żurawie_origami 
Mama małego Jędrka i jeszcze mniejszej Natalii, żona dużego Marcina i nieuleczalna książkoholiczka :)
28 lat, kobieta, Mińsk Mazowiecki, status: Czytelniczka, dodała: 5 książek i 11 cytatów, ostatnio widziana 8 godzin temu
Teraz czytam
  • Policjanci. Ulica
    Policjanci. Ulica
    Autor:
    Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funk...
    czytelników: 751 | opinie: 60 | ocena: 7,11 (284 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-17 13:20:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę je mieć!!!
Cykl: Saga o Gutowie (tom 5)
 
2018-10-14 20:22:35
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-10-14 20:05:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Owoc granatu (tom 2)

Druga część losów Halszki i Stefani jest równie ciekawa jak pierwsza. Tym razem mamy czas tuż po wojnie i bajkowy, kolorowy, pachnący tysiącem ziół i przypraw Iran. Bardzo dużym walorem książki jest tematyka. Ja osobiście pierwszy raz spotkałam się z opisem historii Polaków żyjących tuż po wojnie na Bliskim Wschodzie. Pani Maria Paszyńska piękną polszczyzną przybliża nam losy polskich tułaczy,... Druga część losów Halszki i Stefani jest równie ciekawa jak pierwsza. Tym razem mamy czas tuż po wojnie i bajkowy, kolorowy, pachnący tysiącem ziół i przypraw Iran. Bardzo dużym walorem książki jest tematyka. Ja osobiście pierwszy raz spotkałam się z opisem historii Polaków żyjących tuż po wojnie na Bliskim Wschodzie. Pani Maria Paszyńska piękną polszczyzną przybliża nam losy polskich tułaczy, którzy po latach niewoli, głodu, bestialstwa i cierpienia zakotwiczają w Iranie i próbują budować swoje życie od nowa, jak się okazuje z książki, w kraju bardzo gościnnych ludzi.
W książce jest bardzo dużo opisów miejsc, zwyczajów, potraw, legend, historii Iranu. Czytelni jest wręcz bombardowany ciekawostkami.
Jak dla mnie powieść jest przesiąknięta uczuciami, wywiera bardzo silnie na emocje czytelnika, nie sposób jej czytać obojętnie. Mi często towarzyszyło wzruszenie, złość, niedowierzanie, bezsilność. I tak strasznie bym chciała, żeby Halszka wreszcie odnalazła szczęście...
Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. A ten bardzo polecam. Po prostu warto to przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-10-10 13:49:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytety
 
2018-10-09 22:51:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

"Skazanego na zło" przeczytałam w ekspresowym tempie w porównaniu do ostatnich książek jakie czytałam. Pan Adrian Bednarek, obok pana Mroza i Chmielarza, to mój ulubiony autor kryminałów.I tym razem mnie nie zawiódł. Książka trzyma w napięciu od pierwszych stron, fabuła bardzo ciekawa, zwroty akcji nie pozwalają odłożyć książki aż się nie skończy. No i ten dar pisania o psychopatach (co trochę... "Skazanego na zło" przeczytałam w ekspresowym tempie w porównaniu do ostatnich książek jakie czytałam. Pan Adrian Bednarek, obok pana Mroza i Chmielarza, to mój ulubiony autor kryminałów.I tym razem mnie nie zawiódł. Książka trzyma w napięciu od pierwszych stron, fabuła bardzo ciekawa, zwroty akcji nie pozwalają odłożyć książki aż się nie skończy. No i ten dar pisania o psychopatach (co trochę jest niepokojące :P). Do tego autor zawsze tak buduje swoich bohaterów, że czytelnik choć trochę chce wejść w "ich skórę" i próbuje ich złe wybory i zbrodnie usprawiedliwiać. Świetna książka. Czekam na więcej.

pokaż więcej

 
2018-10-09 07:38:32
Ma nowego znajomego: Pirate_Ship
 
2018-10-08 15:37:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytety
 
2018-10-07 22:52:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Bartosz Konecki (tom 2)

Moim zdaniem Kręgi, są o wiele lepszym kryminałem niż pierwsza część cyklu, Skaza. Lepszym, ale nie idealnym. Niestety, jak dla mnie książka jest przegadana, można by ją skrócić gdzieś o połowę i wtedy zyskałaby na wartości wartką akcją, a tak to mamy rozwleczoną ciekawą historię (choć jak dla mnie dość przewidywalną). Powieść jest dobrze napisana, ładną polszczyzną. Bohaterowie są ciekawi,... Moim zdaniem Kręgi, są o wiele lepszym kryminałem niż pierwsza część cyklu, Skaza. Lepszym, ale nie idealnym. Niestety, jak dla mnie książka jest przegadana, można by ją skrócić gdzieś o połowę i wtedy zyskałaby na wartości wartką akcją, a tak to mamy rozwleczoną ciekawą historię (choć jak dla mnie dość przewidywalną). Powieść jest dobrze napisana, ładną polszczyzną. Bohaterowie są ciekawi, wątek samej zbrodni interesujący, ale dużo traci poprzez rozwleczoną fabułę (i bardzo żałuję, że wątek dwóch starszych pań, rywalizujących ze sobą wypiekami był tak mało wyeksponowany, bo stanowił świetny element komediowy). Ale książkę ogólnie polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-05 13:09:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytety
Cykl: W kręgach władzy (tom 3)
 
2018-10-04 14:58:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Poradniki, Posiadam
 
2018-10-04 14:20:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytety
 
2018-10-04 14:17:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę je mieć!!!
 
2018-10-01 21:19:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Bartosz Konecki (tom 1)

Czuję się mocno zawiedziona po lekturze tej książki. Czytałam dwie powieści pisarza (Trzy odbicia w lustrze i Pąki lodowych róż) i byłam zachwycona. Niestety przy Skazie mocno się wynudziłam. Temat ciekawy, akcja pociągnięta dwutorowo, wiele miejsc akcji (Polska, Iran, Irak, Izrael), dużo wydarzeń z nie tak odległej historii Bliskiego Wschodu (tutaj nie będę ukrywać, często się gubiłam i nie... Czuję się mocno zawiedziona po lekturze tej książki. Czytałam dwie powieści pisarza (Trzy odbicia w lustrze i Pąki lodowych róż) i byłam zachwycona. Niestety przy Skazie mocno się wynudziłam. Temat ciekawy, akcja pociągnięta dwutorowo, wiele miejsc akcji (Polska, Iran, Irak, Izrael), dużo wydarzeń z nie tak odległej historii Bliskiego Wschodu (tutaj nie będę ukrywać, często się gubiłam i nie wszystko rozumiałam, gdyż nie śledziłam nigdy informacji na temat wojny w tamtych rejonach). Nie było takiego elementu w książce, który nie pozwoliłby mi jej odłożyć ani na chwilę, wręcz przeciwnie, czytałam bardzo małymi fragmentami, bo zwyczajnie mnie ona nużyła. Mam drugi tom, bo kupiłam od razu obydwa, liczę, że będzie ciekawszy od Skazy a główny bohater okaże się nieco bardziej charyzmatyczny.

pokaż więcej

 
2018-09-29 20:25:07
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytety
Cykl: Gabriel Byś (tom 3) | Seria: Mroczna Seria
 
2018-09-29 20:24:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytety
 
Moja biblioteczka
1203 201 14093
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (230)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (25)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd