Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach. Studium socjologiczne

Okładka książki Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach. Studium socjologiczne
Jerzy Dudała Wydawnictwo: Żak nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Żak
2004-01-01
2004-01-01
socjologia chuligani kibice

„Fani – Chuligani. Rzecz o polskich kibolach” to studium socjologiczne autorstwa Jerzego Dudały polskiego dziennikarza, socjologa, a przede wszystkim kibica sosnowieckiego Zagłębia. Myślę, że ogromnym argumentem przemawiającym za nabyciem, czy też przeczytaniem tej pozycji jest fakt, że autor książki jest pasjonatem sportu oraz jego poboczy, przez co, jak sam podkreśla, na trybunach dzieje się dużo więcej ciekawego niż na murawie boiska, z czym nie sposób się nie zgodzić. Ponadto w tym bestsellerze nie brakuje dobrego podłoża teoretycznego oraz weryfikacji postawionych na początku hipotez.
Pełna recenzja dostępna tutaj: http://sektorkiboli.pl/jerzy-dudala-fani-chuligani-recenzja/

Naprawdę niezłe, rzetelne i przede wszystkim realne studium środowiska kibicowskiego w Polsce. Godne polecenia i inspiracja do szerszej dyskusji.

Dodaj cytat z książki Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach. Studium socjologiczne