rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

Napisz swoją powieść historyczną – wygraj książkę „Niespokojne lata”.

LubimyCzytać
utworzył 15.04.2020 o 12:37

Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Uroda, pewność siebie i piękne stroje wyróżniają ją spośród młodych kobiet na balach i przyjęciach. Zwraca uwagę mężczyzn. Przystojny hrabia Julian nie może oderwać od niej wzroku. To wszystko jednak jej nie wystarcza. Eleonora chce więcej. Marzy o tym, aby być niezależna. Młodość i energia napędzają ją do działania. W czasach, gdy szczytem odwagi i wolności kobiety jest palenie papierosów, czy jazda na rowerze, ona słucha wykładów uniwersyteckich i walczy o samodzielność. Pociąga ją nowy ruch feministyczny, o którym zaczyna się robić coraz głośniej. Barwna, porywająca historia poszukiwania szczęścia i spełnienia w świecie jasno określonych zasad oraz ciasnych konwenansów. Miłość, która wzmacnia się we wspólnym dążeniu do przełamania hipokryzji i niesprawiedliwych ograniczeń.

Powieści historyczne mają wielu swoich fanów. Czytając je, przenosimy się do różnych okresów i państw. Gdybyście mieli napisać swoją książkę, to na jaką epokę byście się zdecydowali? Średniowieczna Barcelona, Starożytna Grecja, a może Polska Mieszka I? Puśćcie wodze fantazji i podzielcie się swoimi pomysłami.



Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Niespokojne lata - Jacek Skowroński
Niespokojne lata

Autor : Wiktoria Gische

Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Uroda, pewność siebie i piękne stroje wyróżniają ją spośród młodych kobiet na balach i przyjęciach. Zwraca uwagę mężczyzn. Przystojny hrabia Julian nie może oderwać od niej wzroku. To wszystko jednak jej nie wystarcza. Eleonora chce więcej. Marzy o tym, aby być niezależna. Młodość i energia napędzają ją do działania. W czasach, gdy szczytem odwagi i wolności kobiety jest palenie papierosów, czy jazda na rowerze, ona słucha wykładów uniwersyteckich i walczy o samodzielność. Pociąga ją nowy ruch feministyczny, o którym zaczyna się robić coraz głośniej. Barwna, porywająca historia poszukiwania szczęścia i spełnienia w świecie jasno określonych zasad oraz ciasnych konwenansów. Miłość, która wzmacnia się we wspólnym dążeniu do przełamania hipokryzji i niesprawiedliwych ograniczeń. Bale, hazard, opium, seanse spirytystyczne, wiece sufrażystek. I wielka wojna, która zmienia wszystko.

Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu MANDO. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [65]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
mdbnr4e2e 21.04.2020 22:04
Czytelnik

Polskie dwudziestolecie międzywojenne, ten dziwny czas kiedy arystokracja jeszcze była, ale już pokiereszowana, kiedy Polska znów była, ale zachłyśnięta i niepewna równocześnie, kiedy konwenanse jeszcze trzymały, a bohema w najlepsze szalała w niczym nie ustępując reszcie Europy. Kiedy byliśmy tak bardzo obywatelami Europy (nawet szerzej świata) i tak bardzo znów Polakami,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
aniasztukaczytania 21.04.2020 21:25
Czytelnik

Nie muszę się zastanawiać. Gdybym posiadała talent pisarski, moja opowieść dotyczyłaby wydarzeń o których słyszałam i które przez wiele nocy nie pozwalały mi spać. Usłyszeć i zobaczyć reakcję ludzi, którzy opowiadają.. drżenie głosu, emocje, wzruszenie.. To było silniejsze przeżycie niż obejrzenie nawet najmocniejszego filmu czy przeczytanie najlepszej książki. Wydarzenia...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AbiGabi 21.04.2020 17:53
Czytelniczka

Choć jest wiele miejsc i zdarzeń, które mnie pasjonują w historii, uwielbiam wracać do przełomu XIX i XX wieku, w którym zakochałam się dzięki “Dalej na wschód” Janusza Uberny i serialowi “Belle Epoque”.

Oto Oleg i Wiera Prudnikow, nietuzinkowe bliźnięta z Petersburga. Oleg jest wędrowcem awanturnikiem, podróżującym po świecie. Wiera to wdowa po szanowanym naukowcu, który...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Sylwia 21.04.2020 16:38
Czytelnik

Każda epoka ma w sobie coś fascynującego gdy poznamy ją bliżej. Mnie natomiast fascynują czasy II wojny światowej w Polsce. Nie było mi dane uczestniczyć w tych wydarzeniach osobiście. Lecz byłam tam duchem, duchem opowieści mojej prababci i pradziadka. Mimo że te wydarzenia nie należą do mile wspominanych przez większość ludzi żyjących w tym czasie, moi dziadkowie cieszą...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Magda25 21.04.2020 15:53
Czytelniczka

Jeżeli chodzi o czas to na pewno akcja działa by się w starożytności. Z umiejscowieniem mam problem, bo mam 3 typy.
Pierwszy to starożytny Egipt, panowanie faraonów, budowa wspaniałych budowli, ciekawa religia jaka wtedy panowała no i oczywiście mumie. To wszystko sprawia, że ta historia może być ciekawie napisana.
Drugi typ to cywilizacja Majów wciąż nie do końca odkryta,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jeżynka 21.04.2020 11:57
Czytelniczka

Przyznam się bez bicia- ja już książkę napisałam (chociaż jeszcze nie wydałam) i również można by było ją określić mianem historycznym, bo akcja dzieje się w latach 50 XX wieku. Oczywiście , dalsze plany twórcze mam, a ponieważ historia była zawsze moim ulubionym przedmiotem w szkole, więc kolejna powieść również będzie z historią w tle. Oczywiście, jak chyba każdą...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kasia2006222 21.04.2020 08:26
Czytelnik

Akcję mojej powieści najchętniej osadzę w starożytnym Rzymie. To czas gdy mimo iż kobieta ani w polityce ani w świecie publicznym nie miała zbytniego znaczenia to jej urok miał wtedy ogromną moc. Potężni cesarzowie przepełnieni charyzmą i do szpiku kości zniewoleni pragnieniem władzy i poczuciem wyższości po parasolem uroków kobiecego piękna miękną i nie raz. odmieniają...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Sylwia M 21.04.2020 07:49
Czytelniczka

Wiek XIX rozpoczyna epokę emancypacji kobiet oraz początek feminizmu. Najchętniej bym w tych czasach osadził powieść. To co dziś jest takie oczywiste i dostępne, kiedyś było nieosiągalne. Trzeba o tym ciągle przypominać, by docenić otaczającą rzeczywistość. Powieść obyczajowa ma szerszy przekaz i łatwiejszy w zapamiętaniu niż suche daty podane na historii. Pozytywizm to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
expander1991662b 21.04.2020 00:07
Czytelnik

Gdybym miał napisać powieść historyczną byłyby to czasy Powstania Warszawskiego. Z jednej strony mielibyśmy wątek wojenny, walka ze śmiercią wbrew przeciwności i przytłaczającej przewagi liczebnej strony przeciwnej, a z drugiej wątek romantyczny- miłości dwóch osób, która musiałaby przejść próbę ryzyka śmierci i rozłąki.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna 20.04.2020 22:49
Czytelniczka

Historia interesowała mnie właściwie to od samego początku, od kiedy to pojawiła się jako przedmiot w szkole podstawowej.
W szczególności lubiłam na lekcjach historii poznawać zagadnienia związane z bitwami.
Wyobrażałam sobie, jak wyglądają one z bliska i obraz twarzy przywódców, którzy nie do końca są pewni podejmowanych przez siebie decyzji.
Gdybym miała, podjąć...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej