rozwiń zwiń

Powstaje cyberpunkowa gra RPG na motywach „Gamedeca“

LubimyCzytać LubimyCzytać
09.08.2019

Anshar Studios przeniesie na ekrany komputerów świat detektywa Torkila Aymore'a. Premiera gry już w 2020 roku.

Powstaje cyberpunkowa gra RPG na motywach „Gamedeca“

Już w 2020 roku będzie miała swoją premierę oparta na motywach sagi Marcina Przybyłka gra „Gamedec”. Produkcję przygotowuje katowickie Anshar Studios, odpowiedzialne za zbierającą wśród graczy dobre recenzje grę VR „Detached” oraz opublikowaną 19 lipca „Telefrag”. W „Gamedecu” wcielimy się w rolę tytułowego detektywa i wraz z nim będziemy przemierzać zaułki i uliczki XXII-wiecznego Warsaw City. W futurystycznym świecie, za sprawą wirtualnych światów, „rzeczywistość” jest pojęciem względnym, a „życie” i „śmierć” mają wiele znaczeń. Społeczeństwo XXII wieku, potrzebuje gamedeców – detektywów, którzy tropią oszustwa, zbrodnie i spiski popełniane w wirtualnych światach.

Autorzy gry zapowiadają, że „Gamedec” oparty będzie na dwóch pierwszych tomach pięcioksięgu, czyli „Gamedec. Granica rzeczywistości” oraz „Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw”. Sam autor powieści, który pełni funkcję konsultanta ds. świata gry i projektanta, zapowiada, że stworzone uniwersum będzie mroczniejsze niż książkowy pierwowzór. Jak zapowiadają twórcy, gra będzie miała charakter nieliniowy, a wszystkie podejmowane w niej decyzje będą miały swoje konsekwencje – niektóre natychmiastowe, niektóre zaś długofalowe. Co istotne, gra ma pozostać neutralna wobec podejmowanych działań – ich ocena pozostanie w gestii gracza, w myśl zasady: jesteś sumą swoich wyborów. „Gamedec”, wzorując się na offline'owych grach RPG, ma zapewnić swobodę podejścia do spraw z kilku punktów widzenia, nie ograniczając gracza do jednej możliwej opcji. Stąd coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy długich rozmów, jak i rozwiązań siłowych. Opublikowany przez producentów trailer sugeruje, że „Gamedec”, oprócz walorów związanych z grywalnością, będzie także cieszył oko dopracowaną grafiką.

Premiera na platformie steam zapowiedziana jest na 2020 rok. Co ciekawe, „Gamedec” nie jest jedyną cyberpunkową grą, która niedługo się ukaże. Na kwiecień CD Projekt – wydawca „Wiedźmina” –   zapowiedział wydanie „Cyberpunka 2077”, którego akcja również będzie się rozgrywać w dystopijnym mieście.


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mayanna 10.08.2019 21:36
Czytelnik

Fantastyczna wiadomość!!! To moja ulubiona saga, ma tak wspaniale wykreowane uniwersum, że idealnie nadaje się do stworzenia gry w tym świecie. Nie mogę się już doczekać! :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Tomek 09.08.2019 11:45
Czytelnik

Książkami będę się musiał zainteresować, wcześniej nie słyszałem o tej serii. Natomiast jeżeli chodzi o samą grę... premiera zbliżona do Cyberpunka jest o tyle niepokojąca, że konkurencją raczej nie będzie, bo to nie ten budżet i możliwości. A jeżeli nie, to bardziej chodzi o podczepienie się pod falę zainteresowania, pytanie tylko z jaką jakością, bo fatalnych tytułów...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 09.08.2019 10:05
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post