forum Oficjalne Konkursy

Jak przetrwać apokalipsę zombie? Poradnik dla początkujących - wygraj książkę „Szczury Wrocławia. Kraty".

LubimyCzytać
utworzył 22.02.2019 o 11:01

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

Jak przetrwać w mieście opanowanym przez hordy zombie i bezwzględnych ludzi? Jako doświadczeni weterani napiszcie krótką notatkę z poradami, którą zostawicie w skrytce dla kogoś, komu być może uda się dotrzeć do tego punktu. Wykorzystajcie w niej tytuł powieści Roberta J. Schmidta.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Szczury Wrocławia. Kraty - Jacek Skowroński
Szczury Wrocławia. Kraty

Autor : Robert J. Szmidt

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem. „Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 22 lutego do 3 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Insignis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [45]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Bartus20 27.02.2019 16:43
Czytelnik

Powrót Brady'ego
Plan się powiódł Hartsfield znowu zrobił wszystkich w konia i niepostrzeżenie uciekł ze szpitala,bo w jego głowie istniał już plan kolejnego ataku.Brady zaatakuje ponownie,tylko tym razem przeniesie się do innego kraju,a będzie to Polska.
Jak przyznał zawsze marzył żeby przenieść się do Europy ,bo w USA już osiągnął wszystko co chciał,a jego plan się nigdy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
krzysztof1998 27.02.2019 21:37
Czytelnik

Jak przeżyć apokalipsę zombie.. czyli szczury Wrocławia-kraty:
1.bądź czujny uważaj na każdym kroku
2.noś przy sobie broń
3. Bądź cicho
4. Nie panikuj
5. Nie pokazuj strachu
6. Myśl o sobie jeśli chcesz przeżyć.. to konieczne

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bury 28.02.2019 12:04
Czytelnik

Nieważne gdzie jesteś: czy to Wrocław, czy inne zapomniane przez Boga miasto. Nieważne czy gryżą cie szczury, czy wsadzili cię za kraty, czy właśnie przykładają obrzyn pod żebra - póki żyjesz nie możesz się podawać. Wola życia i nadzieja pomogła już przetrwać wielu, rezygnacja nie pomogła nikomu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Natulusia 28.02.2019 20:02
Czytelniczka

Szanowny Poszukiwaczu Recepty na Przetrwanie, kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. Nie ważne, kim byłeś, zanim one opanowały świat, nie ważne, gdzie mieszkasz ani ile masz lat. Jedynym sposobem jest wtopienie się w tłum, dokładnie jak szczury Wrocławia. Kraty, którymi początkowo odgrodziły się od świata, równie szybko jak powstały, zostały zburzone – nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ewa Mądrala 01.03.2019 16:38
Czytelniczka

Instytucja Wykrywania i Zwalczania Istot Groźnych we Wrocławiu informuje:

Dokonano przełomowego odkrycia. Rzadko się to zdarza, ale spotyka się nieumarłych, którym nie został zjedzony mózg. Tego typu istoty są zdolne do racjonalnego myślenia (nie wiedziano o tym wcześniej, gdyż z góry zakładano, że wszystkie zombie są bezmyślne, dlatego zawsze je atakowano).

Co właściwie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ewa 01.03.2019 20:49
Czytelniczka

Witajcie w piekle. Jesteśmy Szczurami Wrocławia, ale nie możemy przeciskać się tak jak te małe gryzonie pomiędzy kratami. Jeśli czytasz tę wiadomość, jesteś jednym z tych szczurów uwięzionych w murach tego miasta, opętanego przez zarazę, która opanowała mieszkańców i pozamieniała je w bezmózgie zombi. Udało mi się przetrwać rok w tym mieście, obserwowałem te cholerne zombi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
daracz 01.03.2019 22:36
Czytelnik

Czytasz, to żyjesz, ale w każdej chwili może się to zmienić. Szczury Wrocławia. Kraty - atakują wszędzie. Zapamiętaj:
1. Nie działaj w pojedynkę, ale ufaj tylko sobie;
2. Kryjowkę wybierz starannie, najlepiej w pobliżu dostępu do czystej wody na obrzeżu miasta - odpowiednio ją zabezpiecz.;
3. Rób zapasy, aby za często nie wychodzić,
4. Staraj się nawiązać kontakt z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
MogwaiGirl 03.03.2019 12:07
Czytelniczka

Jeśli znalazłeś tę wiadomość to znaczy, że otworzyłeś KRATY i zszedłeś do kanałów. My także, wiedzeni intuicją, zaszyliśmy się pod ziemią i żyjemy jak SZCZURY WROCŁAWIA. Skoro doszedłeś tak daleko to pewnie jesteś dobry w sztuce przetrwania, jednak jako miłośnik wszelkich książek i filmów o żywych trupach, czuję się zobowiązany do podzielenia się moją wiedzą. Oto kilka...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 03.03.2019 12:52
Czytelniczka

Witaj ocalały.
Cieszę się, że dotarłeś aż tutaj. To znaczy, że jest dla ciebie nadzieja. Chciałabyn ci pomóc, więc posłuchaj moich rad.
Nieumarłych jest co raz to więcej, rozprzestrzeniają się jak SZCZURY WROCŁAWIA, a o schronienie jest co raz to trudniej. W tej sytuacji masz dwa wyjścia, albo wybierzesz samotność albo poszujasz innych ocalałych. Każda decyzja ma swoje...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Tajrun 03.03.2019 13:53
Czytelnik

Witam jeśli to czytasz to zapewnię nie potrzebujesz żadnych rad, ale i tak ci ich udzielę.
1. Nikomu nie ufaj. Żywi często stanowią większe zagrożenie niż umarli.
2. Zdobądź broń. To może być cokolwiek: siekiera, tasak lub nawet widły. Oczywiście mile widziana jest broń palna, chodź w naszym kraju o nią trudno.
3. Unikaj dużych miast. Łatwiej w nich znaleźć przydatne...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd