Henry Cavill zagra Geralta z Rivii

LubimyCzytać
04.09.2018

Wiadomo już, kto wcieli się w główną rolę w serialu „Wiedźmin”! Geralta z Rivii zagra Henry Cavill – aktor znany z ról w serialu „Dynastia Tudorów” oraz z „Supermana”.

Cavill to brytyjski aktor, urodzony w 1983 roku. Debiutował na ekranie w 2001 roku w filmie „Laguna” u boku Joego Mantegni, Emmanuelle Seigner i Charles’a Aznavoura. W serialu „Dynastia Tudorów” zagrał księcia Suffolk Charlesa Brandona. W 2011 roku wystąpił w głównej roli w filmie o Supermanie „Człowiek ze stali”, a w 2016 roku „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

O wyborze na swoim twiterze poinformowała producentka Lauren S. Hissrich:

Był pierwszym aktorem, z którym się spotkałam. Nie miałam jeszcze wybranych scenarzystów, nie miałam scenariusza – tylko zielone światło i mnóstwo pasji. To było cztery miesiące temu i nie zapomnę tej energii, którą ze sobą wniósł. On JEST Geraltem. Zawsze nim był. Nie bez wielkich emocji witam Henry'ego Cavilla na pokładzie „Wiedźmina”.

Sam aktor podczas trasy promocyjnej najnowszej części filmu „Mission Impossible” powiedział, że uwielbia prozę Sapkowskiego i kolejny raz przeszedł grę „Wiedźmin 3”. To od razu wzbudziło podejrzenia branży i Cavill zaczął być typowany jako główny kandydat do roli Geralta.

Co sądzicie o tym wyborze?

Zdjęcie: David Shankbone (CC BY 3.0)

Reklama

komentarze [28]

Sortuj:
87
38
21.09.2018 02:48

Aktor przeciętny, może ta rola wzbudzi w nim ukryty talent jak Heath Leader w batmanie w roli Jokera. Tylko że ten serial robi netflix, gdyby to robiło HBO czułbym się bardziej spokojny o tą produkcję.


304
25
05.09.2018 20:12

Myślę, że ten wybór dobrze wróży serialowi ;). W "Dynastii Tudorów" podobała mi się jego gra aktorska, po charakteryzacji będzie z niego wykapany Geralt :D Jestem bardzo ciekawa, komu przypadną role Yennefer i Jaskra. Mam też nadzieję, że Netfliksowi uda się zachować słowiańskiego ducha "Wiedźmina".


861
152
05.09.2018 18:28

Wybór może i dobry, ale i tak nie będę mógł się przyzwyczaić, że Geralta zagra ktoś inny, a nie Michał Żebrowski. Henry'emu Cavillowi natomiast gratuluję i życzę mu, aby podołał swojemu zadaniu, jako wiedźmin.


86
16
05.09.2018 17:38

Ostatnio oglądałem najnowszy Mission Impossible w którym grał i wypadł bardzo dobrze, także jeśli chodzi o aktorstwo to jestem spokojny. Jeśli zaś chodzi o wygląd to poczekam z opinią do momentu pokazania go w charakteryzacji.


1609
7
05.09.2018 13:44

Po charakteryzacji może faktycznie wizualnie pasować do tej roli, liczę na to że i charakter Geralta będzie potrafił dobrze oddać. Cavilla znam tylko z roli Supermana, więc trudno mi oceniać talent aktorski tego pana, ale jestem pozytywnie nastawiona i czekam teraz na ogłoszenie reszty obsady oraz na premierę serialu. :)


283
31
05.09.2018 12:15

Z całą sympatią dla tego Pana, oby charakteryzacja i lakoniczne wypowiedzi Geralta zdały egzamin. Natomiast popieram wcześniejszą wypowiedź: Geralt= Michał Żebrowski. Nic nie poradzę na to, że każdego potencjalnego Białego Wilka odrazu zestawiam z naszym p.Żebrowskim. Nie wiem czy ktoś lepiej pasowałby do tej roli od niego.


27
9
05.09.2018 02:42

"Ależ ja mam paskudny uśmiech, pomyślał Geralt, sięgając po miecz. Ależ ja mam paskudną gębę. Ależ ja paskudnie mrużę oczy. Więc tak wyglądam? Zaraza."

Za ładny!


206
54
04.09.2018 22:51

Ja tam jestem zadowolony z wyboru. Odpowiednia charakteryzacja i będzie Geralt jak się patrzy. Wolę jego niż (co niezrozumiałe dla mnie) Mikkelsena, którego wielu widziało w tej roli. Teraz niecierpliwie czekam na ogłoszenie drugiej najważniejszej roli - Yennefer i tutaj nie będzie przebacz. O ile w wypadku Wiedźmina robotę zrobi dobra charakteryzacja tak do roli...

więcej

27
9
05.09.2018 02:44

Eva Green i Willem Dafoe jako Regis.


206
54
05.09.2018 08:44

@Lambert w pozostałych rolach spodziewam się raczej mniej znanych aktorów. Jak popatrzeć na seriale to zwykle jest tak, że jedną z głównych ról gra gwiazda by wzbudzić większe zainteresowanie a reszta to mniej znani aktorzy. Szczerze mówiąc wolę by kasa poszła w dopracowanie efektów specjalnych i ogólnie całego serialu niż na kontrakty dla aktorów a Green i Dafoe raczej...

więcej

524
41