Grupa dyskusyjna:
Konkursy LubimyCzytać.pl
Dyskusji:
2186
Czytelników
982812
Kategoria

[Zakończony] Bezpieczne schronienie - wygraj książkę "Więcej krwi".

LubimyCzytać
utworzył 14.12.2015 o 13:42

"Więcej krwi" Jo Nesbø, jest kontynuacją bestsellerowej powieści "Krew na śniegu". Jon ucieka przed zemstą Rybaka, najważniejszego gangstera w Oslo, którego zdradził. Kieruje się na daleką północ Norwegii i ukrywa się w leśnej czatowni, gdzie pomaga mu tylko Lea, samotna matka i jej syn, Knut. Słońce północy, które nigdy nie zachodzi, powoli doprowadza mężczyznę do obłędu, a ludzie Rybaka są coraz bliżej...


Każde dziecko wie, że uciekając przed żądnymi krwi gangsterami, najlepiej jest zaszyć się tam, gdzie najmniej będą się nas spodziewać. Ostatnim miejscem, w którym Rybak szukałby Jona jest Polska. Podpowiedzcie Jonowi, który region naszego kraju najlepiej nadaje się na kryjówkę i dlaczego.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Więcej krwi - Jacek Skowroński
Więcej krwi

Autor : Jo Nesbø

Kontynuacja bestsellerowej "Krwi na śniegu". Jon ucieka przed zemstą Rybaka, najważniejszego gangstera w Oslo, którego zdradził. Kieruje się na daleką północ Norwegii i ukrywa się w leśnej czatowni, gdzie pomaga mu tylko Lea, samotna matka i jej syn, Knut. Słońce północy, które nigdy nie zachodzi, powoli doprowadza mężczyznę do obłędu, a ludzie Rybaka są coraz bliżej... Z recenzji: "Więcej krwi" otwiera zdanie "Od czego zaczniemy tę opowieść?". Identyczne pytanie należy zadać sobie w przypadku tej recenzji. Ostateczną ocenę można ograniczyć do pięciu gwiazdek, ponieważ powieść jest dobra – naprawdę dobra. Ale tego rodzaju oceny nie mówią nic o subtelnej bujności językowej, przenikającej tę książkę. Nie dowiemy się dzięki niej nieczego o fabule, która z jednej strony banalna, lecz dzięki Nesbø wzniesiona zostaje do magicznego poziomu. Nie zapewni nam też dokładnego opisu bohaterów, którzy wydają się stereotypowi, lecz tak naprawdę wypełnieni są niuansami i energią. Nie tłumaczy też w jaki sposób norweski mistrz, tutaj, podobnie jak w pierwszej części "Krwi na śniegu", miesza humor z powagą, poetyckość z suspensem i zabawę ze śmiercią. Berlingske, Denmark Nowa powieść Nesbø jest naprawdę dobrze opowiedziana (…) Rozmach językowy i narracyjny są nieskazitelne NRK, Norway Językowe sztucznie ognie niosą tę powieść. Zabawnie sportretowane postacie, piękne pejzaże i inne sformułowania są wskazówką, że autor miał niezły ubaw podczas pisania. Five Stars VG, Norway Nesbø w elegancki i stylowy sposób oferuje nam bajkową historię (…) z prawdziwym suspensem klasycznego westernu. Jak to zwykle u niego, mamy huśtawkę nastroju pomiędzy rozedrganiem, a burzliwością, od łagodności, przez niepokój aż do brutalności i z powrotem. Niezmiennie rządzi ciemność, nawet podczas dnia polarnego, lecz nadzieja nie umiera, a pośrodku całej tej grozy można spotkać delikatną kobietę. Ekstra Bladet, Denmark Jo Nesbø rozpoczął nowy projekt, w którym przyswoił sobie odwrócony punkt widzenia, z perspektywy kryminalisty. (…) Z doświadczenia wiemy już, że Nesbø potrafi skonstruować intrygę, pisać i wywoływać emocję. Teraz możemy stwierdzić, że jest też w stanie robić to także od drugiej strony. Jyllands-Posten, Denmark Ekstremalnie dobrze napisana historia, z zapałem opowiedziana poprzez monolog wewnętrzny. Jest opisana z punktu widzenia płatnego mordercy i pomimo całej swojej barwności pozostaje realistyczna. W ten sposób intryga ma formę obyczajowego i niezwykle wciągającego westernu. Jak zwykle, nie brakuje w niej humorystycznych i twardych obserwacji, które od początku są znakiem rozpoznawczym Nesbø. To wielobarwna, rozrywkowa, a przy tym wypełniona filozofią książka. Nordjyske Stiftstidene, Denmark

Regulamin
  • Konkurs trwa od 14 grudnia do 21 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Dolnośląskie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi (94)

Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2519
4
14.12.2015 13:42

 Więcej krwi Więcej krwi


0
1006
20.12.2015 14:15

Jonie, zapraszam Cię do miejsca, które robi wrażenie nieatrakcyjnego, smutnego, szarego i bez perspektyw. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przypuszczał, że ukryjesz się w polskim... Grudziądzu. Mieście z ogromnym bezrobociem, szaro-burymi kamienicami, bezdomnymi kotami. Ale dla wnikliwego obserwatora to miasto ma pewne możliwości, które możesz wykorzystać. Jest otoczone...

więcej

Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

237
4
14.12.2015 14:01

Polecałbym Sosnowiec żaden obcy gangster tam długo nie pożyje.


565
0
14.12.2015 14:42

Proponowałbym siedzibę centrali ZUS w Warszawie. Bez śladu zniknęły tam miliardy naszych złotych. Przy takich możliwościach, jednego dziecka nikt nigdy nie znajdzie.


741
329
14.12.2015 14:51

Jest tylko jedno takie miejsce – Bieszczady. Jeśli chcesz, Jonie, wiedzieć więcej, zawitaj do wetlińskiej karczmy zwanej „Baza ludzi z mgły”. Dowody osobiste, prawa jazdy, legitymacje uczniowskie przybite gwoździami do baru sugerują, że nie ty jeden się ukrywasz. Na miejscu dowiesz się, jak stracić tożsamość, jak stać się niewidzialnym niczym…człowiek z mgły.


439
374
21.12.2015 23:50

Wystawiłem swój komentarz i postanowiłem przeczytać, co napisali inni. Wiesz co...? Po prostu życzę Ci wygranej! Naprawdę nie wiedziałem, że ktoś też o tym wspomniał... Myślimy podobnie:-) Jednak byłaś pierwsza, więc mój komentarz stracił sens... Pozdrawiam


1168
88
22.12.2015 22:27

Też pomyślałam o Bieszczadach, tyle że o Mucznem :)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

102
18
14.12.2015 16:46

Moim zdaniem najlepsze lokum znajdowałoby się na Półwyspie helskim. Dla czego? Otóż kiedy Rybak przybyłby do Polski od razu pomyślałby do wniosku że Jon ukrył się w leśnej gęstwinie, w górach, bądź w wielkim mieście. Pewnie nigdy by nie pomyślał że uciekinier jest tak blisko niego. Bo najciemniej jest zawsze pod latarnią.


234
11
14.12.2015 18:15

Proponuję woj. Łódzkie, a konkretniej mój dom. Tam już tyle rzeczy się ukryło i nie zostało znalezionych, że i dziecka nie odkryją. Bo czy normalne jest znajdowanie w szufladach tylko jednej skarpetki z pary, kiedy jest się pewnym, że włożyło się obie? Albo magiczne znikanie smakowitych czekolad, które miały zostać na potem?


2236
20
14.12.2015 19:06

Miasto Bydgoszcz.Przy ulicy Dworcowej znajduje się wejście do hotelu Centralnego. Przez zakurzoną szybę widać wywieszkę z napisem informującym, iż w hotelu brak jest wolnych miejsc. Faktem jest, iż od ośmiu lat hotel stoi pusty. Mamy do wyboru kilkadziesiąt pokoi, w tym także trzy apartamenty. Styl średnie lata siedemdziesiąte, podróż w czasie zapewniona. Przeciąg...

więcej

19
0
14.12.2015 20:09

Proponuje Wielkopolske, a najlepiej Poznań. Tu jest wiele zakamarków,gdzie mógłbyś sie schować. A ludzie sa bardzo życzliwi i napewno by ci pomogli w razie kłopotów.Gangsterzy napewno by cie tu nie znaleźli. Duże miasto i duzo kryjówek,o których mało ludzi wie.


1497
58
14.12.2015 20:09

Uważam, że najlepszym regionem jest Wielkopolska. Wcale nie dlatego, że tutaj mieszkam :P Województwo Wielkopolskie jest usłane zielenią. Lasami, parkami... W takim otoczeniu łatwo jest się skutecznie ukryć, a z racji tego, że w lesie raczej zasięgu Wi-Fi nie ma, to osoby, które szukają Jona będą miały naprawdę utrudnione zadanie.


10
0
14.12.2015 20:18

Idealnym miejscem na schronienie się są góry - Śląsk, w szczególności pensjonaty, ale takie, które są w pewnym ustronnym miejscu, z dala od wszystkiego i oczywiście - pensjonat, do którego nie przyjeżdża zbyt wiele ludzi. Jednym słowem: należy udać się do pensjonatu nie cieszącego się popularnością. Warto też zmieniać miejsce schronienia co pewien czas.


Reklama
zgłoś błąd