Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych

Okładka książki Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych Pete. A. Sanders Jr
Okładka książki Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych
Pete. A. Sanders Jr Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
You Are Psychic!: The Free Soul Method
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-09-13
2013-09-13
Joanna Kulig
Free Soul

Któż z nas za młodu nie marzył o tym, żeby posiadać supermoce? Móc latać, strzelać laserami z oczu, mieć nadludzką siłę… Niestety, zdolności parapsychiczne tego nie obejmują, no chyba, że przejdziemy do tematu wyżej, który dotyczy świadomego śnienia, gdzie teoretycznie możemy tego wszystkiego doświadczyć. Jednakże zwiększenie aktywności mózgu i odpowiednie ćwiczenia mogą sprawić, że zdobędziecie umiejętności, których normalnie ludzie nie posiadają.

„Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych” skupia się głównie na dziedzinach takich jak jasnowidzenie, jasnosłyszenie, jasnoczucie, intuicja, samo uzdrawianie, a także jeszcze kilka innych. Powiem szczerze, że wiązałam z tą książką spore nadzieje, jednak zawiodłam się na całej linii. Zdecydowanie nie jest to pozycja dla osób zaawansowanych, bo nic z niej nie wyniosą. Osoby „raczkujące” mogą od niej zacząć, ale będzie to naprawdę minimalny wstęp do tego co można osiągnąć. Zdecydowanie za mało ćwiczeń i konkretów. Lubię książki rzetelne jeśli chodzi o taką tematykę, tej pozycji tego trochę brakuje.

Ogółem widać, że autor ma wiedzę, jednak nie jestem pewna, czy potrafi ją odpowiednio przekazać. Odczułam wrażenie, że każda rzecz została zminimalizowana, a i ćwiczenia są wybitnie proste do wykonania. Może to tylko moje odczucie, bowiem od małego jestem wychowywana w takich dziedzinach wiedzy, więc mnie wydało się to wszystko czymś wyjątkowo banalnym i niepomocnym – a to dlatego, że umiem to już od lat. Język autora też niezbyt mnie przekonał – nie mam na myśli tego, że jest niepoprawny stylistycznie czy merytorycznie, ale po prostu nie pan Sander Jr do mnie nie trafił.

Poruszone zostały chyba najważniejsze tematy, które stanowią podstawę do dalszej przygody z parapsychicznymi zdolnościami. Plusem książki jest na pewno to, że każdy poczuje się zachęcony do działania i zrozumie, że ma w sobie to coś, co wystarczy rozwinąć, aby osiągnąć cel – wzrost możliwości parapsychicznych. Jak już jednak wspomniałam – osoby, które są z tą tematyką dobrze zaznajomione nie znajdą w twórczości Pete’a A. Sandersa Jr nic nowego. Nie będzie to żaden krok naprzód. Przymknęłam oko na błąd w ułożeniu czakr na okładce, bo nie będę przecież zawartości oceniać po okładce, ale jednak… to nie było to, na co liczyłam.

Jeżeli miałabym ją komuś polecić to tylko i wyłącznie laikom, którzy chcą zacząć, ale nie wiedzą jak. Dla nich powinien to być dobry start. Na samym końcu książki znajdą również najczęściej pojawiające się w naszej głowie pytania, gdy wchodzimy na tę nową drogę…

Tytuł książki zupełnie wprowadza w błąd.Tak na prawdę to nie jest żaden konkretny kurs, na pewno zwykły przeciętny człowiek nie nauczy się rozwijać swoich umiejętności, bazując na tej książce. Według autora , który ma cudownie rozwinięte wszystkie zmysły parapsychiczne, to wszystko jest takie proste, jak pójść do sklepu kupić bułkę, wystarczy po prostu się skupić i cyk wiemy wszystko i o wszystkich, to tak nie działa. Sama rozwijam swoje umiejętności będąc po kursie Silvy i pod tym względem książka mnie rozczarowała - spodziewałam się nauki krok po kroku a nie lania wody. Jeśli chodzi o sama zawartość to na pewno przyjemnie się ją czyta, zawiera dużo ciekawych treści, ale jeśli chcecie ją kupić tylko w celu rozwijania swoich zdolności - zdecydowanie odradzam.

