształtowaniu się ich charakterów, o gorących, pierwszych uczuciach... Taki powiew świeżości, opakowany w całkiem sympatyczną fabułę. Polecam

Książka daje do myślenia o tym co jest w życiu ważne :-)

Książka daje do myślenia o tym co jest w życiu ważne :-)

Genialna książka! Po prostu przecudowna! Zabierając się za nią spodziewałam się lekkiej i odprężającej lektury a dostałam powieść wywołującą mnóstwo emocji. Miłość głównej bohaterki Emmy do swojej chorej siostry była piękna i wzruszająca. Ogólnie cała historia może wywoływać łzy w oczach czytelników.

• 2015
  • New Adult