forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Wystarczy iskra - wygraj książkę "Punkty zapalane".

LubimyCzytać
utworzył 03.08.2016 o 12:20

„Punkty zapalne” to dwanaście przejmujących opowieści o współczesnym świecie, który drży w posadach. O coraz słabszej Europie. O nieobliczalnej Rosji. O tykającej bombie, jaką jest Bliski Wschód. O straszliwie poranionej Afryce. O błędach Stanów Zjednoczonych. Rozmówcy Michała Larka i Jerzego Borowczyka przedstawiają swoją autorską wersję rzeczywistości bezustannie podlegającej kryzysom, konfliktom i wojnom.


W książę duetu Larek i Borowczyk poznajemy poglądy, m.in. Pawła Smoleńskiego, Ludwika Dorna, Adama Rotfelda, Wojciecha Tochmana i in. Rozmowę z jaką osobą, współczesną lub historyczną, dodalibyście do zbioru „Punkty zapalne”? Kto Waszym zdaniem mógłby mieć coś wartościowego do powiedzenia o burzliwych czasach, w których żyjemy? Krótko uzasadnijcie swój wybór.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie - Jacek Skowroński
Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie

Autorzy: Jerzy Borowczyk, Michał Larek

„Punkty zapalne” to dwanaście przejmujących opowieści o współczesnym świecie, który drży w posadach. O coraz słabszej Europie. O nieobliczalnej Rosji. O tykającej bombie, jaką jest Bliski Wschód. O straszliwie poranionej Afryce. O błędach Stanów Zjednoczonych. Rozmówcami Michała Larka i Jerzego Borowczyka są reporterzy, fotoreporterzy, komentatorzy, analitycy. W tym pasjonującym towarzystwie znajdziecie także polityka, szpiega i dyplomatę. Każdy z nich przedstawił swoją autorską wersję rzeczywistości bezustannie podlegającej kryzysom, konfliktom i wojnom.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 sierpnia do 10 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Poznańskie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [41]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
więcej
kasiace  - awatar
kasiace 07.08.2016 17:46
Czytelniczka

Ryszard Kapuściński - w tym kontekście jego nazwisko brzmi może banalnie. Ale zastanówmy się: jeździł wszędzie? Jeździł? Potrafił rozmawiać ze zwykłymi ludźmi? Potrafił. Umiał wnikliwie przyglądać się władcom? Umiał. Interesował się światem zarówno w sakli makro jak i mikro? Interesował. A przede wszystkim: był ciekaw otaczającego świata. I ludzi. I zjawisk. I nie było to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ElishaLee  - awatar
ElishaLee 06.08.2016 13:10
Czytelniczka

Wielu jest ludzi, którzy chcieliby na dany temat coś powiedzieć, ale (niestety) niewielu, którzy rzeczywiście MAJĄ coś do powiedzenia.
Przez historię przewijały się dziesiątki, setki, tysiące ludzi, którzy z pewnością mogliby skomentować współczesne sobie czasy, ale odnosi się to tylko do ich czasów, bo każda epoka rządzi się swoimi prawami.
Potrzebujemy więc człowieka...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
SzkockaKrata  - awatar
SzkockaKrata 05.08.2016 12:49
Czytelniczka

W dzieciństwie zwany był pieszczotliwie „Buciczkiem”.
Miał 25 lat kiedy został Cesarzem Rzymu.
I zaraz potem zapadł na tajemniczą chorobę, w wyniku której stał się największym szaleńcem w historii świata. Mordował przeciwników politycznych, porywał ich żony, był wielokrotnie oskarżany o kazirodztwo, konfiskował majątki i regularnie urządzał orgie. Miał manię prześladowczą i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Guzikowianka  - awatar
Guzikowianka 05.08.2016 09:49
Czytelniczka

Mój typ już niestety nie żyje, a mógłby powiedzieć bardzo dużo na temat współczesnego świata i jego problemów, przez które stracił życie. To Waldemar Milewicz.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
KejtIsOnFire  - awatar
KejtIsOnFire 05.08.2016 00:39
Czytelnik

Kto ma zawsze coś do powiedzenia o obecnych czasach? Maks Kolonko! A czemu właśnie on? Bo "mówi jak jest". O tak, myślę, że taka rozmowa mogłaby coś wnieść do tej książki.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Shimik  - awatar
Shimik 04.08.2016 18:55
Czytelnik

Napoleon Bonaparte mógłby wiele opowiedzieć, w końcu podbił dużą część świata, w której teraz są niepokoje. Władał tymi ziemiami i potrafił je sobie podporządkować. Myślę, że wiedziałby w jaki sposób można postarać się o poprawę sytuacji. Nie koniecznie doradziłby dyplomację, ale teraz dyplomacja nie sprawdza się, niektórzy nie chcą rozmawiać za to chcą walczyć. On potrafił...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aneta  - awatar
Aneta 04.08.2016 17:00
Czytelniczka

Jak dobrze wiemy świat nie stoi w miejscu.Zmieniamy się my,a jedncześnie świat,który nas otacza.Robimy wszystko co wypełnia nasze ciała i umysły,portfele i ręce.Z dnia na dzień można tego nie zauważyć,ale gdy spojrzy się z nieci innej perspektywy,można dostać szoku jak świat się zmienił.Zabawki dla dzieci kiedys to był zwykly sznurek do zabawy czy choćbby nawet jakiś miś.A...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bury  - awatar
Bury 04.08.2016 16:50
Czytelnik

Na początku w ramach żartu chciałem napisać "Zbigniew Stonoga" - ale większość z nas wie co by powiedział ten pan i że nie wniosło by to nic nowego.

Ja bym chętnie posłuchał co na ten temat do miałby do powiedzenia Stanisław Lem. Niestety on jednak już nic więcej nam nie opowie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paweł Jankowski - awatar
Paweł 04.08.2016 15:47
Czytelnik

Trzynastym głosem pośród "Punktów zapalnych" mógłby być Marcin Świetlicki. Komentarz człowieka, który poetą jest przede wszystkim, uważam za godny uwagi. Być może, że w świecie co i raz pełniejszym od barbarzyńców, właśnie wierszem uciekniemy od powrotu do jaskini.

Rozmowa ze Świetlickim wniosłaby zupełnie innego rodzaju ciężar opiniotwórczy do zbioru Borowczyka i Larka....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
_sy  - awatar
_sy 04.08.2016 15:37
Czytelniczka

Ja bym chętnie przeczytała opinię na temat niepokojących wydarzeń na świecie od kogoś, kto rozeznaje się w tym temacie od dłuższego czasu i jest jakby w centrum wtajemniczenia. Mogłaby to być królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II.

Mówi się, że „królowa panuje, a nie rządzi”, ale oczywistym jest, że panowanie to nie tylko przecinanie wstęg i witanie z balkonu poddanych....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej