Bomber Command

2014-06-04
Data 1. wydania:
2014-06-04
angielski

Bombowa historia ;) Trochę podobna do "Wild Blue" Stephena Ambrose'a, ale bardziej sucha, naukowa, za to z dużo dokładniejszym zarysem historycznym. Świetnie opisana ewolucja doktryny bombowej w okresie międzywojennym i podczas samej wojny. Myślałem, że mam sporą wiedzę na ten temat, okazało się, że nie wiedziałem nic. Bardzo dobry materiał o aspekcie wojny, o którym nie pisze się wiele. Szczególnie że zawsze Fighter Command z Bitwą o Anglię przykuwał całą uwagę historyków, a tu jest tylko o eskadrach bombowych: od poziomu wspomnień indywidualnych uczestników, po poziom polityki międzynarodowej. No i jest trochę o takich legendach jak Leonard Cheshire, Guy Gibson, "Micky" Martin i innych. Książka trudna, ale naprawdę warto poświęcić jej czas.

Dodaj cytat z książki Bomber Command

Ciekawostki historyczne