Pete A. Sanders Jr od dziecka fascynował się parapsychologią. Najpierw oglądał programy telewizyjne, potem studiował chemię biomedyczną, która też rozwinęła i wpłynęła na jego pasję. Swoje odkrycia opisał w książce „Kurs rozwoju zdolności parapsychologicznych”, którą w 2013 roku wydało Studio Astropsychologii.
Książka przedstawia organizację non-profit, która pokazuje jak rozwijać zdolności parapsychologiczne. Posługuje się przy tym czterema obszarami ciała ludzkiego – czuciem, słuchem, wzrokiem, a także intuicją. Opisuje jak pracować z tymi elementami, jak je rozwijać i jak z nich korzystać. Nie jest to wcale trudne, tak naprawdę już przez empatię możemy stwierdzić, co gnębi innych ludzi, a rozwijając zdolności parapsychologiczne udaje się nam widzieć więcej. Do tego posłużą nam proste zabiegi, jak choćby medytacja czy interpretacja snów. Będziemy w stanie wyczuwać aurę innych, a nawet dokonamy samo uzdrowienia. Autor poświęca też sporo miejsca zagadnieniu duszy – wraca do niego w kilku miejscach, aż w końcu oddaje mu cały rozdział.
Książka to poradnik, dzięki któremu można odkryć paranormalne zdolności, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Nawet intuicja, tak dobrze znana nam wszystkim, jest kluczem do dalszego rozwoju duchowego. W książce znajdziemy podpowiedzi, jak pracować, by rozwijać swoje zdolności.
Wielki plusem jest podejście autora do czytelnika. Najpierw przedstawia on swoją drogę do zdobywania i rozwijania zdolności parapsychologicznych. Opisuje, jak studiował nauki medyczne i zafascynował go mózg. Potem pokazuje nie raz, nie dwa, ludzi, którzy przeżywali poszczególne etapy z książki. Posługuje się przykładami, by czytelnik miał obraz wiarygodności.
Drugą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę to prosta forma tej pozycji. Ładna czcionka, podział na podrozdziały, obrazki, punkty – to wszystko ułatwia odbiór lektury. Poza tym poradnik ma streszczenie po każdym rozdziale, które wyłuszcza zalety i wady danej zdolności. Na końcu książki znajdziemy też spis najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Kolejny plus.
Czy ma jakieś wady? Oczywiście. To, co rzuciło mi się w oczy to stosowanie jednocześnie kursywy i cudzysłowu. Nie wyglądało to estetycznie. Poza tym jest dość dobrze wyczyszczona i przygotowana na stosownym poziomie.
Książkę czytało się świetnie. W pewien sposób daje ona nadzieję na to, że można osiągnąć własnymi siłami, a nie wrodzonymi zdolnościami, różne techniki paranormalne. Autor jest dobrym narratorem, przyjaznym czytelnikom i rzetelnym. Pozycja ta jest interesująca. Jak tylko po nią sięgnęłam, wiedziałam, że to książka dla mnie. To też kompendium wiedzy na tematy ezoteryczne. Powtarzają się tu rozdziały, które znam z innych pozycji. Jest i o odczytywaniu snów, i o odczytywaniu aury…
Komu polecam? Tym, którzy lubią parapsychologię. Tu znajdziecie kilka cennych wskazówek jak wypracować u siebie zdolności do jasnowidzenia oraz jak wykorzystać intuicję, by pokazywała to, co dla innych nieodkryte. Książka jest ciekawa, wciąga i daje stos informacji, o których nigdy w życiu bym nie pomyślała. Poza tym na pewno spodoba się tym, którzy czują podskórnie, że są rzeczy, których nie da się racjonalnie wyjaśnić. Tu znajdziecie kilka ciekawostek, na pewno się nie zawiedziecie.

Książka przedstawia organizację non-profit, która pokazuje jak...

• Chcę kupić
  • Przeczytane w 2016r.

Dodaj cytat z książki Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych