WitcherCon już za nami. Co tam słychać w świecie Wiedźmina?

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.07.2021

Trailery, daty premier, upominki dla fanów i zakulisowe informacje o serialu. Pierwszy WitcherCon, internetowe wydarzenie dla fanów stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum, już za nami. Zapraszamy na telegraficzny skrót najważniejszych wydarzeń.

WitcherCon już za nami. Co tam słychać w świecie Wiedźmina? Jay Maidment / mat.prasowe Netflix

Znamy datę premiery drugiego sezonu!

Nie sposób nie rozpocząć od tego, co elektryzuje fanów na całym świecie. Podczas WitcherConu ogłoszona została data premiery drugiego sezonu serialu „Wiedźmin”. Henry Cavill i spółka powrócą na ekrany 17 grudnia 2021 roku! Czyli tak jak w przypadku pierwszej serii, możemy spodziewać się, że rozmowy przy świątecznym stole znowu nie będą zdominowane przez politykę, a przez zmagania Geralta z Rivii z przerażającymi potworami.

Zaprezentowany został także plakat zapowiadający drugi sezon Wiedźmina, przedstawiający Henry’ego Cavilla, czyli Geralta z Rivii i księżniczkę Cirillę z Cintry, graną przez Freyę Allan. Na fanów serialu czekał również pierwszy długi, 2-minutowy zwiastun serialu (wklejamy go powyżej); możemy w nim zobaczyć przede wszystkim szkolenie Ciri w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, a także rozwijającą się relację ojciec-córka pomiędzy Geraltem i młodą księżniczką z Cintry. O tej relacji mówiła też podczas jednego ze spotkań Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu:

Pod koniec pierwszego sezonu mamy, moim zdaniem, jedną z najbardziej emocjonalnych scen, jakie zrealizowaliśmy, kiedy Geralt i Ciri odnajdują się po tym, jak szukali siebie przez cały sezon… I wygląda na to, że mamy postać ojca i postać córki, i wszystko powinno już być idealne, gdyby nie to, że nigdy wcześniej się nie spotkali. Zatem ciekawie było zacząć 2. sezon, myśląc o tym, że nie są jeszcze rodziną. Jak mają się nią stać? Co zrobić, kiedy jest się osobą taką jak Geralt, który przysiągł, że nigdy nie będzie nikogo potrzebował? A potem zostaje mu przedstawiona dziewczyna, która jest teraz wyłącznie pod jego opieką. Mamy też Ciri, która była przyzwyczajona do bycia pod czyjąś opieką, ale w zasadzie przez cały sezon od wszystkich uciekała, a teraz powiedziano jej, że ktoś się nią zaopiekuje. Wspaniale było więc rozpocząć 2. sezon od momentu, w którym bohaterowie są trochę niepewni, jak być ze sobą i muszą do tego dojrzeć. Chcieliśmy mieć pewność, że będzie to autentyczna relacja, że nie będą ze sobą po prostu zżyci od samego początku.

To nie był koniec atrakcji dla serialomaniaków: zaprezentowano również logo i tytuły poszczególnych odcinków drugiego sezonu, a także liczne materiały towarzyszące serialowi, w tym materiał, w którym Anya Chalotra i Freya Allan odpowiednio serialowe Yennefer i Ciri) opowiadają o pracy na planie serialu, przewodnik po Kaer Morhen i rozmowę z Ashruti Patel, na planie filmowym pracującą jako specjalistka od soczewek kontaktowych.

Film anime wcześniej niż serial

Ale sieć Netflix przygotowała atrakcje nie tylko dla tych, którzy oglądali pierwszy sezon „Wiedźmina”. Poznaliśmy również datę premiery filmu anime, który opowiada historię Vesemira. Podczas panelu „Quiz Wiedźmiński” wspomniana już Lauren S. Hissrich zdradziła fanom datę premiery. „WIedźmin: Zmora wilka” będzie dostępny na Netflixie już pod koniec wakacji, 23 sierpnia. Film będzie przedstawiał świat Wiedźmina z szerszej perspektywy: przed Geraltem był jego mentor Vesemir – młody wiedźmin, który uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory dla pieniędzy. Jednak kiedy nowy, dziwny potwór zaczyna terroryzować pełne napięć politycznych królestwo, Vesemir rozpoczyna przerażającą przygodę, która zmusza go do zmierzenia się z demonami ze swojej przeszłości. Jak będzie wyglądał świat wiedźmina w wersji anime, można zobaczyć na pierwszym zwiastunie.

Nie tylko Netflix: gry i komiksy

Dla CD Projekt RED konwent WitcherCon był okazją do pochwalenia się osiągnięciami firmy i przedstawieniem internautom, jak od skromnych początków doszli do swojej pozycji w świecie gier video. Fani nie doczekali się co prawda zapowiedzi czwartej części popularnej gry RPG, ale zapowiedziano za to powstanie usprawnionej wersji trzeciej części „Wiedźmina” („Dziki Gon”) na konsole najnowszej generacji i komputery osobiste. Twórcy gry zapowiedzieli również szereg darmowych dodatków do pobrania dla graczy, w tym dodatków inspirowanych serialem.

Drugim projektem, w który CD Projekt Red zamierza się dalej angażować, są komiksy. Zarówno te wydawane we współpracy z Dark Horse Comics (jak wydany w czerwcu „Wiedźmin: Zatarte wspomnienia”), jak i… mangi. Za tą druga, która będzie nosiła tytuł „The Witcher: Ronin”, odpowiedzialny ma być scenarzysta Rafał Jaki i japoński ilustrator Hataya, będący jednym ze współautorów mangi „Kuroko's Basketball”. Oprócz wydania regularnego ma powstać również specjalna edycja kolekcjonerska, na którą zbiórka prowadzona będzie za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Rozmowy, rozmowy, rozmowy

Ale przede wszystkim, WitcherCon to ciekawe rozmowy! Podczas wydarzenia, odbył się szereg interaktywnych paneli z obsadą i twórcami Wiedźmina, w tym Henrym Cavillem, Anyą Chalotrą, Freyą Allan, Mimî M Khayisą, Paulem Bullionem, Lauren Schmidt Hissrich i Declanem de Barrą, a także twórcami gier z ramienia CD Projekt RED. Całość poprzelatana muzycznymi przerywnikami i wstawkami z seriali i gier.

Jeśli przegapiliście WitcherCon, to nic straconego! Obie transmisje są możliwe do obejrzenia, w języku angielskim, za pośrednictwem kanału The Witcher w serwisie Youtube. Tak samo, jak dostępne są do pobrania z serwisu gog.com darmowe materiały, w tym dwa e-booki wydane przez wydawnictwo Dark Horse, czyli „Wiedźmin: Kompendium o świecie gier” i oparty na motywach powieści „Sezon burz” komiks „Wiedźmin. Dzieci lisicy”. Trzeba tylko się pospieszyć: promocja kończy się dzisiaj o godzinie 19:00.

[aj]


komentarze [6]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Tomek  - awatar
Tomek 15.07.2021 08:18
Czytelnik

Netflix choćby Castelvanią pokazał, że świetnie się odnajduje w animacji, mam nadzieję, że utrzymają ten poziom w przypadku Wiedźmina. Na serial też czekam z niecierpliwością, bo pierwszy sezon był naprawdę dobry (nawet mimo trochę męczącej formuły "skakania" po osi czasu). 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Konrad  - awatar
Konrad 13.07.2021 19:52
Czytelnik

Uniwersum jest martwe, bo Sapkowski przestał tworzyć. Wszystko co mamy ,,nowego" to odcięte kupony od tego co stworzył.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jarek  - awatar
Jarek 18.07.2021 10:44
Czytelnik

Niestety... I raczej już nic nie napisze. Na Polconie we Wrocławiu (w 2016 bodajże) dał do zrozumienia, że pisanie to dla niego narzędzie do zarabiania pieniędzy i jak będzie mu brakowało to zacznie pisać. Dzięki tantiemom z CDP i Netflixa mamy raczej z głowy kolejne historie o Wiedźminie napisane ręką AS-a. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
0penheartsurgery  - awatar
0penheartsurgery 13.07.2021 09:31
Czytelniczka

Nie mogę się doczekać zarówno anime jak i serialu  😃

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas   - awatar
czytamcałyczas 12.07.2021 17:55
Czytelnik

Gram w 3 .Dziś walka o Karen Morhen.Było pięknie 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 12.07.2021 16:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post