Gamedec. Granica rzeczywistości

Marcin Przybyłek Wydawnictwo: Rebis Cykl: Gamedec (tom 1) Seria: Horyzonty zdarzeń fantastyka, fantasy, science fiction
2016-10-04
2016-10-04
9788380620797
Horyzonty zdarzeń
Gamedec

Zbiór opowiadań gdzie bohater będąc średnio słabym detetktywem growym (gamedec) ni stąd ni zowąd dostaje zlecenia od tuzów świata cyfrowego. Jest mistrzem we wszystkim, bardzo mocno naciągane.
Pomysł na książkę ciekawy.

Gamedec'em zainteresowałem się przez pryzmat gry komputerowej, która jest tworzona na podstawie tej właśnie serii. Nie jestem jakimś wielkim fanem uniwersów sci-fi ani cyberpunk. To od razu uczciwie muszę przyznać. Ale zdecydowałem się dać szansę powieści Marcina Przybyłka. Tym bardziej, że grę na pewno zagram i warto było mieć jakąś podbudowę co do świata przedstawionego...

Moja opinia o tej książce zapewne byłaby inna, gdybym był nastolatkiem wielbiącym gry komputerowe, ale nie jestem. Wszakże zdarza mi się czytać fantastykę circa about młodzieżową i zdarza mi się ją chwalić, czego w tym przypadku zrobić nie sposób. Aha - przeczytałem (słuchem) tylko kilka początkowych opowiadań, na ich podstawie oceniam całość.
Pomysł miał zapewne łączyć...

Niby nie moja bajka, bo nie gram, ale książka podobała mi się. Pomimo zupełnego analfabetyzmu growego wszystko było dla mnie zrozumiałe. Pomysły też niezłe.

Świetny zbiór opowiadań, szczególnie dla osób, które w jakiś sposób lubią cyberpunka. Bardzo przyjemnie się to dziś czytało, każde opowiadanie w innych klimatach, ale mają pewne wspólne elementy, które tworza świetny klimat. Polecam :)

Literaturę fantastyczno – naukową (fantasy zresztą też) lubię i czytam od czasów pacholęcych, Ostatnio tą miłością zaraziłam siostrę, która aktualnie czyta takie perełki jak "Solaris" czy "Hyperion, a których lekturę ja niestety mam już za sobą. Kolega siostry podsunął jej książkę "Gamedec", siostra postanowiła mnie zapytać co sądzę o tym tytule i niespodzianka- tej książki...

Nie wiem który już raz czytałam tę książkę ale za każdym razem jestem nią zachwycona!
Ogromny, złożony świat przedstawiony nam przez autora przyciąga niczym magnes. Barwne, bardzo rzeczywiste postaci, gierczane przygody i łamigłówki. Wszystko to, co kocham!

Fantastyka w czystej formie niestety akcja przewidywalna.

Na początku czytałam z rosnącym zainteresowaniem, niestety jednak mniej więcej od połowy zainteresowanie to stopniowo malało. Pod koniec męczyłam się już i było mi naprawdę wszystko jedno, aż do ostatniego opowiadania, które wzbudziło we mnie ogromny niesmak (nie jestem wojującą feministką, ale jak czytałam o trzech kobitach lecących na jednego faceta, wiedzących o sobie...

Cyberpunk w bardzo dobrym stylu. Świat gier gdzie już nie ma kontrolerów fizycznych tylko człowiek przenosi swój tam umysł. Torkil Aymore jest detektywem mieszkającym w Warsaw City ok. roku 2200, który pomaga graczom wyjść z róznych opresji i pułapek hakerów za odpowiednim wynagrodzeniem.
Niesamowity jest postęp technologiczny w tych czasach, który nieustannie pędzi na...

Dyskusje

• Fantastyka