Jasnowidz

Okładka książki Jasnowidz
Bartłomiej Biesiekirski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Asy Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Asy Kryminału
Prószyński i S-ka
2013-03-21
2013-03-21
Literatura polska morderstwo policja
Inne

więcej Więcej

Książka idealna na wrzesień, kiedy to świt nastaje powoli i niechętnie. Nieskomplikowaną fabułę można odkrywać powoli, bez pośpiechu. Bo i po co się spieszyć, kiedy bohater taki sympatyczny? Kiedyś rozwiąże zagadki, co go trapiły od tygodni. Po drodze kilka przeszkód pokona, bo do problemów go ciągnie niczym ćmę do światła. Na pewno nie odpuści, bo to typ niepokorny. A jak...

Jednak oczekuję czegoś więcej, nawet od kryminału. Dla zabicia czasu może się nadaje, ale mój czas jest zbyt cenny.
Nie pomogło nawet to, że część akcji jest osadzona w Antoninie, w pobliżu którego mieszkam.

Zaskakująco fajna, polska książka, ciekawe zakończenie. Książkę czytać do ostatniej strony! Polecam.

Intryga jest... Ale troche za gmatwana ale czuc potencjal

Muszę przyznać, że jak na polski kryminał - to jest bardzo dobra. Dlaczego piszę "jak na polski kryminał" - bo na całe szczęście nie jesteśmy tu zasypywani stertą wulgaryzmów, których chyba wystarczająco dużo mamy na codzień.
Ciekawa fabuła - interesujące wątki, dobrze napisane, ale wydaję mi się, że autora stać na więcej.
Czekam na kolejne powieści.

Bardzo pokręcona, arcyzawiła historia kryminalna, której rozwikłanie nastręczyłoby trudności samemu Sherlockowi Holmesowi. Autor w irytująco inteligentny sposób miesza szyki domorosłym detektywom. Niestety trzeba się mocno zagłębiać w każdy rozdział, by ogarnąć o co chodzi, bo sceny z przeszłości, zagadka niewyjaśnionego morderstwa sprzed 15 lat i dramat porwanej...

skomplikowana fabuła,

Niestety książka nie zachwyca. Mam wrażenie, że autor usiłując stworzyć element zaskoczenia sam się zagmatwał w fabule. Momentami wątki są nielogiczne i tylko niezdrowa ciekawość zmusiła mnie do ukończenia lektury. Książka jest debiutem literackim , więc może autor się jeszcze "wyrobi".

Powiem krótko - zagmatwał, pokręcił, zaczął od "odwrotnej strony Maryni" a wszystko po to, żeby czytelnika skołować, zakręcić i porzucić gdzieś w rowie domysłów. A na koniec hyc! Wyczarował całkiem zgrabne zakończenie, w którym powiązał wszystkie końce sznurków w bardzo udany węzełek. Niewiele jest książek, które "ciepam" w kąt w trakcie czytania kilkakrotnie a mimo...

Na półkach: , , , , ,

Joachim Grefer,zwany Jasnowidz,zostaje uwikłany w wyścig o życie młodej kobiety.Jej matka dzwoni do niego w środku nocy,prosząc o pomoc dla siebie,i córki.Na umówionym spotkaniu zjawia się pewna siebie, prowokująca kobieta.W niczym nie przypomina zastraszonej ofiary.
W czasie poszukiwań żony i córki mecenasa,który na domiar jest największym wrogiem Jasnowidza,wychodzą na...

• Kryminał
  • Z biblioteki