rozwiń zwiń

Anthony Horowitz powraca z najambitniejszą książką w swoim dorobku

LubimyCzytać LubimyCzytać
03.10.2017

Autor cyklu „Księga Pięciorga" wraca na polski rynek z powieścią, nad którą pracował ponad dziesięć lat. Brudnopisy zapełnione wskazówkami, zagadkami i fałszywymi tropami przełożyły się na dzieło wyjątkowe i najambitniejsze w bibliografii brytyjskiego pisarza. „Morderstwa w Somerset” ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

Anthony Horowitz powraca z najambitniejszą książką w swoim dorobku

Anthony Horowitz jest twórcą nie tylko płodnym, ale także różnorodnym. Brytyjczyk tworzy scenariusze filmowe oraz telewizyjne (m.in. napisał scenariusz do pięciu odcinków „Robina z Sherwood”) , pisze powieści dla młodzieży (cykl thrillerów z Alexem Riderem oraz z braćmi Diament) i dla dorosłych, w których przywołuje do życia takie ikony literatury jak Sherlock Holmes (Dom jedwabny i Moriarty) oraz James Bond (Cyngiel śmierci). W 2011 został uznany przezspadkobierców Arthura Conan Doyla, jako pisarz, który może oficjalnie tworzyć nowe powieści o Sherlocku Holmesie. Za swój wkład w literaturę oraz rozwój klasycznego kryminału pisarz został odznaczony w 2014 roku Orderem Imperium Brytyjskiego.

Horowitz nie zwalnia tempa i nie spoczywa na laurach. Morderstwa w Somerset są owocem ponad dziesięcioletniej pracy, podczas której - jak sam twierdzi - starał się napisać książkę, która byłaby atrakcyjna dla czytelnika i posiadała satysfakcjonujące zakończenie, a przy tym była niewiarygodnie zawiła. Częste w recenzjach krytyków porównania do Agathy Christie autor wziął do serca, ponieważ „Morderstwa w Somerset” są ukłonem w stronę legendarnej pisarki oraz złotej epoki brytyjskiego kryminału.

Akcja „Morderstw w Somerset” rozpoczyna się, gdy redaktorka pracujace w wydawnictwie we współczesnym Londynie odkrywa, że najnowsza książka pisarza, którego ma zamiar wydać, niebezpiecznie mocno pokrywa się z prawdziwymi zabójstwami w Wielkiej Brytanii. Dwutorowo prowadzona narracja igra z konwencją klasycznego kryminału oraz łączy najlepsze elementy współczesnej literatury sensacyjnej. Zabieg „powieści w powieści” potęguje intrygę i pozwala czytelnikowi stać się współdetektywem opowiadania.

 


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 03.10.2017 12:57
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post