macOS Big Sur Proste poradniki

Okładka książki macOS Big Sur Proste poradniki Jaromir Kopp, Przemysław Marczyński
Okładka książki macOS Big Sur Proste poradniki
Jaromir KoppPrzemysław Marczyński Wydawnictwo: Proste informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Proste
2021-01-21
2021-01-21
komputery macOs

Okładka książki macOS Monterey Proste poradniki Artur Jopek, Jaromir Kopp, Przemysław Marczyński
macOS Monterey... Artur Jopek, Jaromi...
Okładka książki macOS Mojave. Proste Poradniki. Artur Jopek, Jaromir Kopp, Przemysław Marczyński
macOS Mojave. ... Artur Jopek, Jaromi...

OCENA - 8/10 REWELACJA

Od lat w moim komputerowym życiu towarzyszyły mi systemy operacyjne Microsoftu. Korzystałem z różnych wersji Windowsa, tych udanych i mniej udanych. Na tyle dobrze poznałem środowisko Windows, że przestał być on dla mnie tajemnicą. Wykonywane na nim czynności, przestały mnie cieszyć, stały się schematyczne i oklepane, a system został tylko narzędziem do pracy i rozrywki. Ponieważ lubię poznawać nowe technologię, uczyć się obsługi nowych systemów, postanowiłem zainteresować się komputerami Apple. Nie powiem zanim skusiłem się na zakup pierwszego swojego iMaca, miałem sporo wątpliwości i obaw, czy taka zmiana będzie dla mnie na tyle interesująca, że warto ją zrealizować.

Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że zakup iMaca stał się najlepszą inwestycją na jaką zdecydowałem się w ostatnim okresie. System macOS, to zupełnie inna bajka niż Windows, korzystanie z niego jest zupełnie inne niż w systemie Microsoftu, ale równie intuicyjne. Największą zaletą systemu jest stabilność i szybkość wykonywanych operacji. Osobiście korzystam z systemu macOS BIG SUR w wersji 11.6, nie mam z nim najmniejszych problemów, a korzystanie z komputera stało się na nowo pasjonujące i ciekawe.

Opanowałem już podstawy, zdecydowanie łatwiej poruszam się po systemie, nie zauważyłem na ten moment żadnych wad. MacOS doskonale jest wyposażony w oprogramowanie, które jest już dołączone wraz z zainstalowanym systemem na komputerze to kolejna ogromna zaleta. Oczywiście jeżeli oczekujemy jakiś bardziej zaawansowanych programów to jest ich cała masa w dostępnych cenach w sklepie Apple, ale za nim coś kupimy, przyjrzyjmy się oprogramowaniu systemowemu, ponieważ dla przeciętnego śmiertelnika jest ono w zupełności wystarczające.

Opiniowana książka, jest dla mnie mega przewodnikiem, często z niej korzystam ponieważ ułatwię mi poznawanie macOS. Największym problem na samym początku z jakim się borykałem były skróty klawiaturowe. Przyzwyczajenia z Windowsa było zmorą, ale powoli oswajam się i z tym aspektem obsługi ponieważ idzie mi coraz lepiej i szybciej. Układ klawiatury też się różni niż w Windowsie, ale nie jest to już dla mnie żadnym problemem. Autorzy włożyli mnóstwo pracy w tę książkę, skupili się na elementach najważniejszych, przekazali solidną dawkę wiedzy, dzięki czemu przewodnik prowadzi Cię od podstaw po systemie, aż po zaawansowane funkcje i możliwości. Niewątpliwie dzięki tej pozycji, moja praca z komputerem iMac stała się komfortowa i przyjemna. Myślę też, że teraz kiedy poznałem cały szereg zalet nowego OS-u z Windowsem pożegnam się raz na zawsze i już do niego nie wrócę. POLECAM. Jack_

OCENA - 8/10 REWELACJA

• Rozwój_Osobisty