Krystyna Mirek odpowie na Wasze pytania!

LubimyCzytać
06.02.2017

Krystyna Mirek to autorka powieści obyczajowych, mama czworga dzieci, trzech dorastających córek i jednego małego synka. Na swoim koncie ma 14 książek, które weszły na listy bestsellerów i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników.

Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze powieści mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.

Prowadzi bloga: krystynamirek.blogspot.com

Od dziś do 12 lutego będziemy zbierać propozycje pytań do Krystyny Mirek. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki Saga rodu Cantendorf. Tajemnica zamku

Saga rodu Cantendorf. Tajemnica zamku


Nagrodę ufundowało Wydawnictwo Edipress Książki



Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

Reklama

komentarze [18]

Sortuj:
2791
4
13.02.2017 13:51

Dziękujemy za wszystkie propozycje pytań. Najciekawsze prześlemy do autorki.


39
29

Patrzę na cudownie wiosenne okładki Sagi Rodu Cantendorf i nasuwa mi się pytanie- czy kobieta na okładce to modelka? Czy okładki są Pani projektem? Czy zdradzi Pani, jak wygląda u Pani proces tworzenia / dobierania tak cudownych okładek?


211
114
11.02.2017 11:45

1) W wywiadzie czytałam, że Tajemnica Zamku nie jest powieścią historyczną. Jednak pewnie wymagała przygotowania innego niż w dotychczas wydanych Pani powieściach. Jak wyglądał ów proces?
2) Z publikacją kolejnej powieści są związane rozmaite emocje. Czy różnią się one od tych, które odczuła Pani podczas swojego debiutu? Co czuje autor, który dostaje od wydawcy tzw. zielone...

więcej

0
0
10.02.2017 23:00

A ja zastanawiam sie nad Pani warsztatem pracy.Jaki jest,jak wygląda,co Pani lubi mieć blisko siebie,a co przeszkadza w pracy.
Gdy wyobrażam sobie pisarza to nasówa się widok sterty papierów ,dużo kubków po kawie i ogólny artystyczny nieład,jeszcze kot by pasował.
A ja jestem bardzo ciekawa Pani miejsca w którym Pani tworzy.Czy uchyli Pani rąbka tajemnicy?


343
135
09.02.2017 08:53

Wydaje mi się, że pisarze częściej mówią o przyjemnościach związanych z wydaniem książek, ich sukcesem. Czy miewa Pani chwile wątpliwości lub miała Pani jakieś trudne lub szczególnie nieprzyjemne sytuacje związane z pisaniem książki? Czy pisanie to zawsze przyjemność?


9
0
08.02.2017 14:23

Czternaście książek na liście bestsellerów to nie lada wyczyn, którego z całego serca gratuluję i chylę czoła. Moje pytanie będzie miało nieco bardziej prywatno-badawczy charakter zważywszy na to, iż sama próbuję od jakiegoś czasu coś stworzyć, a mianowicie jak sobie Pani radzi z momentami tak zwanej "niemocy twórczej", gdy człowiek się zawiesza między jednym a drugim...

więcej

1036
1035
07.02.2017 21:42

1. Podobno Pani najnowszą książka "Saga rodu Cantendorfów" nie jest ani kryminałem, mimo iż już na pierwszej stronie pada pytanie, kto zabił. Nie jest również powieścią historyczną, choć akcja osadzona jest w XIX wieku. To kolejna Pani obyczajowa powieść, ale wydaje się być zupełnie inna niż wcześniejsze książki. Co było największym wyzwaniem podczas tworzenia jej fabuły?
...

więcej

75
35
07.02.2017 21:17

Czytając Pani książki ma się wrażenie, że bohaterowie są rzeczywistymi osobami, mieszkającymi nieopodal nas. Czy postacie wykreowane w Pani historiach mają swoich odpowiedników w prawdziwym życiu?


51
6
07.02.2017 08:54

Co jest najpiękniejsze w zawodzie pisarza, czy ma on jakieś wady?


1672
260
07.02.2017 08:48

Gdyby miałaby Pani możliwość stać się którąś ze swoich bohaterek, to która by to była i dlaczego?


zgłoś błąd