Najnowsze artykuły
Artykuły
Nietypowe książki o Świętym MikołajuMarcin Waincetel12Artykuły
„Wiedźmin 4” przekroczy granice gatunku? Nad grą pracuje już większość studiaKonrad Wrzesiński8Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać441Artykuły
Książki adwentowe dla dzieci i dorosłych – te tytuły zapewnią ci 24 dni przedświątecznego czytaniaAnna Sierant4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Przemysław Marczyński

3
7,7/10
Pisze książki: informatyka, matematyka, poradniki
Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Autor jednego z najstarszych w Polsce blogów o produktach Apple.http://www.prosteporadniki.pl
7,7/10średnia ocena książek autora
6 przeczytało książki autora
3 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2021
macOS Monterey Proste poradniki
Jaromir Kopp, Przemysław Marczyński
6,0 z 1 ocen
2 czytelników 0 opinii
2021

2021
macOS Big Sur Proste poradniki
Jaromir Kopp, Przemysław Marczyński
7,0 z 3 ocen
3 czytelników 1 opinia
2021

2019
macOS Mojave. Proste Poradniki.
Jaromir Kopp, Przemysław Marczyński
10,0 z 1 ocen
4 czytelników 1 opinia
2019
Najnowsze opinie o książkach autora
macOS Big Sur Proste poradniki Jaromir Kopp 
7,0

OCENA - 8/10 REWELACJA
Od lat w moim komputerowym życiu towarzyszyły mi systemy operacyjne Microsoftu. Korzystałem z różnych wersji Windowsa, tych udanych i mniej udanych. Na tyle dobrze poznałem środowisko Windows, że przestał być on dla mnie tajemnicą. Wykonywane na nim czynności, przestały mnie cieszyć, stały się schematyczne i oklepane, a system został tylko narzędziem do pracy i rozrywki. Ponieważ lubię poznawać nowe technologię, uczyć się obsługi nowych systemów, postanowiłem zainteresować się komputerami Apple. Nie powiem zanim skusiłem się na zakup pierwszego swojego iMaca, miałem sporo wątpliwości i obaw, czy taka zmiana będzie dla mnie na tyle interesująca, że warto ją zrealizować.
Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że zakup iMaca stał się najlepszą inwestycją na jaką zdecydowałem się w ostatnim okresie. System macOS, to zupełnie inna bajka niż Windows, korzystanie z niego jest zupełnie inne niż w systemie Microsoftu, ale równie intuicyjne. Największą zaletą systemu jest stabilność i szybkość wykonywanych operacji. Osobiście korzystam z systemu macOS BIG SUR w wersji 11.6, nie mam z nim najmniejszych problemów, a korzystanie z komputera stało się na nowo pasjonujące i ciekawe.
Opanowałem już podstawy, zdecydowanie łatwiej poruszam się po systemie, nie zauważyłem na ten moment żadnych wad. MacOS doskonale jest wyposażony w oprogramowanie, które jest już dołączone wraz z zainstalowanym systemem na komputerze to kolejna ogromna zaleta. Oczywiście jeżeli oczekujemy jakiś bardziej zaawansowanych programów to jest ich cała masa w dostępnych cenach w sklepie Apple, ale za nim coś kupimy, przyjrzyjmy się oprogramowaniu systemowemu, ponieważ dla przeciętnego śmiertelnika jest ono w zupełności wystarczające.
Opiniowana książka, jest dla mnie mega przewodnikiem, często z niej korzystam ponieważ ułatwię mi poznawanie macOS. Największym problem na samym początku z jakim się borykałem były skróty klawiaturowe. Przyzwyczajenia z Windowsa było zmorą, ale powoli oswajam się i z tym aspektem obsługi ponieważ idzie mi coraz lepiej i szybciej. Układ klawiatury też się różni niż w Windowsie, ale nie jest to już dla mnie żadnym problemem. Autorzy włożyli mnóstwo pracy w tę książkę, skupili się na elementach najważniejszych, przekazali solidną dawkę wiedzy, dzięki czemu przewodnik prowadzi Cię od podstaw po systemie, aż po zaawansowane funkcje i możliwości. Niewątpliwie dzięki tej pozycji, moja praca z komputerem iMac stała się komfortowa i przyjemna. Myślę też, że teraz kiedy poznałem cały szereg zalet nowego OS-u z Windowsem pożegnam się raz na zawsze i już do niego nie wrócę. POLECAM. Jack_